Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Konkurs na koncepcję projektu graficznego okładki płyty "GENIUS LOCI"

Konkurs na koncepcję projektu graficznego okładki płyty "GENIUS LOCI"

geniusCiekawy projekt graficzny może znaleźć się na okładce płyty hip-hopowej inspirowanej historią Zduńskiej Woli (więcej na: Prace przy płycie z muzyką hiphopową o Zduńskiej Woli nabierają tempa, Hiphopowcy zaśpiewają o Zduńskiej Woli) . Płyta zostanie wydana z okazji 190. rocznicy nadania praw miejskich Zduńskiej Woli. Jej promocja wraz ze Świętem Miasta planowana jest na październik tego roku. Zapraszamy wraz z Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola do udziału w konkursie. Tam czekają na kreatywne wizje projektu "Genius Loci".

 

Regulamin konkursu oraz wszystkie załączniki (obowiązkowo załącznik nr 2 specyfikacja techniczna) do pobrania na: https://www.e-bip.org.pl/muzeumzdunskawola/14144

Regulamin konkursu na koncepcję projektu graficznego okładki płyty pn. „Genius Loci” zawierającej utwory muzyczne inspirowane historią miasta Zduńska Wola

I. Postanowienia wstępne
Regulamin określa cele konkursu, warunki uczestnictwa w konkursie, zasady ogłaszania, kryteria i sposób oceny projektów graficznych oraz wyłonienia zwycięzcy konkursu. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Zduńska Wola oraz Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, zwani dalej Organizatorami. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej koncepcji projektu graficznego okładki powstającej płyty z utworami muzycznymi inspirowanymi historią miasta Zduńska Wola. Płyta, która tworzona jest przez lokalnych artystów hiphopowych, powstaje z okazji 190-lecia nadania praw miejskich Zduńskiej Woli.

II. Adresaci konkursu
Konkurs jest otwarty i przystąpić do niego może każdy autor, którego koncepcja projektu spełnia wymogi konkursu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda przedstawiciela ustawowego na uczestnictwo w konkursie. Prace konkursowe mogą być realizowane i zgłaszane indywidualnie oraz grupowo (niezbędne jest uwzględnienie wszystkich nazwisk twórców w formularzu zgłoszeniowym). Jeden autor lub zespół autorów może dostarczyć maksymalnie 2 projekty.

III. Warunki uczestnictwa w konkursie:
1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest: akceptacja regulaminu i przestrzeganie warunków konkursu, dostarczenie pracy konkursowej w imieniu swoim (w przypadku autora) lub w imieniu autorów projektu (w przypadku pracy zespołowej) w postaci szablonu zamieszczonego według wzoru w załączniku nr 2. Zgłoszenie koncepcji projektów w ramach konkursu równoznaczne jest z akceptacją regulaminu konkursu. Organizatorowi przysługuje prawo zweryfikowania zgłoszenia, jeśli budzi ono wątpliwości.
2. Zgłaszając koncepcję projektu w ramach konkursu zgłaszający wyraża zgodę na upublicznienie w mediach tradycyjnych i elektronicznych podstawowych danych na swój temat (imię, nazwisko, miasto).
3. W przypadku pracy zespołowej potrzebna jest zgoda wszystkich autorów pracy na upublicznienie danych na swój temat.
4. Organizatorzy po otrzymaniu prawidłowego zgłoszenia zobowiązują się dopełnić wszelkich starań, by koncepcja projektu graficznego dostępna była dla członków jury konkursowego bez podania personaliów autora. Nie dotyczy to sytuacji, gdy na koncepcji projektu płyty znalazły się dane mogące pozwolić na identyfikację autora.
5. Organizatorom przysługuje prawo do konwersji otrzymanego pliku graficznego na potrzeby obrad jury konkursowego oraz gdy jest to spowodowane oczywistą koniecznością, a autor nie miałby słusznej podstawy, by się temu sprzeciwiać.

IV. Procedura zgłoszenia
Zgłoszenie powinno być w terminie do 9 sierpnia 2015 r. przesłane na adres poczty elektronicznej: CLOAKING z dopiskiem „Genius Loci – koncepcja projektu graficznego okładki”. Zgłoszenie obejmuje przesłanie koncepcji projektu graficznego oraz wypełnionego formularza zgłoszeniowego zawierającego dane osobowe autora (załącznik nr 1). W imieniu organizatorów Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola potwierdzi mailowo każde otrzymane zgłoszenie w terminie 2 dni roboczych od dnia jego otrzymania. Jedną wiadomością e-mail można przesłać więcej niż jedno zgłoszenie, jednak nie więcej niż limit zgłoszeń wyznaczony w punkcie II.3. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania zgłoszenia, zgłaszający powinien kontaktować się z osobami wyznaczonymi przez organizatorów do kontaktu w sprawie konkursu. W ramach zgłoszenia, zgłaszający zobowiązany jest podać pełne dane pozwalające na jego identyfikację. Zgłoszenia, które będą przesyłane po 9 sierpnia 2015 r. oraz w inny sposób niż przewidziany w punkcie 1., nie będą uwzględniane i nie będą podlegać ocenie merytorycznej jury konkursowego.

