Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Miasto budzi się…

Miasto budzi się…

…chciałoby się zawyć za Pawłem Kukizem. I to w dodatku nasze miasto, bo Sieradz. Ludzie coraz częściej wychodzą na ulice, aby po prostu dobrze się bawić i spędzać czas ze znajomymi. Przykłady? Akcja w dzień przytulania, ubieranie choinki przez II LO czy ostatni hardbass. To tylko trzy przykłady, o których zawiadamiał portal SIEWIE.TV. Myślę, że to również tylko wstęp do tego , co będzie się działo w niedalekiej, mam nadzieję, przyszłości.

Zacznijmy od hardbassu. Co prawda do życzenia pozostawiają trochę zasłonięte twarze niektórych uczestników oraz kiepskie nagłośnienie, ale pomysł jak najbardziej dobry i godny pochwały. Pomimo tego w komentarzach do zrobionego przez nas materiału filmowego pojawiły się oskarżenia o wieśniactwo wobec uczestników wydarzenia. Rzecz wielce ciekawa. Moim zdaniem bardziej wieśniackie (jeżeli już traktujemy ten przymiotnik jako obelgę) jest wysiadywanie przed komputerem i z poziomu klawiatury, bombardowanie pomysłów ludzi, którzy nie nawołują do agresji, nie wszczynają burd; po prostu idą przez miasto i podrygują w rytm muzyki. A czy „obciach”? Bardziej obciachowe jest to, że Sieradz bywa nazywany przez złośliwców „miastem emerytów” albo „miastem spokojnej starości”. Młodzi ludzie ewidentnie chcą coś z tym zrobić. Czy to źle? A uczyć się musi przecież każdy – uprzedzę w ten sposób zarzuty o nienajlepszą organizację. Następnym razem na pewno będzie jeszcze lepiej.

Nie zapomnijmy o ubieraniu choinki. To wydarzenie przeszło bez większego echa. Jakkolwiek zostało nieco upolitycznione, to i tak była to inicjatywa zwykłych ludzi, którzy chcą aby w mieście coś się działo (nie dyrekcji, ani tym bardziej UM). Choinka została ubrana (albo jak kto woli, oszpecona), a przy okazji prezydent, pan Jacek Walczak, mógł rozdać mieszkańcom świąteczne drzewka. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzie zainteresowali się wydarzeniem. Mam nadzieję, że kolegom i koleżankom z mojej szkoły starczy talentów organizacyjnych i wytrwałości, aby coś podobnego zrobić za rok. Tylko może tym razem z lepszym pomysłem i lepszą zabawą? I może tylko i wyłącznie jako szkoła, bez niczyjej pomocy?

Ciekawa była akcja „przytulania za darmo”. Jedynym jej mankamentem była chyba tylko słaba reklama. Ludzie wyszli na ulice Sieradza, aby przekazywać ludziom symboliczny gest życzliwości i uprzejmości. Czego chcieć więcej? To też panowie i panie skrytykujecie? W imię czego?

To już nie komuna - ludzie mogą się legalnie jednoczyć i robić co im się żywnie podoba. Jeżeli oczywiście nie szkodzi to innym. Ja nie słyszałem o takich incydentach podczas hardbassu czy wydarzenia z przytulaniem. Moim skromnym zdaniem, bardziej wskazane jest zabronienie „trollowania” zza komputera, niż tego typu spontanicznych akcji. Ale to wszystko „zalety” demokracji… Osobom zawiedzionym ogromem „wstydu i wieśniactwa” sugeruję ruszyć się sprzed telewizora; ciepłe „papcie” zamienić na tenisówki, szlafrok na kurtkę i zrobić coś pozytywnego na ulicy, czy gdziekolwiek. Działajcie i niech SIEWIE.TV będzie z Wami!


Tomek Kaczmarek
II LO w Sieradzu

„Miasto budzi się” - Paweł Kukiz, Yugopolis

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u