Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 WRZEŚNIA

CO, GDZIE, KIEDY W SIERADZKIEM OD 12 DO 18 WRZEŚNIA

13esiPrzed nami ponownie ciepłe, może ostatnie takie dni kończącego się lata. I w ten piątek wypada po raz pierwszy w tym roku trzynasty dzień miesiąca! Oby nie był pechowy! Kolejny taki piątek będzie jeszcze tylko raz! W grudniu! Ale mamy póki co połowę września. I co ten czas przyniesie? W Kościerzynie po raz kolejny Dzień Ziemniaka. W Zduńskiej Woli zagoszczą żarciowozy, dla tych którzy kochają angielszczyznę food trucki. Poza możliwością skosztowania dań z różnych regionów świata będzie też coś dla ucha. Wystąpią m.in. zespoły Niewolnicy Systemu, Skazani na Blusa oraz Thrudy. Odbędzie się też w tym mieście jubileuszowa XX REGIONALNA WYSTAWA ROLNO-PRZEMYSŁOWA. W Wieluniu, Zduńskiej Woli, Tubądzinie i Sieradzu wydarzenia związane z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. W Uniejowie z kolei zaplanowano integracyjne święto futbolu bez granic. W Janiszewicach z dystansem o długości 5 mil po raz czwarty zmierzą się biegacze. W Sieradzu odbędzie się po raz dziesiąty Jarmark Powiatowy, z gwiazdą - zespołem Wilki. A w Wieluniu, w niedzielę na zrekonstruowanych fundamentach Fary - przekazanie dzwonu, który ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Co jeszcze odbędzie się w regionie? Gdzie warto się wybrać? O tym tradycyjnie poniżej oraz na plakatach.

KOLONIA ZAWADY, GMINA WIDAWA

 

13 września. Godz.16, Piknik Sołecki, teren przy budynku sołectwa.

KOŚCIERZYN

15 września. Od godz. 10. Kościerzyński Dzień Ziemniaka. Wystawa maszyn, środków do produkcji rolniczej oraz ogrodniczej, do tego oferty firm oraz bogate stoiska z warzywami, kwiatami i krzewami - to wszystko będzie można zobaczyć podczas corocznej imprezy branżowej „Jesień w polu i ogrodzie - Kościerzyński Dzień Ziemniaka”. Organizator - Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach oddział w Kościerzynie, jak zwykle przygotował atrakcyjne warsztaty tematycznie, m.in. „Promocja produkcji najlepszej jakości ziemniaka sieradzkiego” i „Znaj ziemniaka”. Nie zabraknie również interesujących konkursów oraz rozstrzygnięcia ogólnopolskiej edycji programu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”.

SIERADZ

12 -17 września. Kino Teatr. Godz. 17.15 i 20 - pokaz filmu "Polityka". Repertuar na: --> http://www.scksieradz.pl/aktualnosci

12 - 27 września. Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza do zwiedzania wystawy zbiorowej malarstwa, grafiki i rysunku CHRZEST POLSKI W ILUSTRACJI.

12 - 29 września. W Muzeum Okręgowym w Sieradzu wystawa “Wojsko Polskie na walorach filatelistycznych” z Polskiego Związku Filatelistycznego Koło Sieradz-Miasto. Ekspozycja potwierdza słuszność powiedzenia, że znaczek kształci, bawi i pomaga w nauce. Zbiór sieradzkich filatelistów prezentowany w Muzeum przedstawia znaczki, karty okolicznościowe, koperty pierwszego dnia obiegu – FDC, upamiętniające dzieje Oręża Polskiego. W końcowej części pokazane są pamiątki sieradzkich wystaw filatelistycznych poświęconych tej tematyce. Wystawa czynna do 29 września.

13 września. Około godz. 16.30 nie na Rynku, jak pierwotnie planowano, ale na tzw. białym moście lub moście wiszącym zaplanowano spotkanie z wyborcami z Robertem Biedroniem z Wiosny, Włodzimierzem Czarzastym z SLD oraz Adrianem Zandbergem z Razem.

13 września. Godz. 15 - 18. Sieradzkie Centrum Kultury zaprasza do Teatru Miejskiego na casting wszystkich tych, którzy posiadają talent wokalny i chcieliby ten talent rozwijać.

13 września. Godz. 19. Teatr Miejski. Stand Up Kacper Ruciński w programie pt. MOJITO VIRGI.

