Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kolejna wyborcza zachęta. W II turze MSWiiA przeznacza tym razem 49 wozów strażackich dla OSP

Kolejna wyborcza zachęta. W II turze MSWiiA przeznacza tym razem 49 wozów strażackich dla OSP

wozy2turaI znów władza nęci i zachęca do uczestnictwa w wyborach. Daje też sygnał, że dowiezie na niedzielne (12 b,.) wybory tych, którzy mają z tym kłopot! Bo walczą! Walczą o samochód strażacki wart 800 tys. zł!. W I turze taki wygrała jednostka OSP w Nowosolnej pod Łodzią, gdzie frekwencja wyniosła 78 procent. Na tę kampanię, o której pisaliśmy w siewie.tv, MSWiA przekazało blisko 13 mln zł ( http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/11803-zachta-do-wyborczej-frekwencji-jednostki-straackie-z-gmin-do-20-tys-mieszkacow-mog-liczy-na-wozy-bojowe).

 

Chodziło o to, aby w gminach była większa frekwencja niż w latach poprzednich, Teraz ministerstwo idzie dalej. Nagrodzi za największą frekwencję wyborczą samochodem strażackim tę jednostkę z gminy, która ponownie będzie miała największą frekwencję w wyborach II trury, czyli 12 licpa. Oczywiście nie wskazując na kogo mieszkańcy tej gminy mieliby zagłosować. A zostało ich na polu walki tylko dwóch: starający się o reelekcję, wspierany przez rząd PiS Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski, kandydat Platformy Obywatelskiej, obecnie sprawujący urząd prezydenta Warszawy.
Kolejne nagradzanie samochodami bojowymi dla strażaków nie będzie rozdziałem dla najlepszej gminy z najwyższą frekwencją w obecnym podziale administracyjnym, czyli jak w I turze na 16 województw. Ministerstwo zamierza nagrodzić tym razem 49 jednostek! Posiłkując się starym podziałem administracyjnym. Tym sprzed 1998 roku, Szczegóły na: --> https://www.gov.pl/web/mswia/bedzie-kolejna-edycja-bitwy-o-wozy- W każdym z byłych 49. województw (według stanu granic województw na 31.12.1998 r.) gmina do 20 tys. mieszkańców z najwyższą frekwencją w II turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyJak stracić na wadze?

Jak stracić na wadze? To bardzo proste. Trzeba kupić wagę za sto złotych, a sprzedać za pięćdziesiąt...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u