menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Cztery wygrane i jedna porażka zespołów MKS Zduńska Wola /fotorelacje/

Cztery wygrane i jedna porażka zespołów MKS Zduńska Wola /fotorelacje/

DSC03910MKS Zduńska Wola zaliczył udany weekend w rozgrywkach piłki nożnej. Pierwszy zespół MKS pokonał KS Chojne 4:1. Pozostałe dwa męskie zespoły też wysoko wygrały. Przegrały tylko panie, ale na wyjeździe i z silnym przeciwnikiem.

W sieradzkiej klasie okręgowej MKS zajmuje 9. miejsce po dziewięciu kolejkach. Ma w dorobku 14 punktów, bramki 20:16. Mecz z KS Chojne tylko z pozoru był łatwy. Goście bronili się skutecznie; do po przerwy było 1:1, a do 80 min. 2:1. Bramki strzelali: Łukasz Światowy 19', 80, Witold Kubiak 47', Dawid Kępniak 83'. Honorowego gola dla drużyny przyjezdnej zdobył Dariusz Ryżewski 29'. Drugi zespół MKS pokonał na wyjeździe KS Brzeźnio 4:0. Bramki dla MKS strzelali: Michał Walocha 4', Filip Dudak 80', Adrian Filipiak 88' , Łukasz Jendrychowski 90+1'. Dzięki temu zwycięstwu drużyna MKS II awansowała na drugie miejsce w tabeli rozgrywek grupy IV sieradzkiej klasy B. Mecz rozegrano na boisku w Złoczewie. Zespół juniorów młodszych prowadzony przez Rafała Bartona pokonał na własnym boisku Widawię Widawa 5:0, do przerwy prowadząc 4:0. Strzelcy bramek to: Jakub Magnuski, Krzysztof Urbaniak, Filip Kosiński, Marcel Wrzesiński i Jakub Grzelczak.

A w małych derbach Zduńskiej Woli drużyna MKS prowadzona przez Łukasza Jendrychowskiego pokonała Olimpię Karsznice 3:0. Bramki dla gości strzelali: Dawid świątek, Damian Przytuła, Kuba Kaczmarek. Niestety, panie z grające w trzeciej lidze drużyny MKS uległy na wyjeździe zespołowi Kotan Girls Ozorków 1:3.

Tekst i fot.: Lech Kulma