Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 27 STYCZNIA. SIERADZKIE W NIEDZIELĘ GRA Z WOŚP

CO, GDZIE, KIEDY W REGIONIE OD 27 STYCZNIA. SIERADZKIE W NIEDZIELĘ GRA Z WOŚP

WOSPzdunskawolaWielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod dyrekcją Jurka Owsiaka, znów - mimo rzucanych jej kłód od co najmniej siedmiu lat - zagra ponownie w całym kraju. I to już po raz trzydziesty, choć w roku 1993 niewielu dawało jej szanse na przetrwanie ! Przez poprzednie 29. edycji WOŚP na wsparcie polskiej medycyny poprzez dziesiątki, tysiące wolontariuszy i setki, tysiące darczyńców zebrała ponad 1,5 miliarda złotych. Kupiono za to ponad 65. 200 urządzeń.

 

Pierwszy Finał WOŚP odbył się 3 stycznia 1993 roku - jego tematem były choroby serca najmłodszych pacjentów. Udało nam się wtedy zebrać 3.773.443, 38 złotych - dzięki temu zakupiony został taki sprzęt medyczny, jak: kardiomonitory, inkubatory, defibrylator, pompy strzykawkowe, pulsoksymetry, CPAP-y oraz respiratory. Od tamtej pory Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wsparła także wiele innych dziedzin medycyny, m.in. dziecięcą onkologię, neonatologię, ortopedię, traumatologię, psychiatrię, czy wreszcie geriatrię. 29 marca 2021 roku podczas 29. Finału WOŚP - udało się zebrać 210. 813. 830,10 zł! To niesamowity wynik, wyższy o ponad 20 milionów niż w 2020 roku i ponad 55-krotnie większy od wyniku pierwszego orkiestrowego grania. Zgromadzone fundusze pozwoliły na zakup urządzeń dla oddziałów dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy, m.in. zestawów endoskopów laryngologicznych, egzoskopów i laserów diodowych. Tym samym odnotowaliśmy kolejny ważny moment w swojej historii - na zakup wyposażenia dla szpitali Fundacja zebrała już łącznie ponad 1,5 miliarda złotych. W niedzielę, 30 stycznia tym razem Orkiestra zagra pod hasłem „Przejrzyj na oczy” ( więcej o celu zbiórki na; --> https://www.wosp.org.pl/final/30-final-wosp/akcja-przejrzyj-na-oczy). A pieniądze do puszek wolonatriuszy, przez e-skarbonki, z licytacji zostaną W regionie sieradzkim działać będzie wiele sztabów, niemal w każdej gminie. Oczywiście, na co zwracają przeciwnicy tej akcji, ta ma się odbyć, podobnie jak rok temu z zachowaniem reżimu sanitarnego. W szeregu atrakcji zaplanowanych na najbliższą niedzielę są m.in. licytacje, koncerty i wiele innych ciekawych wydarzeń. Przypominamy, że z WOŚP grają także zaprzyjaźnione z naszym portalem rozgłośnie radiowe sieradzkie Nasze.fm ( więcej na: --> https://nasze.fm/news,39943) oraz Radio Ziemi Wieluńskiej ( https://www.radiozw.com.pl/zamknieta-rejestracja-na-bieg-wosp-poszukiwani-fundatorzy-nagrod/). Na antenach tych rozgłośni trwać będą w niedzielę licytacje na rzecz Orkiestry. Naszych Czytelników prosimy: JEŚLI MACIE WIEDZĘ, O WYDARZENIU, KTÓRE POMINĘLIŚMY, BO NIE MIELIŚMY O NIM WIEDZY, WPISUJCIE O NIM W KOMENTARZACH, ZWŁASZCZA TYCH, ZWIĄZANYCH Z JUBILEUSZOWYM 30. FINAŁEM WOŚP.

Co poza tym odbędzie się w Sieradzkiem i gdzie warto się wybrać? O tym poniżej oraz szczegóły na plakatach organizatorów.

