Strona główna Artykuły Aktualności Awans MKS Zduńska Wola przypieczętowany zwycięstwem /fotorelacja Lecha Kulmy/

Awans MKS Zduńska Wola przypieczętowany zwycięstwem /fotorelacja Lecha Kulmy/

DSC02914W ostatnim meczu klasy A sezonu 20014/2015 MKS Zduńska Wola potwierdził swoją supremację nad kolejnym przeciwnikiem. Pokonał 4:1 Tęczę Brodnie, a tym samym przypieczętował awans do klasy okręgowej OZPN Sieradz.

Chociaż początek meczu nie był sprzyjający dla gospodarzy. W dwunastej minucie zawodnik MKS, Radosław Badowski ujrzał drugą żółtą kartkę, co skutkowało tym że sędzia pokazał czerwony kartonik i od tego momentu MKS grał w osłabieniu. Ale jak przystało na lidera, zawodnicy gospodarzy zmobilizowali się i już kwadrans później Grzegorz Królewiak strzelił gościom gola. W drugiej połowie MKS jeszcze bardziej dominował. Klasę pokazał Dawid Kępniak, który strzelił dwie bramki, w tym jedną z rzutu karnego. Nadmienić trzeba, że to był 35 gol Kępniaka w tym sezonie. W końcówce meczu czwartego gola dla gospodarzy zdobył Filip Jaszczak, utalentowany junior MKS. Gospodarze jeszcze bardziej przeważali, bowiem za czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gości i obie drużyny grały w bez jednego zawodnika. Po meczu starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wręczył drużynie puchar i okolicznościowe statuetki za awans do V ligi.

MKS Zduńska Wola - Tęcza Brodnia 4:1 (1:0)

Bramki: Królewiak, Kęmniak - 2, Jaszczak - Urbaniak.

SKŁAD MKS : Konrad Kulma - Mateusz Witczak, Łukasz Jendrychowski, Bartosz Niziołek, Karol Kosecki, Łukasz Rakowski, Kajetan Tomczyk, Grzegorz Królewiak, Filip Jaszczak, Radosław Badowski, Dawid Kępniak, Szymon Ratajczyk, Piotr Tomczyk, Marcin Piotrowski, Marek Witczak, Robert Kozłowski. Trenerzy: Romuald Solarek i Tomasz Ziółkowski.

Tęcza: Mariusz Malinowski - Tomasz Starzyński,Tomasz Plisiecki,Łukasz Mielczarek,Bartłomiej Pronin,Mariusz Szymczyk, Arkadiusz Waga,Krzysztof Kosek,Maciej Jakubczak,Jarosław Filipczak,Marcin Wożniak,Jacek Kacperski,Grzegorz Plisiecki,Adrian Urbaniak,Damian Królak. Trener - Wojciech Watała.