Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Tylko jeden kandydat na burmistrza Uniejowa! To Józef Kaczmarek, burmistrz z 16-letnim stażem na tym stanowisku

Tylko jeden kandydat na burmistrza Uniejowa! To Józef Kaczmarek, burmistrz z 16-letnim stażem na tym stanowisku

jozefkaczmarekW gminie Uniejów zarejestrowany został tylko jeden kandydat na burmistrza, z KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW NA RZECZ ROZWOJU MIASTA I GMINY UNIEJÓW. To obecnie sprawujący to stanowisko 58-letni Józef Kaczmarek. Piastuje je od 2002 roku.

 

Dla wyborców z tej gminy oznacza to, że 21 października dostaną kartę z jednym tylko nazwiskiem, na którym będą musieli zaznaczyć kratkę, czy są za nim, czy też nie. Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza: "Jeśli w danej gminie zostanie zarejestrowany tylko jeden kandydat, wybory przeprowadza się, z tym że tego kandydata uważa się za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyskał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. W przypadku gdy jedyny zgłoszony kandydat nie uzyskał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów, wyboru burmistrza dokonuje rada miejska bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym."
Przypomnijmy: Tegoroczne wybory samorządowe przeprowadzone będą według nowego kodeksu wyborczego, który wprowadza kilka istotnych zmian. Według nowych przepisów wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast będą mogli startować w wyborach tylko dwa razy. Kadencje liczone będą od momentu najbliższych wyborów. Jednocześnie szefowie gmin będą sprawować swój mandat przez 5 lat, a nie jak dotąd przez 4 lata.

KaMi S

Podobne: http://uniejow.net.pl/pl/11_wiadomosci/1658_oni_wystartuj_w_wyborach_zobacz_list_kandydat_w_do_rady_miejskiej_w_uniejowie.html

Fot.:. materiały Urzędu Miasta w Uniejowie

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyZajączek niekoniecznie wielkanocny i...

Zajączek wchodzi do baru naburmuszony i mówi:
- Kto pomalował mój rower na zielono?
Po chwili wstaje niedźwiedź i mówi:
-Ja, bo co?
-Nic, nic, chciałem tylko zapytać, czy ta farba długo schnie?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u