SĘDZIEJOWICE

- 30 stycznia. 25 wolontariuszy będzie kwestować na terenie Gminy Sędziejowice podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sztab zakończył już proces rekrutacyjny. Sędziejowicki sztab poinformował na swoim profilu na portalu na Facebook'u, że już zakończył rekrutację osób, które ruszą z serduszkami i puszkami.
- Udało się nam bez większych problemów zarejestrować w Fundacji WOŚP 25 wolontariuszy, którzy podczas tegorocznego finału będą kwestować na terenie naszej gminy. W stu procentach zrealizowaliśmy więc plan nakreślony nam przez fundację – informuje Izabela Kuźniak, szefowa sędziejowickiego sztabu WOŚP. Oprócz wolontariuszy na terenie gminy działają już dwie skarbony stacjonarne. Jedna znajduje się w biurze obsługi interesanta Urzędu Gminy Sędziejowice, druga w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sędziejowicach. Sztab przygotowuje się do koncertu finałowego

OSJAKÓW

- 28 stycznia.Obchody 159. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Godz. 9.50, siedziba szkoły podsatwowej. Szczegóły na plakacie.

UNIEJÓW

- 30 stycznia. Po raz 30. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy także w Uniejowie. W tym roku ze zbiórki będzie finansowany sprzęt do leczenia okulistycznego dzieci. Ruszyły już przygotowania do wielkiego finału – także w samym Uniejowie, a wśród nich aukcje internetowe. Wciąż można włączyć się w licytację. Uniejów WOŚP w dobie pandemii. Każdego roku, jednym w ważniejszych punktów Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Uniejowie jest licytacja gadżetów i przedmiotów, które uniejowski sztab otrzymał od Fundacji WOŚP oraz lokalnych sponsorów. Licytacje przynoszą wiele emocji, ale też wiele środków, które wspomagają orkiestrę Jurka Owsiaka. Z uwagi na pandemię koronawirusa, w tym roku po raz kolejny licytacja przenosi się z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do Internetu. Na specjalnym koncie Allegro, działają już aukcje internetowe, z których dochód trafi do puszki sztabu nr 3211. Wśród nich znajdziecie:
– Voucher do Restauracji Herbowa – Zamek Uniejów
– Bon prezentowy jubilerski
– Komplet dla dziewczynki
– Voucher na uroczystą kolację dla dwóch osób
– Pamiątkowa koszulka z podpisami organizatorów SRTS
– Voucher na masaż MAGNAT Uniejów
– Płyty CD Raz Dwa Trzy – Trudno nie wierzyć w nic/Skądokąd
– Voucher pobytowy do Hotelu Lawendowe Termy Uniejów
– Voucher na rodzinny spływ kajakowy
– Voucher na uroczystą kolację dla dwóch osób Gościniec Nad Wartą
– Voucher na uroczystą kolację dla dwóch osób
– Voucher na uroczystą kolację dla dwóch osób
– Voucher do Restauracji Herbowa – Zamek Uniejów
– Voucher do Restauracji Herbowa – Zamek Uniejów
Wszystkie przedmioty wystawione na aukcję WOŚP Allegro Sztabu 3122 w Uniejowie znajdziecie klikając na: --> https://allegro.pl/uzytkownik/sztab3122?fbclid=IwAR3YZvTr7ppvsaRI4DOFNFo1viwar86QNTQQmDG2wFdnJWR5042o6lZymb0

CHOJNE

- 30 stycznia. Wielka Orkiestra zagra też w tym roku w Chojnem w gminie Sieradz. Inicjatorkami są panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które postanowiło włączyć się po raz pierwszy w tę akcję. KGW zaprasza na plac przy remizie OSP w godz. 17-20. Będą licytacje, występy artystyczne, m.in. Igor Kowalski - uczestnik The Voice of Poland, Zespół Obrzędowy Chojne; rodzeństwo: Dominika, Mateusz i Patrycja Stępniowie oraz Klaudia Klimczak), ciepły żurek, ciasta, gorąca herbata i Światełko do Nieba.

