Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności COVID-19 w regionie. Koronawirus w szkołach. Szpitale w Wieruszowie i Zduńskiej Woli głównie dla zakażonych

COVID-19 w regionie. Koronawirus w szkołach. Szpitale w Wieruszowie i Zduńskiej Woli głównie dla zakażonych

tabela19bmPrzybywa zakażeń w powiatach Sieradzkiego. Oto jak sytuacja wyglądała w poniedziałek 19 bm.: - Co najmniej w dwóch szkołach podstawowych w Zduńskiej Woli część klas przebywa na kwarantannie, po tym jak oficjalne zakażenie koronawirusem potwierdzono tam u kilku nauczycieli. Mowa o SP nr 11 i SP nr 13. W "jedenastce" do 20 października, w "trzynastce" do 22 października. W każdej ze szkół mowa o czterech klasach. Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli, choć powiat zduńskowolski znajduje się w strefie żółtej, od 19 bm. przeszedł wyłącznie na tryb zdalny, choć jeszcze w piątek na stronie szkoły zamieszczony został hybrydowy (mieszany) plan lekcji.

 

Tam też wystąpiły zakażenia, a zgodę na nauczanie zdalne wydał sanepid. ZSE poinformował uczniów i rodziców o tej decyzji nie tylko na swojej stronie, ale także przez dziennik elektroniczny. To tylko potwierdzenie wpisów, jakie w mediach społecznościowych pojawiły się już pod koniec ubiegłego tygodnia. Internauci podawali, że zakażenia potwierdzono też w szkole w Szadku, w rodzinie z gminy Zapolice, w tym dzieci oraz w zduńskowolskim "plastyku".
- W gminie Warta w związku z uzyskaniem pozytywnych wyników testów na obecność COVID-19, u dwóch pedagogów z placówek oświatowych w: Rossoszycy i Raczkowie, od poniedziałku do 23 .października na ich terenie wprowadzano system nauczania hybrydowego. W Szkole Podstawowej w Raczkowie nauczaniem zdalnym objęte zostają klasy 4-7, pozostałe klasy pozostają w trybie nauczania stacjonarnego. W Szkole Podstawowej w Rossoszycy nauczaniem zdalnym objęte zostają oddziały przedszkolne. Nauczyciele, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na COVID-19 obecnie przebywają na kwarantannie domowej, dzieci mające kontakt z zarażonymi pozostają w obserwacji epidemiologicznej i kwarantannie.
- Do 23 bm. zawieszono zajęcia dla większości uczniów w Szkole Podstawowej Gminy Sieradz. Odbywać się będą w trybie zdalnym aż w 14 klasach.
- Od środy 21 października szpital powiatowy w Zduńskiej Woli decyzją wojewody łódzkiego zostanie przemianowany na zakaźny. We wtorek lecznicę mają opuścić ostatni pacjenci. Część wypisana zostanie do domów, inni w cięższym stanie zostaną przewiezieni do szpitali w regionie. Na szczęście w budynku tzw. starej chirurgii działać będą poza teleporadami, także w trybie stacjonarnym, poradnie specjalistyczne. Tam też ma zostać przeniesiona m.in. pracownia USG i echa serca. Niestety nie będzie od czasu przebranżowienia szpitala na jednoimienny czynna dla mieszkańców pracownia RTG. Najbliższe dostępne będą w Łasku i Sieradzu. Jeszcze nie wiadomo, czy działać będzie przyszpitalne laboratorium. Prezes szpitala Janusz Ratajczyk apeluje do pacjentów, aby na bieżąco śledzili komunikaty w tej sprawie na stronie lecznicy ( http://www.szpital-zdwola.info/). Zduńskowolski szpital dysponuje 5 respiratorami, ale nie ma w zasobach służb medycznych lekarzy zakaźników. W dużo gorszej sytuacji jest szpital w Wieruszowie. Obecnie na stanie nie posiada żadnego respiratora. A też ma od środy być szpitalem jednoimiennym, obsługujących zakażonych koronawirusem. Dyrekcja placówki wystosowała do wojewody apel, aby z tej decyzji się wycofał. Szpitalem zakaźnym ma być także od środy szpital w Pajęcznie.
- Chorują wciąż pensjonariusze DPS w Przatówku. Tam w ubiegłym tygodniu potwierdzono 23 przypadki. Kilkoro przebywa w szpitalach zakaźnych. Część personelu jest na kwarantannie.
- W związku z tym, że wszystkie szkoły ponadpodstawowe w powiecie wieluńskim, który znalazł się ponownie w strefie czerwonej i wszystko po ostatnich, ponad stu z weekendu potwierdzonych zakażeniach wskazuje, że jeszcze w niej zostanie, wieluński PKS od poniedziałku 19 bm. zawiesił część kursów. Do odwołania autobusy tego przewoźnika kursować będą jak w okresie wakacji. Do tego przypomnijmy, że zajęte w nich może być zaledwie 50 procent miejsc siedzących albo 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. - Liczba zakażeń z danej doby z powiatów z Sieradzkiego - oraz liczba potwierdzonych dotychczas zgonów powiązanych z zakażeniem COVID-19.

