Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Weselne fajerwerki narobiły szkód na ponad 20 tys. zł!

Weselne fajerwerki narobiły szkód na ponad 20 tys. zł!

policja1Odpalanie fajerwerków podczas wesel stało się bardzo popularne. Niewątpliwie o sporym szczęściu mogą mówić weselni goście podczas jednego z takich pokazów w Sieradzu, bo zapewne ani para młoda, ani weselnicy nie takich fajerwerków się spodziewali!

 

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia do jakiego doszło 16 czerwca około godziny 23 w jednym z lokali gastronomicznych w Sieradzu. W trakcie weselnej zabawy postanowiono zrobić pokaz odpalania fajerwerków. Do pokazu przygotowana była jedna zakupiona na jednym z portali aukcyjnych kilkudziesięciu kilogramowa paczka, w skład której wchodziło ponad 200 fajerwerków. Niestety, odpalone fajerwerki nie wystrzeliły w górę tylko eksplodowały na ziemi. W wyniku eksplozji uszkodzeniu uległy stojące w pobliżu trzy samochody, w tym jeden autobus. Wstępnie straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Pomimo groźnie wyglądającej sytuacji nikt z gości weselnych nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną eksplozji naziemnej mogło być nieumiejętne odpalenia lub wadliwe wykonanie fajerwerków.

Policja przypomina, że odpalanie sztucznych ogni wiąże się ze sporym ryzykiem. Dlatego też zawsze przed odpalaniem trzeba przeczytać instrukcję obsługi, zobaczyć czy ma odpowiedni certyfikat, a także sprawdzić okres gwarancji. Ponadto przypomina, aby towar kupować w sprawdzonych, legalnych źródłach dystrybucji. Oczywiście podczas odpalania należy również wybrać odpowiednie miejsce, które to powinno być oddalone od zabudowań. zapewnić odpowiednią odległość od potencjalnych widzów.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyNie jest dobrze...

Nauczyciel tuż przed oddaniem uczniom prac ze sprawdzianem z matematyki mówi do uczniów:
- Opowiem wam teraz anegdotę, którą przywołuję często w takiej sytuacji. Otóż w czasach PRL-u była stosowana, jak może wiecie, dość ścisła cenzura. Zdarzyło się, że pewnej wsi chciał dać koncert zespół o zaskakującej nazwie "Przejebane".
Niestety, źle by to wyglądało na plakatach, więc w obawie przed cenzurą sprytny sołtys tejże wsi postanowił zmienić nazwę zespołu na "Nie Jest Dobrze". Historia skończyła się happy endem. Zespół się zgodził, koncert był udany. A teraz przechodzimy do głównego powodu, dla którego to słyszycie. Moi drodzy, sprawdziłem wasze prace. Nie jest dobrze...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u