Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu ponownie z kierunkiem technikum organizacji turystyki

Zespół Szkół nr 2 w Wieluniu ponownie z kierunkiem technikum organizacji turystyki

tablicaJak informuje Radio Ziemi Wieluńskiej, technik organizacji turystyki – to profil szkoły średniej, który ponownie będzie dostępny dla rozpoczynających naukę w wieluńskim Zespole Szkół nr 2 im. Jana Długosza. Oprócz dodatkowych kursów, w tym intensywnej nauki języka angielskiego, dla uczniów kierunku przygotowano m.in. zagraniczne praktyki w Grecji.

 

- Jest to kierunek dla osób chcących podróżować, zwiedzać i przy tym zarabiać. Jest to również kierunek dla osób chętnych do pracy z ludźmi w zawodach takich jak pilot, przewodnik miejski. Uczniowie po naszym kierunku mogą pracować w ośrodkach związanych z turystyką, Punktach Informacji Turystycznej, biurach podróży, w hotelach, motelach, pensjonatach. Jest szeroki wachlarz zawodów, które mogą wybrać. Mamy dużo do zaoferowania. Mimo że kierunek jest nastawiony na turystykę, to mamy wiele dodatkowych możliwości. Nasi uczniowie razem, dzięki projektom z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska, wyjeżdżają na wycieczki. Nasi uczniowie jeżdżą również do Grecji w ramach projektu Erasmus+. W tamtym roku takie praktyki zorganizowaliśmy po raz trzeci. Młodzież miała do przygotowania trasę na Olimp, zorganizowanie całej wycieczki, pilotowanie całej trasy, próbowali się sprawdzić w roli pilota i przewodnika – mówiła Patrycja Sykuła-Faińska, nauczycielka przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Wieluniu. Szkoła uruchomiła specjalną stronę na Facebooku przeznaczoną dla ósmoklasistów.

(opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySojusz to już nie sojuz, ale jednak sojusz

Kiedy po raz pierwszy wysłano żołnierzy amerykańskich do Polski w ramach wymiany NATO-wskiej, zdarzyła się taka oto historia: Po spotkaniu powitalnym z Polakami jeden z amerykańskich żołnierzy pisze do domu:
- Kochana mamo, pozdrawiam Cię serdecznie. W pierwszych słowach mojego listu opowiem Ci jak wygląda tydzień w polskiej jednostce:
Poniedziałek: koledzy przywitali nas dużą wódką.
Wtorek: umieram!
Środa: jeden z kolegów polskich miał urodziny.
Czwartek: umieram.
Piątek: dostaliśmy przepustkę - poszliśmy na dyskotekę z polskimi kolegami.
Sobota: dlaczego nie umarłem we wtorek?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u