Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pałac w Biskupicach nadal będzie własnością powiatu sieradzkiego

Pałac w Biskupicach nadal będzie własnością powiatu sieradzkiego

powiatsieradzkiJak informuje Radio Łódź Nad Wartą, po blisko 20 latach starań o utrzymanie Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach w zasobach sieradzkiego starostwa, jest szansa na pozytywne dla samorządu rozwiązanie tego konfliktu.

 

Wicestarosta sieradzki Kazimiera Gotkowicz powiedziała w Radiu Łódź Nad Wartą, że spadkobiercy, którzy upominali się o zwrot nieruchomości, zamierzają odstąpić od swojej decyzji.
- Pracownicy DPS-u, a głównie prawnicy, przymierzają się do tego, żeby wszystko sformalizować, czyli jest szansa na to, ze obiekt będzie służył pensjonariuszom tak, jak do tej pory.
Zabytkowy pałac w Biskupicach ma zostać przekazany sieradzkiemu starostwu w formie darowizny. Starania powiatu wspierali członkowie kanadyjskiej poloni, pośrednicząc w rozmowach z mieszkającą tam spadkobierczynią. Wcześniej ministerstwo rolnictwa wydało niekorzystną dla DPS-u decyzję. Część działki, na której znajduje się Dom Pomocy Społecznej, zostało, na mocy reformy rolnej, uznane jako grunt nieprawidłowo odebrany w latach powojennych. Władze powiatu odwołały się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTwój grzech jest większy niż mój

– Byłem u spowiedzi…
– i…?
– Kapłan powiedział mi, że nie powinienem nigdy się z tobą spotykać, że od samego początku to było złe. Jesteś mężatką i nigdy nie powinienem się do ciebie zbliżyć…
– A powiedziałeś temu ,,kapłanowi'', że sam masz dwie żony: jedną kościelną, drugą ,,cywilną''?
– Nie, po co?! Przecież nie pytał!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u