BŁASZKI

- 30 stycznia. Wyjątkowo zapowiada się finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Błaszkach, gdzie tradycyjnie powstał sztab w Centrum Kultury w Błaszkach . A tam wystąpią m.in. Danzel, Chłopcy z Placu Broni, Igor Kowalski i Magik Markus. Początek o godz. 16, a w jej trakcie przewidziano także licytację Złotego Serduszka WOŚP o godz. 19. Igor Kowalski pojawi się na scenie o godz. 17.30, Chłopcy z Placu Broni zagrają o godz. 19, a Danzel o godz. 21. Finał poprowadzi Kamil Nosel, a w trakcie przewidziano także występy dzieci z CKB, animacje dla najmłodszych, fotobudka, aukcje i Światełko do Nieba.

SZADEK

- 30 stycznia, Sztab 30 WOśP nr 3721 będzie działał w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Propozycje z Szadku na plakacie poniżej.

DZIAŁOSZYN

- 30 stycznia. 30. Finał WOŚP odbędzie się po raz kolejny w Działoszynie i po raz pierwszy w Dworszowicach i Pakoszowych. W Działoszynie impreza odbędzie się w Miejsko-Gminnym Domu Kultury. Rozpocznie się o godzinie 14.30 od licytacji. Potem zaplanowano występy artystyczne grup i sekcji działających przy MGDK, występy indywidualnych, jak i podopiecznych ŚDS Niżankowice oraz uczniów: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Raciszynie, Filii SP w Kolonii Lisowice oraz Szkoły Podstawowej w Raciszynie. O godz. 17.30 znów będzie można wziąć udział w licytacji, a o godzinie 18 podczas finałowego koncertu zagra Rob Gitarnik

PAJĘCZNO

- 30 stycznia. Sporo atrakcji zaplanował sztab WOŚP w Pajęcznie, na którego czele stanął burmistrz Piotr Mielczarek. Będzie morsowanie, nordic walking harcerska grę terenową oraz specjalny jubileuszowy bieg - sztafeta 3x10 km na 30-lecie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulicach Pajęczna i okolicznych miejscowości w niedzielę kwestować będzie 100 wolontariuszy. Finał rozpocznie się o godz.12 w hali sportowej w Pajęcznie. Przewidziano koncerty, licytacje, pokazy sprawnościowe i zręcznościowe. Nie zabraknie też stoisk gastronomicznych. Od godziny 15 do 19 będzie można zarejestrować się także w bazie dawców DKMS.

KWIATKOWICE

- 23 stycznia, od godziny 14 w sali OSP Kwiatkowice - KONCERT CHARYTATYWNY DLA JASIA WRÓBLEWSKIEGO. W programie m.in. koncert Orkiestry Dętej, koncert zespołu "Kwiaty Polne" oraz wiele innych atrakcji. Na leczenie chłopczyka potrzeba pół miliona złotych. Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy. Pomóc może każdy, wchodząc na: --> https://zrzutka.pl/26nphs

WIERUSZÓW

- od 27 stycznia. Kino Słońce. Repertuar na: --> http://www.wdkwieruszow.pl/kup-bilet-do-kina.htm-

- 27 stycznia - 28 lutego 2022 roku. Hol Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego. Wystawa „Twórczość-Terapia-Sukces”.

- 30 stycznia, Wieruszowski Dom Kultury, wydarzenia związane z 30. Finałem WOŚP. Podczas Finału usłyszycie wokalistów, którzy biorą udział w konkursie wokalnym "Zimowe śpiewanie"; - 15:30
- Rozpoczęcie konkursu dla kategorii - I oraz II, czyli przedszkola i klasy 1-3.
18:00 - Rozpoczęcie konkursu dla kategorii - III oraz IV, czyli klasy IV-VIII szkoły podstawowej, szkoły ponadpodstawowe i dorośli.
- Rozpoczęcie konkursu godz. 15:30: Kategoria I
1) Pola Rybak
2) Emilia Kruszyńska