V. Wybór najlepszych koncepcji projektów graficznych okładki płyty
Wyboru najlepszej koncepcji projektu graficznego, która zostanie wykorzystana jako okładka płyty dokonuje specjalnie powołane w tym celu jury konkursowe. W skład jury wchodzi przedstawiciel Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, przedstawiciel Urzędu Miasta oraz przedstawiciele artystów nagrywających utwory muzyczne. Jury konkursowe wyboru dokona najpóźniej do dnia 17 sierpnia 2015 r. w drodze odrębnych i niezależnych od pozostałych członków jury nominacji. Po otrzymaniu wszystkich nominacji przewodniczący jury dokona podsumowania decyzji wszystkich członków jury i przekaże organizatorom protokół z podsumowaniem oraz wyborem trzech najlepszych koncepcji projektów okładki. Następnie, spośród trzech okładek, jury wspólnie wybierze jedną zwycięską okładkę. Zwycięzca otrzyma informację niezwłocznie. Jednocześnie zwycięzca zostanie zaproszony do podpisania umowy licencyjnej, która pozwoli na wykorzystanie koncepcji projektu graficznego okładki do wytłoczenia płyty w ilości 500 sztuk oraz do działań promocyjnych. Zwycięzca, po podpisaniu umowy licencyjnej, zobowiązuje się do współpracy na etapie tworzenia ostatecznego projektu graficznego oraz przekazania swojej koncepcji w postaci umożliwiającej przygotowanie materiału do druku, zgodnie ze specyfikacją drukarni, w której nastąpi tłoczenie płyty. Oceny najlepszych koncepcji projektów okładek płytowych dokonuje się zgodnie z następującymi kryteriami: walory artystyczne i estetyczne okładki, związek koncepcji projektu okładki z charakterystyką albumu, któremu towarzyszy, kreatywność autora okładki i umiejętności warsztatowe. 5. W terminie 2 dni od dnia werdyktu jury wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Urzędu Miasta Zduńska Wola (www.zdunskawola.pl), blogu Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola (muzeumzdunskawola.blogspot.com) oraz mediach społecznościowych Urzędu Miasta Zduńska Wola, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola oraz projektu Genius Loci. Decyzja jury konkursowego jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie.

VI. Nagrody
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną, którą jest umieszczenie projektu graficznego na głównej stronie wytłoczonych 500 egzemplarzach płyty z okazji 190-lecia nadania praw miejskich Zduńskiej Woli. Wytłoczone płyty zostaną zaprezentowane podczas oficjalnej uroczystości w październiku 2015 roku, na której odbędzie się oficjalne podziękowanie wszystkim osobom zaangażowanym w projekt. Organizatorom przysługuje prawo do wprowadzenia w trakcie konkursu dodatkowych nagród i wyróżnień, szczególności w sytuacji wysokiego poziomu konkursu. Nagród w konkursie nie można zamienić na inną nagrodę ani na ekwiwalent pieniężny.

VII. Postanowienia końcowe Organizator nie zwraca uczestnikom konkursu ani zgłaszającym żadnych kosztów związanych z ich uczestnictwem w konkursie. Do kontaktu w sprawie niniejszego konkursu w imieniu Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola wyznacza Gabrielę Górską (kierownik Działu Kultury Miasta) email: CLOAKING . Organizatorzy zobowiązują się podjąć wszelkie możliwe starania, by uniemożliwić dostęp do nadesłanych plików graficznych osobom niezwiązanym z organizacją konkursu. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opóźnienia lub jakiekolwiek przeszkody w komunikacji ze zgłaszającymi i autorami koncepcji projektów graficznych wynikające z przyczyn niezależnych od organizatorów. Organizator uprawniony jest do zmiany postanowień niniejszego regulaminu, w szczególności w przypadku wystąpienia zdarzeń, których nie mógł przewidzieć w chwili jego formułowania i ogłaszania konkursu. Przystąpienie do konkursu jest dobrowolne. Zgłaszający wyraża zgodę na zbieranie i przetwarzanie jego danych osobowych przez organizatorów w związku z konkursem. Każdy, kto przekazał swoje dane osobowe w związku z konkursem, ma prawo wglądu w swoje dane osobowe oraz do ich poprawiania. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem decydują organizatorzy. Po zakończeniu konkursu prace nienagrodzone nie będą zwracane uczestnikom i przechodzą na własność organizatora. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do swobodnego dysponowania pracami, m. in. nieodpłatnego reprodukowania koncepcji projektów w celach reklamowych (w prasie, TV, katalogach, folderach, innych wydawnictwach promujących projekt oraz na stronach internetowych organizatorów) zawsze z podaniem autora/ów pracy.

