Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności W muzycznej z Mikołajem

W muzycznej z Mikołajem

szkolamuzycznaBędąc w Sieradzu przejazdem, wpadł w środę na chwilę do szkoły muzycznej najprawdziwszy Święty Mikołaj. Doskonale mówił po polsku. Już się chyba nauczył języka polskiego – przecież nie pierwszy raz odwiedził bardzo grzeczne dzieci, które oprócz tego, że są grzeczne to jeszcze potrafią grać na różnych instrumentach. Wszystkie dzieciaki obdarował słodkim upominkiem i… pognał dalej.

Ale to był tylko dobry początek piątkowego wieczoru. Z okazji Mikołajek nauczyciele przygotowali dla swoich uczniów niespodzianki. Najpierw, jak przystało na uczniów szkoły muzycznej, uczniowie rozwiązywali dźwiękowe zagadki. W tym roku były wyjątkowo proste. Dźwięk lokomotywy, cykanie zegara czy odgłos skrzypiących drzwi nie sprawiły żadnych problemów. Nawet charakterystyczny dźwięk kultowej Nokii 3310 został błyskawicznie rozpoznany przez pokolenie, które właściwie nie powinno pamiętać tego dźwięku. Pewne problemy sprawiało rozpoznanie dźwięku padającego deszczu oraz syreny pojazdów uprzywilejowanych – czy to policja, pogotowie, a może straż pożarna.
Następną niespodzianką był koncert dla dzieci w wykonaniu nauczycieli. Jak zwykle przy okazji koncertu Mikołajkowego pedagodzy zagrali utwory, które każdego dnia grają ich podopieczni. Wśród wielu prezentacji pojawiły się utwory J. S. Bacha – Musette w wykonaniu pani Katarzyny Antoniak – Kropat, „Bajka” Ewy Iwan zagrana przez panią Małgorzatę Twardowską – Fronczak, czy „Hot rod roll” Hughesa w interpretacji Silvii Csefalvayovej. Na scenie pojawili się również Milena Jastrząbek, Marek Matuszczak, i Sławomir Cieślak, a koncert poprowadziła Zofia Urbańska. W sieradzkiej szkole muzycznej w zasadzie każdy koncert zawiera pierwiastek muzyki filmowej. I tak było w mikołajkowy wieczór. Na zakończenie zespół nauczycieli w składzie Jacek Kaleta – klarnet, Małgorzata Twardowska – Fronczak, Jolanta Jaros – skrzypce, Aleksandra Dombrow i Krzysztof Łatwiński – wiolonczele, Izabela Rudzka – Kosieradzka – fortepian, Magdalena Ristau, Paweł Krasiński – instrumenty perkusyjne zagrali utwór Ackera Blika – „Arię” z filmu „Mój rower”. Jeżeli nie byliście na koncercie w szkole muzycznej, to już dziś zarezerwujcie sobie czas 6 grudnia 2020 r. i przyjdźcie do naszej szkoły. Póki co zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia oraz filmu na You Tube.
Wkrótce w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Sieradzu kolejne koncerty wpisujące się w jubileusz XXXV – lecia placówki. W środę, 18 grudnia o godzinie 18 usłyszymy naszych absolwentów. Będziemy mogli podziwiać ich talent, który rozwinął się nie tylko w muzycznym kierunku.
Zapraszamy również do Teatru Miejskiego na Koncert Świąteczny, do którego przygotowują się laureaci konkursów oraz zespoły działające w naszej szkole. Koncert odbędzie się w piątek, 20 grudnia o godzinie 17. Wstęp na powyższe koncerty jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy. https://www.youtube.com/watch?v=dtBckUC1Eiw

Sławomir Cieślak
PSM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u