Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Sponsoring! Czyli jak zarobić i się nie narobić!

Sponsoring! Czyli jak zarobić i się nie narobić!

sponsStudenckie życie dotychczas kojarzone było z beztroskim bytem, nieustannym imprezowaniem oraz z symboliczną nauką podczas sesji egzaminacyjnych. Dzisiaj do tej listy dopisywany zostaje coraz częściej sponsoring. Jak pokazują badania, aż jedna piąta polskich studentów zajmuje się tym ,,fachem''. Co jest tego przyczyną?

 

Przede wszystkim sam fakt, że studia kosztują! Nieustanne wydatki powodują, że młodzi ludzie szukają pracy. Jednak brak wolnych etatów, popycha ich do poszukiwania zajęcia na tak zwanym czarnym rynku pracy, do którego niewątpliwie należy sponsoring. Jak podają liczne badania, średnia pensja dla studentki zajmującej się tym fachem, wynosi około 5000 tysięcy miesięcznie. Jest to kwota, która pozwala na prowadzenie bardzo wygodnego życia. Dodatkowym plusem jest fakt, że jest to raczej mało pracochłonne zajęcie (czasami tylko kilka dni w miesiącu ). Czym tak w ogóle jest sponsoring? Jest to najczęściej układ pomiędzy mężczyzną, który poszukuje związku bez zobowiązań a studentką potrzebującą faceta, który będzie sponsorował wszystkie jej zachcianki w zamian za usługi towarzyskie. Jak zdobyć takiego sponsora? Wystarczy napisać ogłoszenie w internecie. Na pierwszy rzut oka całe to zjawisko wydaje się być niezbyt zobowiązującym zajęciem. Jak twierdzi większość osób działających w tym seks biznesie, jest to praca tylko na czas trwania studiów. Jednak psycholodzy ostrzegają, że od tego nie można uciec przez całe życie. Jest to zjawisko które w negatywny sposób wpływa na postrzeganie swojej seksualności, oraz zmienia ogólny pogląd na temat związków partnerskich.
Czy jest to problem tylko młodych ludzi? Myślę, że nie! Według mnie jest to także problem polskiego rządu. Bezpośrednią przyczyną powiększania się sektora seks biznesu wśród studentów jest fakt, iż studia z roku na rok są coraz droższe. Młodym ludziom łatwiej jest zarobić potrzebne pieniądze w niemoralny sposób niż opuścić studia, bez których w dzisiejszych czasach nie ma zbyt dużo perspektyw. Dlatego jeżeli chcemy zlikwidować ten problem, powinniśmy zacząć nie od uświadamiania studentów, a od zmian w polskim szkolnictwie.

Przemek Dankowski

Foto: internet

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyKiedy przychodzi Matka Boska...

Na religii dzieci uczą się o Matce Boskiej.
- A do mojej mamy Matka Boska często przychodzi w nocy - chwali się Stasiu.
- Jak to możliwe? - pyta katechetka.
- Jak idziemy spać i gasimy światło, to po jakimś czasie mama woła: O Matko Boska, znowu ty?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u