Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Polska krajem wielu narodów

Polska krajem wielu narodów

plakat-wielenarodowJuż od 10 kwietnia w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola będzie można oglądać wystawę zatytułowaną „Jestem stąd. Polska wielu narodów”. Na wystawie będą prezentowaneportrety i wywiady z przedstawicielami piętnastu mieszkających w Polsce mniejszości, także tych nie wymienionych w ustawie, czyli: białoruskiej, czeskiejkaraimskiej, kaszubskiej, litewskiej, łemkowskiej, niemieckiej, ormiańskiej, romskiej, rosyjskiej, słowackiej, śląskiej, tatarskiej, ukraińskieji, żydowskiej.

 

Wystawa jest adresowana przede wszystkim do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Istnieje również możliwość przeprowadzenia własnych lekcji z uczniami na terenie muzeum w oparciu o prezentowaną wystawę. Gotowe scenariusze lekcji opracowane specjalnie do wystawy można znaleźć na stronie internetowej projektu pod adresem: www.jestemstad.pl/#!/scenariusze. Wstęp na wystawę: bilet normalny -€“ 2 zł, bilet ulgowy - 1 zł.

Dodatkowe informacje można otrzymać kontaktując się z Tomaszem Polkowskim - Dyrektorem Muzeum Historii Miasta lub Piotrem Skorkiem -€“ asystentem Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola pod numerem telefonu: 43 823 48 43.

EU

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u