Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Gwiazda HEY na niebie Open Hair Festival w Sieradzu

Gwiazda HEY na niebie Open Hair Festival w Sieradzu

Bez wątpienia jedną z muzycznych gwiazd tegorocznego Sieradz Open Hair Festival będzie grupa HEY. Zespołu rodem ze Szczecina, którego muzyka fascynuje kolejne pokolenia Polaków. HEY już dziś, w sobotę 22 lipca na scenie głównej Festiwalu - plac Wojewódzki, godz. 22.30!

Z takim stażem i dorobkiem mogliby już odcinać kupony od sławy, wydawać wyłącznie składanki z największymi przebojami i dzielić się wspomnieniami z czytelnikami kolorowych gazet. Ale HEY to prawdziwy fenomen – z każdą nową płytą ,,wymyśla się na nowo''. I za każdym razem wiesza poprzeczkę wyżej, zarówno sobie, jak i swoim fanom.

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie. To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowa płyta HEY wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać… Przeskakuje iskra i wszystko się zmienia. Błysk – i idziesz za tym. Dalej. Prędko, prędzej. Ku słońcu. Na powyższą sentencję składają się między innymi tytuły utworów, które znajdziecie na nowej płycie zespołu HEY, zatytułowanej „BŁYSK”. Odwołujące się do zmysłów wrażenie zmiany, ruchu, buzującej energii bije od tej muzyki i powraca w tekstach. Niekoniecznie wesołych i optymistycznych – hej, to przecież HEY! – ale na swój sposób afirmujących życie.To oczywiście nie jedyna muzyczna gwiazda SOHF. W niedzielę 23 lipca na scenie głównej zaśpiewa Monika Brodka.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u