Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CORAZ WIĘCEJ IMPREZ LETNICH PRZEZ KORONAWIRUSA W SIERADZKIEM WISI NA WŁOSKU

CORAZ WIĘCEJ IMPREZ LETNICH PRZEZ KORONAWIRUSA W SIERADZKIEM WISI NA WŁOSKU

open16mKoronawirus zbiera żniwo nie tylko wśród zakażonych nim. Także w kulturze. Już wiadomo, że nie odbędą tegoroczne Dni Wieruszowa, Dni Sieradza ( https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11329-dni-sieradza-2020-odwoane-sieradz-open-hair-festiwal-te-si-nie-odbdzie), Dni Zduńskiej Woli (https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11346-dni-zduskiej-woli-2020-odwoane), Dni Działoszyna ( https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11316-dni-dziaoszyna-2020-nie-bdzie-w-zamian-100-tys-z-trafi-do-wieluskiego-szpitala) oraz Jarmark Łaski (https://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11320-placowki-kulturalne-odwouj-wydarzenia-zaplanowane-na-okres-letni ).

Wciąż bowiem ze względu na pandemię koronawirusa w kraju (do środy 15 bm. odnotowano w Polsce 7.582 zakażonych, w tym tylko tego dnia 380; a 286 osób zmarło, w środę 23 ) na polecenie rządu imprezy masowe odwołane są bezterminowo. Wszystko wskazuje też na to, że nie odbędzie się także pod koniec czerwca w Zduńskiej Woli Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata. Nie będzie też w lipcu w Sieradzu Festiwalu Open Hair oraz 34. Mistrzostw Europy w Karate Kyokushinkai, które były zaplanowane na 15 i 16 maja.
Do listy imprez, które na pewno się nie odbędą doliczyć też trzeba Dni Wielunia, Dni Rząśni, Dni Czastar, Dni Gminy Bolesławiec i Dni Warty. A także Festiwal Mleka i Miodu w Burzeninie oraz Dni Gminy Wróblew i wszystkie wakacyjne rozrywkowe wydarzenia w gminie Błaszki. Prawdopodobnie także błaszkowskie dożynki w sierpniu. Pewne jest także, że w gminie Warta nie odbędą się lipcowe Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko oraz Targi Energii Odnawialnej. Dni Złoczewa także odwołano. Nie będzie też Sieradzkiego Jarmarku Powiatowego. Jeszcze nie wiadomo, czy odbędzie się tegoroczne, czerwcowe Krajowe Święto Truskawki w Buczku w powiecie łaskim oraz lipcowa Gala Kapel w Szadku w powiecie zduńskowolskim oraz V Gala Kapel Podwórkowych w Sieradzu, jaką zaplanowano na sierpień. Ważą się losy XXI Wystawy Rolno-Przemysłowej w Zduńskiej Woli. Planowano ją pod koniec sierpnia. Decyzje mają zapaść po komunikatach rządu co do dalszych działań w kwestii obostrzeń w związku z pandemią COVID-19. A te mają być znane 19 lub 26 kwietnia.
Zapowiada się zatem, poza prognozowaną przez synoptyków suszą w regionie, prawdziwa plaża kulturalna. Jest jednak pewna nadzieja. Na przykład w Łasku. Tamtejszy dom kultury już zapowiada, że w zamian Jarmarku Łaskiego zaproponuje mieszkańcom regionu coś innego. Oczywiście w necie. Podobne propozycje rozważają także placówki w Wieruszowie, Wieluniu oraz w MDK w Zduńskiej Woli.
Miejmy nadzieję, że chociaż w czasie wakacji, bez imprez i koncertów,i będzie można korzystać z kompleksów zielonych i w miarę dowolnie się przemieszczać. Inaczej - jak już wyrokują internauci - zwariujemy... Oby nie!

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u