15 września. Godz. 10.30 - 22, plac Wojewódzki, Dziesiąty Jarmark Powiatowy z atrakcjami dla rodzin pod hasłem "Wspólny czas". O godz. 20 - koncert grupy Wilki. Szczegóły na plakacie.

15 września. Godz. 19, Teatr Miejski. Monodram "GOŁA BABA" w wykonaniu aktorki Joanny Szczepkowskiej. Bilety w cenie 35 zł.

15 września. Muzeum Okręgowe w Sieradzu w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaprasza na wydarzenia: Dzień otwarty w Muzeum Walewskich w Tubądzinie. W programie: Zwiedzanie dworu zbudowanego w II poł. XVIII w. przez Macieja Zbijewskiego herbu Rola. Muzeum Walewskich w Tubądzinie będzie udostępnione bezpłatnie zwiedzającym w godzinach 10 – 15. Ponadto o godzinie 11 oraz o godzinie 13 odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po pięknych wnętrzach klasycystycznego dworu.

15 września 2019 r. godz. 11-13. “Moda po sieradzku” czyli wszystko o stroju ludowym regionu sieradzkiego. Podczas imprezy zostanie zaprezentowana kolekcja stroju regionu sieradzkiego, o której prelekcję wygłosi etnograf Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Następnie odbędą się warsztaty dla dzieci zatytułowane “Kolory stroju sieradzkiego”. (W razie niepogody wydarzenie odbędzie się w Muzeum Okręgowym w Sieradzu przy ul. Dominikańskiej 2).

18 września. Powiatowa Biblioteka Publiczna. Godz.18. Spotkanie z przyrodnikiem i fotografikiem Krzysztofem Garą, pt.:Ptaki środowisk podmokłych Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki.

WIERUSZÓW

12 - 18 września. Repertuar Kina Słońce: --> http://kinoslonce.pl/

ZDUŃSKA WOLA

12 - 18 września. Repertuar Kina Ratusz: --> http://www.kinoratusz.com/repertuar.php

12 - 20 września. Parafia św. Pawła. W tych dniach wystawiony będzie pojemnik na makulaturę. Z jej sprzedaży opłacone będą m.in. obiady dla dzieci z najuboższych rodzin.

13 września. IV REGIONALNE FORUM GOSPODARCZE W POWIECIE ZDUŃSKOWOLSKIM. Szczegóły na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10356-xx-regionalna-wystawa-rolno-przemysowa-ju-w-w-ten-weekend-w-zduskiej-woli

13 - 15 września. Trzydniowy Zlot food trucków „ŻARCIOWOZY” – PMOS, ul. Dolna 41/ więcej na, w tym możliwość zdobycia darmowych karnetów na serwowane dania: --> (https://www.facebook.com/events/2216912181864496/). Kuchnia tybetańska, amerykańska, tajska, meksykańska, hiszpańska, węgierska oraz włoska.
- 13 września – w godz. 15.00 - 21.00
- 14 września – w godz. 12.00 - 21.00, w programie: atrakcje dla najmłodszych: wesołe miasteczko, przejażdżki na kucykach, animacje, warsztaty - wieczorne koncerty w godz. 19.00-22.00 Niewolnicy Systemu, Skazani na Blussa, Thrudy.
- 15 września – w godz. 12.00 - 20.00.

14 września. EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA – KARSZNICE – WYSTAWA I OPROWADZANIE PO PAROWOZOWNI. Szczegóły na: --> http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/2019/08/europejskie-dni-dziedzictwa-2019.html

14 września. Kino Ratusz, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego "Poza obrazami". Godz. 18.30. Projekcja filmu "Ból i blask" w reżyserii Pedro Almodovara.

15 września. XX REGIONALNA WYSTAWA ROLNO-PRZEMYSŁOWA - PMOS, ul. Dolna 41. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/10356-xx-regionalna-wystawa-rolno-przemysowa-ju-w-w-ten-weekend-w-zduskiej-woli

16 września. Godz. 17. Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli i Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zapraszają na promocję książki ks. Mariusza Budkiewicza "Dzieje pielgrzymowania zduńskowolan na Jasną Górę. Przewodnik historyczny" wydanej przez Towarzystwo Przyjaciół Zduńskiej Woli, do Czytelni MBP przy ul. Łaskiej 12.

18 września, Hol w ZCI Ratusz. WYSTAWA - TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ DZIECI 100. ROCZNICA POWSTANIA. Ekspozycja czynna do 30 września w godzinach pracy placówki.

