Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SIERADZ. Akty oskarżenia wobec oszustów ubezpieczeniowych

SIERADZ. Akty oskarżenia wobec oszustów ubezpieczeniowych

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu skierowała akty oskarżenia przeciwko 5 oszustom ubezpieczeniowym, którzy wyłudzili odszkodowania komunikacyjne w kwocie nie mniejszej niż 40 tysięcy zł. To mieszkańcy naszego regionu.

Prokuratura Okręgowa w Sieradzu wyjaśniła okoliczności oszustw komunikacyjnych związanych z kolizjami aut na terenie województwa łódzkiego, do których doszło w pierwszej połowie 2020 roku.

Sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadzili w błąd towarzystwo ubezpieczeniowe co do okoliczności zdarzenia drogowego w ten sposób, że w ramach uzgodnionego podziału ról sporządzili pisemne oświadczenie wskazując jako sprawcę kolizji drogowej inną niż rzeczywiście kierujący pojazdem, a następnie tak sporządzone oświadczenie przekazano w celu dochodzenia roszczeń odszkodowawczych właścicielowi drugiego pojazdu uczestniczącego w kolizji.

Na podstawie tak spreparowanego dokumentu ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie w kwocie ponad 33 tysięcy zł.

Kolejnym zdarzeniem drogowym w pierwszym półroczu 2020 roku na terenie województwa łódzkiego, które wykorzystano do wyłudzenia od ubezpieczyciela odszkodowania było zaaranżowanie kolizji drogowej w ten sposób, że kierowca ustalonego auta osobowego, w ramach uzgodnionego podziału ról zaparkował na poboczu ulicy, po to, by zostać celowo uderzonym przez podejrzanego, kierującego drugim pojazdem.

Sprawcy wprowadzili w błąd ubezpieczyciela co do faktycznych przyczyn i przebiegu zdarzenia drogowego co doprowadziło towarzystwo ubezpieczeniowe do niekorzystnego rozporządzenia mieniem  i wypłaty nienależnego odszkodowania  w kwocie  ponad 6 tysięcy zł.

Podejrzani to:  43-letni Piotr S. który oszustwo popełnił w warunkach powrotu do przestępstwa oraz 31-letni Paweł P. 42-letni Rafał K., 43-letni Łukasz G. i 30-letnia Justyna J.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Opr. KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u