Dane z 19 października, poniedziałek: Kraj 7.842. Łódzkie 679.
- powiat łaski 15- 2
- powiat pajęczański 15- 16/ więcej na: http://www.psse.pajeczno.com/index.php?p=p5
- powiat poddębicki 5 - 1
- powiat sieradzki 9- 42
- powiat wieluński 32!!! - 17
- powiat wieruszowski 6 - 14
- powiat zduńskowolski 9 - 6.

- Liczba zakażeń z danej doby z powiatów z Sieradzkiego - oraz liczba potwierdzonych dotychczas zgonów powiązanych z zakażeniem COVID-19.

Dane z 18 października, niedziela. Łódzkie 584.
- powiat łaski 17 - 2
- powiat pajęczański 40!!! - 16
- powiat poddębicki 3 - 1
- powiat sieradzki 16 - 42
- powiat wieluński 42!!! - 17
- powiat wieruszowski 10 - 14/
- powiat zduńskowolski 7 - 6.

- Dane z poprzednich dni października w Sieradzkiem na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/12363-covid-19-w-regionie-nie-jest-dobrze-ani-w-kraju-ani-w-sieradzkiem-nowe-obostrzenia

Komunikat Zarządu ZSP Sp. z o.o. z dnia 16.10.2020 r
Zarząd Zduńskowolskiego Szpitala Powiatowego SP. z o.o. uprzejmie informuje, że zgodnie z decyzją Wojewody Łódzkiego z dnia 16 października 2020 roku, Szpital nasz od dnia 21 października 2020 roku realizować będzie świadczenia opieki zdrowotnej związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W związku z tym wstrzymane zostały z dniem 16.10.2020 roku przyjęć na wszystkie oddziały z wyjątkiem Oddziału Paliatywnego. W związku z w/w decyzją w systemie dyżurowym, tylko na rzecz pacjentów hospitalizowanych, pracują : Pracownia RTG, Laboratorium, USG i Pracownia Endoskopowa. Wstrzymuje się wykonywanie prób wysiłkowych. Zakładanie Holtera odbywać się będzie w poradni kardiologicznej w godzinach ustalonych z lekarzem poradni. Wstrzymuje się na czas obowiązywania w/w decyzji przyjęcia na Oddział Rehabilitacji i w Poradni Rehabilitacyjnej. Poradnia Zdrowia Psychicznego oraz Poradnia Uzależnień, a także poradnie zlokalizowane w dawnym budynku chirurgii łącznie z Tomografem Komputerowym oraz NPL i POZ pracują bez zmian utrzymując obowiązek bezwzględnego przestrzeganiem dotychczas stosowanych systemów ochrony osobistej. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt z rejestracją lub sekretariatem Szpitala. Zarząd ZSP Sp. z o.o będzie na bieżąco informował o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu Szpitala wynikających z dalszych decyzji Wojewody Łódzkiego. Prezes Zarządu Janusz Ratajczyk

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySiła sugestii

----------------

Mąż był sam w domu. Zachciało mu się pić. Zajrzał do lodówki, a tam... butelka wódki. I to prawie pełna. Nieprawdopodobne, przecież żona nie pije, jemu pić zabrania, wódki nie kupuje! Cud! Wziął błyskawicznie szklaneczkę i nalał sobie setuchnę. Wypił duszkiem i... nic nie poczuł; ani smaku, ani zapachu, choć zaraz po wypiciu powąchał szklankę. Kur... - krzyknął - mam koronawirusa!
Nie miał, kiedy wieczorem zwierzył się żonie Wtedy okazało się, że ta przechowywała tak w lodówce wodę destylowaną...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u