Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z kalendarza imprez na 2020 rok wypadają w Sieradzkiem kolejne wydarzenia. A co z Buczkowską Truskawką?

Z kalendarza imprez na 2020 rok wypadają w Sieradzkiem kolejne wydarzenia. A co z Buczkowską Truskawką?

dzialoszynkadwolanaTo już pewne. Ze względu na pandemię w naszym regionie nie będzie w tym roku Dni Wieruszowa, Dni Wielunia, Dni Sieradza, Dni Złoczewa, Dni Zduńskiej Woli, Jarmarku Łaskiego czy Dni Pajęczna oraz Dni Działoszyna, Dni Rząśni, Dni Czastar, Dni Gminy Bolesławiec i Dni Warty. A także Festiwalu Mleka i Miodu w Burzeninie oraz Dni Gminy Wróblew (więcej na: --> http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11413-coraz-wicej-imprez-letnich-przez-koronawirusa-w-sieradzkiem-wisi-na-wosku).

 

Do długiej już listy imprez oraz wydarzeń kulturalnych wykreślonych z kalendarza na okres letni dochodzi także Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata oraz Festiwal Dreptak w Zduńskiej Woli oraz w Sieradzu Festiwal Open Hair i 34. Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushinkai. W Łasku odwołano właśnie lipcowy Festiwal Róż. Nie odbędą się lipcowe Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Jeziorsko oraz Targi Energii Odnawialnej, a w gminie Błaszki wszystkie masowe, wakacyjne wydarzenia pod chmurką. Odwołano także crossfitowe zawody Central Cross Combat w Wieluniu. Choć impreza miała się odbyć dopiero w pierwszy weekend września. Ze względu na sytuację epidemiologiczną zmagania nie zostaną zorganizowane. Kolejną sportową imprezą w regionie oficjalnie odwołaną jest Działoszyńska Dziesiątka. Nie odbędzie się w planowanym terminie 17 maja. Powodem jest oczywiście sytuacja epidemiologiczna, związana z koronawirusem SARS-CoV-2. W Uniejowie odwołano też bezterminowo Indiańskie Pow-Wow. Nie działają też Uniejowskie Termy. Nie wiadomo wciąż, co będzie z festiwalem "Kolory Polski". A muzycy mieli, jak w latach poprzednich, zaprezentować się także w Sieradzkiem.
XXVI Pętla Rudnicka także została odwołana. Bieg miał się odbyć 31 maja, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce organizatorzy zrezygnowali z imprezy. Niewykluczone, że zawody odbędą się jesienią, ale nie można wykluczyć, iż tegorocznej edycji po prostu w ogóle nie będzie i na kolejną Pętlę trzeba będzie poczekać do przyszłego roku. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” przy ZLK w Ostrowie Wielkopolskim powiadomiła też właśnie o odwołaniu V Mistrzostw Polski w wyścigach drezyn ręcznych, które miały odbyć się 6 czerwca w Wieruszowie.
Wciąż nie ma jasnego, czytelnego komunikatu, czy 27 i 28 czerwca w Buczku w powiecie łaskim odbędzie się VI Krajowa Buczkowska Truskawka, która to też jest marką województwa łódzkiego. Już w lutym została objęta patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Gmina na swojej stronie wciąż na święto zaprasza (ostatnia aktualizacja jest z 4 kwietnia br. , więcej na: --> https://przyczepymarter.pl/blog/pl/news-dni.truskawki.buczek.mistrzostwa.polski.i.puchar.polski.superend-506.html) i nawet podaje szczegółowe informacje o gwiazdach, które miałby tam wystąpić. M.in. o Michale Szpaku, Zenku Martyniuku oraz Kasi Stankiewicz i zespole Varioux Manx... Czyżby Buczek się pandemii nie bał? Te informacje o planach na "Truskawkę" z lekka się kłócą z apelami wójta Bronisława Węglewskiego, aby mieszkańcy dbali o siebie i rodziny oraz przestrzegali obowiązujących obostrzeń. A te rządowe, póki co, mówią o możliwości zgromadzeń do 50 osób w jednym miejscu. I zakazują imprez masowych! Jak to ogarnąć, skoro do Buczku zjeżdżało nawet 20 i więcej tysięcy osób na występy gwiazd? Ze strony gminy, póki co, się tego nie dowiemy.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u