Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejne laptopy dla uczniów i nauczycieli z Sieradza

Kolejne laptopy dla uczniów i nauczycieli z Sieradza

sieradzKolejne 41 laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z Sieradza. Urząd Miasta pozyskał na ten cel pieniądze w ramach programu "Zdalna szkoła".

 

Miasto Sieradz pozyskało kolejny raz ponad 100 tys. zł w ramach konkursu grantowego ogłoszonego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Konkurs jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach, zasiadają przed monitorami komputerów. Projekt umożliwi sfinansowanie zakupu 41 laptopów dla uczniów i nauczycieli, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji. Sprzęt zostanie użyczony dzieciom wytypowanym przez szkoły. Po zakończeniu epidemii laptopy wrócą do szkół, gdzie będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna. Urząd Miasta jest w trakcie elektronicznego podpisywania umowy na dofinansowanie. Przypomnijmy, że w kwietniu sieradzki magistrat w ramach tego samego programu pozyskał pieniądze na zakup 32 laptopów, które również trafiły do uczniów i nauczycieli.

Michał Sitarek
Referat Promocji UM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRefleksja żony, riposta męża

Żona do męża: - Wiesz kochanie, ta para co mieszka obok bardzo się kocha. On ją całuje a powitanie i pożegnanie. Chcę byś też tak robił.
- Odbiło ci? Przecież prawie jej nie znam!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u