Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Komitet Wspierania Leserstwa

Komitet Wspierania Leserstwa

Przy drugim LO w Sieradzu zawiązał się Komitet Wspierania Leserstwa. Głównym celem organizacji jest propagowanie idei wagarowania oraz walka z brutalnie narzuconymi normami szkolnymi. Członkowie KWL chcą zmarginalizować instytucję jaką jest szkoła. –Buda to straszne miejsce! Uczą nas tabliczki mnożenia oraz pisania. A na co nam się to przyda w życiu? Marzeniem każdego, wzorowego członka naszego koła jest zostać bezrobotnym oraz brać spore zasiłki ze skarbu państwa. – mówi nam rzecznik prasowy organizacji.

KWL zaczął aktywnie działać. Zachęca uczniów II LO do opuszczania lekcji i nie odrabiania prac domowych. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem lokalnej „yntelygencji chómanistycznej”. Ta, wychodząc z podobnego założenia, zaczęła masowo opuszczać lekcje! Permanentne wagarowanie doprowadzi już niedługo do stanu, w którym przyjście na lekcje będzie uważane za naganne i karygodne. Będzie ścigane przez bojówki KWL, uzbrojone w dwudziestocentymetrowe linijki. W przyszłości, każdego dnia, setki tysięcy młodych osób wyleje się na ulicę zamiast iść do szkoły. Będzie to stanowiło nie lada wyzwanie dla władz kraju. Młodzieży trzeba będzie zorganizować jakieś zajęcie. Podobnie z resztą jak nauczycielom, którzy stracą zatrudnienie. Powstał nawet pomysł przekształcenia ciała pedagogicznego w trupy cyrkowe, zabawiające wagarującą młodzież. Nauczyciele-cyrkowcy mieliby dostawać kontrakty na specjalnych warunkach i bez kolejki, co miałoby być zadośćuczynieniem za utraconą posadę. Miejscem ich nowej pracy byłby by skwery oraz rogatki ulic. Właśnie w ten sposób polski establishment widzi wyjście literatury do ludzi. Ludzie u steru wyrażają jednak nadzieję, że listy lektur nie będzie ustalał Roman G., co bardzo oburza przedstawicieli największej opozycyjnej dzisiaj partii w kraju.

Opuszczanie lekcji oraz totalne leserstwo doprowadziłoby do zrównania polskich standardów z amerykańskimi – zauważają socjologowie. Bardzo dobrze wygląda to w oczach obecnej władzy. - Nie wyszła nam Irlandia i Zielona Wyspa, to może chociaż USA spróbujemy? – retorycznie pyta, chcący zachować anonimowość poseł Partii Obywateli Praworządnych i Sprawiedliwych.

Czeka nas więc wizja narodu zajadającego się royal burgerem (a nie ćwierćfunciakiem z serem!), przekonanego o swej supremacji. I nie wiedzącego czym jest, ani gdzie leży Honolulu. Jeżeli dobrze się nad tym zastanowić, to rzeczywiście podobne zjawisko może okazać się pozytywne. Przecież największy prestiż w świecie posiadają naukowcy amerykańscy, a oni muszą się skądś brać. Może z Honolulu?

Faktem pozostaje to, że ławki II LO wyludniają się, szczególnie na sprawdzianach z „niemca”. Czy będzie to początek ogólnopolskiej rewolucji? Czy doprowadzi to do spadku poziomu myślenia w narodzie? Tego dowiemy się dopiero w jakiś czas po maturze.


Tomek Kaczmarek

II LO w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzypadkowo szczęśliwy emeryt

Listonosz z naszego rewiru odchodził na emeryturę. Podczas ostatniego obchodu kilku mieszkańców naszego bloku postanowiło go jakoś sympatycznie pożegnać, bo chłop był uprzejmy i z pocztą przez lata nie mieliśmy większych problemów. Sąsiadka spod siódemki dała listonoszowi flaszkę wina własnej roboty, sąsiad od białego pudla podarował mu odręcznie namalowany dyplom z podziękowaniami od wszystkich mieszkańców domu, a emerytka spod dwunastki podarowała listowemu paprotkę własnego chowu.
Najbardziej zaskoczyła prawie już emeryta urocza blondynka z trzeciego piętra, która wcale nie wyglądała na swoje 45 lat i niezależnie od pory dnia chodziła w różowym peniuarze. Jak tylko listonosz przekroczył próg jej mieszkania, zrzuciła i to skąpe odzienie, wzięła delikatnie za rękę, doprowadziła do sypialni, a tam - do prawie dwóch orgazmów... Po tym nieoczekiwanym seansie podała zdumionemu listonoszowi szarlotkę, kawę i podziękowała serdecznie za lata służby, a na koniec dała... dziesięć złotych!
Listonosz był w szoku. Kiedy się pozbierał, zapytał: - To, co pani dla mnie zrobiła było cudowne, ale po co mi to dziesięć złotych?
- Zastanawiałam się co panu dać w związku z przejściem na emeryturę. Myślałam tak i myślałam... W końcu mąż mi doradził mówiąc: - Pier... go! Daj mu dychę! A kawę i ciastko to już sama wymyśliłam...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u