Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Sieradzki szpital będzie leczył chorych na koronawirusa

Sieradzki szpital będzie leczył chorych na koronawirusa

szpitasorOd soboty 17 października w Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Prymasa Stefana Wyszyńskiego zacznie funkcjonować oddział przeznaczony do leczenia pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Natomiast od jutra 16 bm. wstrzymane tam zostaną przyjęcia do kolejnych oddziałów oraz planowane zabiegi operacyjne.

Sieradzka placówka i szpital jest Szpitalem drugiego poziomu zabezpieczenia, a w związku z tym jest zobowiązany do leczenia pacjentów zakażonych wirusem SARS- Co V-2. W związku z decyzją Wojewody Łódzkiego z 9 października polecającą temu szpitalowi zapewnienie 35 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem, w tym łóżka intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, od soboty w miejscu Oddziału Chorób Wewnętrznych będzie funkcjonował Oddział Obserwacyjno-Zakaźny. Zarządzeniem dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Sieradzu od dnia 16 października wstrzymane zostaną przyjęcia planowe do oddziałów szpitalnych oraz planowane zabiegi operacyjne w szpitalu przy ul. Armii Krajowej 7. Wyłączone z wstrzymania przyjęć planowych są następujące oddziały: otorynolaryngologiczny, okulistyczny oraz reumatologiczny. W pozostałych oddziałach ostateczną decyzję o przyjęciu pacjenta podejmuje ordynator oddziału biorąc pod uwagę ryzyko odroczenia procedury medycznej dla zdrowia pacjenta. Nadal wstrzymane są wszystkie przyjęcia do Oddziału Gruźlicy i Chorób Płuc i Oddziału Medycyny Paliatywnej. Przypomnijmy, że od dziś szpitalem zarządza nowy dyrektor, Janusz Atłachowicz, który był wcześniej dyrektorem szpitala w Wieluniu.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u