Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradzki ,,Jagiellończyk'' po raz drugi wyróżniony tytułem ,,Szkoła eTwinning''

Sieradzki ,,Jagiellończyk'' po raz drugi wyróżniony tytułem ,,Szkoła eTwinning''

jagielonI Liceum Ogólnokształcące otrzymało jako jedna z 85 szkół w Polsce tytuł "Szkoła eTwinning". Prestiżowe wyróżnienie jest nadawane szkołom co dwa lata. ,,Jagiellończyk'' otrzymał je po raz drugi. Dwa lata temu był jedną z trzech szkół w województwie łódzkim i pierwszą szkołą ponadgimnazjalną (teraz ponadpodstawową). W tym roku jest jedną z sześciu w województwie i drugą w Sieradzu, bowiem taki tytuł otrzymała również Szkoła Podstawowa nr 9 im. Władysława Łokietka.

Tytuł ,,Szkoła eTwinning placówki otrzymują za szczególne osiągnięcia w praktyce cyfrowej i eBezpieczeństwa, innowacyjne i twórcze podejście do nauczania, programowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry oraz promowanie praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów.
Jak informuje nas Jowita Królikowska, pełniąca obowiązki dyrektora I LO w Sieradzu: - Potwierdzeniem dużego zaangażowania nauczycieli oraz innowacyjnego podejścia do edukacji jest wdrożenie pakietu Office 365, który w znacznym stopniu usprawnił realizację podstawy programowej oraz kontakt z uczniem. Jako jedna z nielicznych, jak nie jedyna szkoła w powiecie sieradzkim, wdrożyliśmy już 25 marca zdalne nauczanie z wykorzystaniem wideokonferencji. Proces wdrożenia platformy do zdalnego nauczania, poprzedzony był wieloma godzinami przygotowań, szkoleń, współpracy i wymiany doświadczeń między nauczycielami. ,,Jagiellończyk'' po raz kolejny udowodnił, że jest liderem i pionierem na rynku edukacyjnym. Jesteśmy szkołą innowacyjną, która dba o wysoką jakość nauczania oraz przygotowuje uczniów do życia w cyfrowym świecie.

Szczegóły znajdują się w linku: https://etwinning.pl/85-polskich-placowek-wyroznionych-odznaka-szkoly-etwinning/?fbclid=IwAR2QwHVZ35nQvaakVOH8kwkY7Dt3a2k_B2TcCOtsmseyPDsoj7wjG64yuJ4

(opr. lek.)

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u