Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zmarł Włodzimierz Pustelnik, zasłużony nauczyciel I LO w Sieradzu

Zmarł Włodzimierz Pustelnik, zasłużony nauczyciel I LO w Sieradzu

wlodekpustelnikDziś pogrzeb Włodzimierza Pustelnika, zasłużonego nauczyciela I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu. Włodzimierz Pustelnik był wieloletnim nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości, wychowawcą wielu pokoleń uczniów w sieradzkim ,,Jagiellończyku''.

 

Włodzimierz Pustelnik, ur. 7 marca 1958 r. w Sieradzu, zatrudniony w ILO od 01.09.1991 do 31.08.2013, wcześniej, w latach 1982 -1991 pracował w Szkole Podstawowej w Jagodnem. Był nauczycielem historii, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, wielokrotnie nagradzanym: Nagroda Ministra Edukacji Narodowej - 2000 r., 2005 r., 2007 r., 2010 r., Nagroda Kuratora Oświaty - 1996 r., 1998 r., Nagroda Dyrektora - 1994 r., 1997 r., 2008 r., 2009 r., Nagroda Starosty - 2001 r., 2003 r., Złoty Krzyż Zasługi - 2004 r., Medal Komisji Edukacji Narodowej 2010 r., Włodzimierz Pustelnik pracował w zawodzie nauczycielskim od 1982 r. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu został zatrudniony we wrześniu 1991r., w charakterze nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości. Po ukończeniu Studium Edukacji Konstytucyjnej i Obywatelskiej w zakresie Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz warsztatów "Europa na co dzień" w zakresie problematyki integracji obywatelskiej organizowanych przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie prowadził zajęcia „Edukacja konstytucyjna i obywatelska” oraz „Edukacja obywatelska&rdquo, stosując innowacje pedagogiczne. W roku szkolnym 2000/2001 ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek "Przedsiębiorczość". Bardzo dobrze organizował pracę uczniów, poszukiwał nowych metod i rozwiązań, wprowadzał twórczą atmosferę w gronie koleżanek i kolegów. Swoje doświadczenie pedagogiczne upowszechniał w zespole przedmiotowym, aktywizując do pracy uczniów zdolnych, przygotowując ich do konkursów i olimpiad przedmiotowych. Corocznie jego uczniowie brali udział i zajmowali wysokie miejsca w olimpiadach przedmiotowych na szczeblu centralnym. Włodzimierz Pustelnik cieszył się dużym zaufaniem i autorytetem zarówno wśród uczniów, ich rodziców oraz w środowisku lokalnym. Przez wiele lat był opiekunem Samorządu Szkolnego i pełnił funkcję Rzecznika Praw Ucznia. Mobilizował uczniów zdolnych do udziału w olimpiadach, konkursach, aktywizował do uczestniczenia w życiu szkoły, zachęcał swoich wychowanków do działalności społecznej – jego uczniowie reprezentowali szkołę w Młodzieżowej Radzie Miasta. Corocznie organizował wyjazdy do Sejmu. Był organizatorem rajdów i wycieczek szkolnych. Współtworzył i opiniował wewnętrzne regulaminy i inne dokumenty szkolne. Pogrzeb Włodzimierza Pustelnika odbędzie się dzisiaj w czwartek 14 stycznia. Msza pogrzebowa odprawiona zostanie o godz. 14, w Kościele pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu - Monicach.

(opr. KJB)

źródło: I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyBieda, a ty sobie ptaszka stroisz!

To było nie tak dawno, pod koniec ubiegłego wieku. Stara chałupa na końcu wsi Brzęczyszczykowice, ubogie małżeństwo, bo przecież nie było jeszcze wtedy 500 plus, wychowujące ośmioro dzieci.
Pewnego wieczora chłop, pouczony przez lekarza, z namaszczeniem zakłada prezerwatywę. Widząc to małżonka oburzona podnosi lament:
- Jasiu, czyś ty zgłupiał do reszty? Dzieci butów na zime nie maja, a ty se ptaszka stroisz?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u