ŁASK

12 -18 września. Repertuar KinoIno: --> https://kinoino.pl/#repertuar

13 września. Galeria "Pod Korabiem" przy bibliotece, godz. 18. Wystawa prac malarskich uczestników warsztatów, których t matem przewodnim był „Łask w malarstwie międzypokoleniowym”. Prezentowane obrazy przedstawiają m.in. Łask ze starych fotografii malowany pastelami olejnymi, zakątki Łasku w monotypii oraz martwą naturę malowaną olejem na płótnie.

17 września. Obchody 80. rocznicy agresji ZSRR na Polskę. Cmentarz parafialny. Od godz. 12.

18 września, Łaski Dom Kultury, godz. 19.Koncert Patryk Lewi Quartet.

UNIEJÓW

12 i 13 września, zapraszamy do kibicowania podczas integracyjnego święta futbolu bez granic, realizowanego na murawie boisk sportowych im W.Smolarka już po raz trzeci z projektu pn. „Połączeni Pasją”. Spotkanie organizuje Uniejowskie Stowarzyszenie Aktywni. Podczas dwudniowego wydarzenia piłkarskiego, które poza sportową rywalizacją, przede wszystkim: integruje, bawi, uczy oraz łączy – dzieci, młodzież, oldboje, sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną, zawodnicy po amputacjach, osoby mniej lub bardziej związane z piłką nożną – wezmą udział we wspólnych rozgrywkach piłkarskich na terenie boisk w Uniejowie. Wszyscy wielbiciele i kibice piłki nożnej udowodnią, że „gra w nogę” jest dla wszystkich i wszystkim daje jednakową radość. Szczegóły na plakacie.

JANISZEWICE, GMINA ZDUŃSKA WOLA

15 września. IV BIEG PO GMINIE ZDUŃSKA WOLA. "5 mil po Gminie Zduńska Wola". Zapisy od godz. 10. Start godzina 12.30 - biegi dzieci; 13 - bieg główny - przed budynkiem strażnicy OSP Janiszewice. Biuro zawodów w budynku OSP Janiszewice czynne będzie w godzinach 10 – 12.30 . Przy odbiorze pakietów prowadzona będzie weryfikacja zadeklarowanych kategorii (mieszkanka/mieszkaniec Gminy Zduńska Wola; strażaczka/strażak). Parking - na terenie firmy Plastem, (należy stosować się do zaleceń osób kierujących ruchem). Zapisy na biegi dzieci w dniu biegu w biurze (stanowisko oznaczone - "Bieg dzieci"). Szczegóły na: --> https://www.facebook.com/events/356298664958608/

SPYCIMIERZ

14 i 15 września. Odpust Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Spycimierzu „Krzyż w Barwach Jesieni”. Od godz. 12.

MOKRSKO

15 września. Godz. 12. Uroczystość 700-lecia parafii w Mokrsku. Msza święta dziękczynna celebrowana przez dwóch biskupów uczci jubileusz parafii i kościoła św. Stanisława BM.

WIELUŃ

12- 18 września,. Repertuar Kina Syrena na te dni na: --> http://wdkwielun.pl/wydarzenia/2019/06/repertuar-syreny/

12 września. Godz. 10. „Dawno temu w Wieluniu” to książka o bombardowaniu miasta, skierowana do najmłodszych. Opowiada o losach małego Stasia, który 1 września miał iść do szkoły. To pierwsza tego typu publikacja wydana przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Wieluniu w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jutro w placówce odbędzie się spotkanie z autorem książki, Wiesławem Drabikiem. Podczas wydarzenia każde dziecko dowie się, jak powstawała książka, skąd autor czerpał inspiracje i jak w ogóle pisać książki. Będzie to również okazja, aby po raz ostatni za darmo zdobyć publikację

14 i 15 września. Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Szczegóły na plakacie.

15 września, godz. 15. Fundamenty wieluńskiej Fary - ODSŁONIĘCIE DZWONU PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY "PAMIĘĆ I PRZESTROGA".

15 września - 24 listopada. Godz. 17, Muzeum Ziemi Wieluńskiej zaprasza 15 września na otwarcie wystawy etnograficznej "Świat Ajnów". Poświęconej m.in. bratu Józefa Piłsudskiego - Bronisławowi.

15 września, godz. 17. Sonori Ensemble - to międzynarodowa grupa operowa, która wystąpi w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury. Zagra koncert muzyki operowej i operetkowej z okazji podarowania miastu Dzwonu „Pamięci i Przestrogi” przez Prezydenta RP.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u