Informacji o konkursie udziela Gabriela Górska tel. (43) 823 48 43 lub (43) 824 98 80, email: CLOAKING Terminarz konkursu: - ogłoszenie konkursu: 01. lipca 2015 r. - termin nadsyłania prac konkursowych: do 09. sierpnia 2015 r. - ogłoszenie wyników konkursu: do 20. sierpnia 2015 r.

Informacje na temat projektu:
GENIUS LOCI oznacza opiekuńczego ducha miejsca, który sprawia, że dana przestrzeń staje się jedyna w swoim rodzaju. Nasze miasto również jest przesiąknięte takim duchem, kryje się on w budynkach, ulicach, w miejscach znanych tylko zduńskowolanom. Ukryty jest też w języku jakim mówimy, jakim posługiwali się nasi przodkowie. Genius Loci to także inicjatywa podjęta przez zduńskowolskich artystów hiphopowych oraz Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola. Jest wynikiem wspólnych pasji i spojrzenia na naszą lokalną historię i kulturę. Ich poznanie, naszym zdaniem, jest bramą do percepcji zduńskowolskiej tożsamości, będącej całością życia społecznego, kulturalnego i obywatelskiego, kształtującego się jako wyraz lokalnej wspólnoty. Już od początku 2015 roku między muzykami a Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola nawiązała się współpraca, której efektem będzie powstanie utworów muzycznych inspirowanych historią Zduńskiej Woli. Okazją do tego działania jest między innymi zbliżająca się rocznica 190-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Do stworzenia materiału zostaną wykorzystane lokalne historie i wspomnienia związane z miejscami, postaciami, zabytkami czy dawniej używanym, w naszym regionie, słownictwem. Z tego względu raperzy spotkali się z panem Stanisławem Matusiakiem – założycielem Klubu Przedwojennych Nastolatków, który oprócz podzielenia się swoimi wspomnieniami zaśpiewał piosenki z czasów swojej młodości. Swoją twórczość zaprezentują: YOGOORTH, CZACHA, EMROK, M2., CHEETOS, BŁACHU, BOBSKI, JAZZOVSKI, EMEŁTE, WIŚNIOOOWY. Za produkcję muzyczną odpowiadają YOGOORTH i DJ JOTKA. Cały materiał powstaje nieodpłatnie, a Urząd Miasta Zduńska Wola sfinansuje wytłoczenie 500 sztuk płyty. Krążek będzie można zdobyć biorąc udział w konkursach i wydarzeniach towarzyszących obchodom rocznicowym przypadającym w październiku 2015 roku.

Na płycie znajdą się utwory poświęcone wybranym tematom z historii miasta od jego założenia, aż do współczesności ( np. II Wojna Światowa, Państwo Podziemne na terenie Zduńskiej Woli, Żołnierze Wyklęci czy początki założenia miasta). W Internecie można już usłyszeć pierwszy singiel pn.:Stary Slang. Do stworzenia tej piosenki posłużyła nam książka, nieżyjącego już pasjonata Zduńskiej Woli, kolekcjonera i regionalisty Jerzego Kozłowskiego "Opowieści z miasta nad Brodnią". Zebrał, spisał i objaśnił on zduńskowolskie "godanie", w którym znajdziemy takie słówka jak: antałek, drynda lub ochlapus. W tekście odnajdziemy też wiele innych, które możemy jeszcze czasem usłyszeć na ulicach naszego miasta.

Zanim przystąpicie do konkursu:
Wysłuchajcie piosenki m2. „Stary Slang” na YouTube (rozwińcie opis – znajdziecie tam tekst piosenki) Polubcie stronę projektu Genius Loci na FaceBook'u (przy piosence „Stary Slang” znajdziecie wytłumaczenie dawnego słownictwa użytego w piosence). Oczywiście zachęcamy do przyłączenia się do realizacji projektu okładki płyty ,,Genius loci''.

Mika S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u