Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Pałac w Biskupicach nadal będzie własnością powiatu sieradzkiego

Pałac w Biskupicach nadal będzie własnością powiatu sieradzkiego

powiatsieradzkiJak informuje Radio Łódź Nad Wartą, po blisko 20 latach starań o utrzymanie Domu Pomocy Społecznej w Biskupicach w zasobach sieradzkiego starostwa, jest szansa na pozytywne dla samorządu rozwiązanie tego konfliktu.

 

Wicestarosta sieradzki Kazimiera Gotkowicz powiedziała w Radiu Łódź Nad Wartą, że spadkobiercy, którzy upominali się o zwrot nieruchomości, zamierzają odstąpić od swojej decyzji.
- Pracownicy DPS-u, a głównie prawnicy, przymierzają się do tego, żeby wszystko sformalizować, czyli jest szansa na to, ze obiekt będzie służył pensjonariuszom tak, jak do tej pory.
Zabytkowy pałac w Biskupicach ma zostać przekazany sieradzkiemu starostwu w formie darowizny. Starania powiatu wspierali członkowie kanadyjskiej poloni, pośrednicząc w rozmowach z mieszkającą tam spadkobierczynią. Wcześniej ministerstwo rolnictwa wydało niekorzystną dla DPS-u decyzję. Część działki, na której znajduje się Dom Pomocy Społecznej, zostało, na mocy reformy rolnej, uznane jako grunt nieprawidłowo odebrany w latach powojennych. Władze powiatu odwołały się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWesoły staruszek wychodzi z przerębli i...

Siarczysty mróz. Grupka grubo odzianych gapiów stoi wokół przerębla, w którym kąpie się staruszek w bardzo, ale to bardzo podeszłym wieku. Wychodzi w końcu z wody na lód, zaczyna wycierać pomarszczone, przygarbione ciało ręcznikiem i głośno mruczy:
- Byle do setki, byle do setki, byle do setki.
Ktoś z trzęsących się z zimna gapiów pyta staruszka: - A po setce?
- A po setce? Wypijemy z żoną coś mocniejszego jak wrócę do domu!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u