- Rozpoczęcie konkursu godz. 15:30; Kategoria II Zuzanna Brząkała Iga Błaszczyk Barbara Bezen Pola Bryłka Alicja Brząkała Oliwia Osada Ksenia Fomichova Marcelina Domal Maja Lis Filip Rymanowski Lena Segiet Paulina Żurawa Ambroziak Ksenia Rozpoczęcie konkursu godz. 18:00 Kategoria III Julia Olejnik Julia Siubiak Malwina Stempniak Agata Papiór Karolina Józefiak Wiktoria Wesoła Aleksandra Joniak Łucja Pakuła Wiktoria Różycka Malwina Szkop Nikola Wróbel Magdalena Strzała Julia Tomczyk Lena Sikora Antonina Biesiadecka Lena Trafarska Gabriela Werbicka Rozpoczęcie konkursu godz. 18:00 Kategoria IV Dagmara Stanikowska Marcelina Wiśniewska Jakub Tomczyk Karolina Pluskota.

ZDUŃSKA WOLA

- od 27 stycznia, Kino Ratusz. Repertuar na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/kino-ratusz/repertuar/

- 27 - 28 stycznia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Szaniawskiego w Zduńskiej Woli zaprasza na wystawę prac plastycznych Marzeny Sroczyńskiej-Gudajczyk pt: „Walka Sztuki z Pandemią”. Prezentowane na wystawie prace powstały w różnorodnych technikach rysunkowych i malarskich, pochodzą z lat 2020 – 2022. Wystawa w Galerii MBP przy ul. Łaskiej 12 dostępna w godzinach pracy biblioteki. Więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/14505-walka-sztuki-z-pandemi-wystawa-w-mbp-w-zduskiej-woli

- 27 - 31 stycznia, Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola, wystawa "Lotnicza pasja. Historia Stanisława Buszyńskiego". Więcej na: --> http://muzeumzdunskawola.blogspot.com/2022/01/lotnicza-pasja-historia-stanisawa.html

- 27 - 31 stycznia. Zduńskowolskie Centrum Integracji Ratusz, foyer I piętro, wystawa twórczości Kaliny Nowak. Szczegóły na: --> https://www.mdk-zdunskawola.pl/wystawa-prac-kaliny-nowak/

- 27 i 28 stycznia. Galeria Prezentacja ul.Kościelna 24, godz. 17. Uruchamia cykl spotkań i dyskusji oraz warsztaty tematyczne dotyczące rozwoju osobistego- lepszego zarządzania własnym życiem. Spotkanie poprowadzi pani Jadwiga Borkiet- trener rozwoju osobistego i animatorka społeczna z 20-letnim doświadczeniem w bezpośredniej pracy z grupami.

- 28 stycznia, ZAPLANOWANE NA godzinę 17 i 19, w Miejskim Domu Kultury ZCI Ratusz, pl. Wolności 26, dwa koncerty Dla Babci i Dziadka z udziałem wychowanków Miejskiego Domu Kultury i filii MDK. ZOSTAŁY ODWOŁANE. Bilety ZAKUPIONE na wydarzenia w cenie 10 zł MOŻNA ZWRACAĆ w kasie Ratusza oraz online http://bilety.mdk-zdunskawola.pl/MSI/mvc/pl

- 30 stycznia. W Zduńskiej Woli będą działać dwa sztaby: w hufcu ZHP przy ulicy Złotnickiego i w Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji przy ulicy Dolnej. Łącznie ma być około 370 wolontariuszy. Kwesta uliczna trwać będzie w godz. 9 - 20. Co zaplanowano? - Licytacje z MPK – trasa: godz.11.30 - 12 – Ratusz; godz.12.15 -12.45 – Biedronka na osiedlu Południe; godz.13 - 13.30 – Parking przy markecie Lidl; godz.13.45 - 14.15 – Biedronka przy Straży Pożarnej. - OFERTA HUFCA ZHP: godz.8 - 11.30 „Oddaj krew, uratuj życie” (punkt krwiodawstwa ul. Dąbrowskiego 10); godz.9 - 13. „Strzał w dziesiątkę” - zawody strzeleckie (SKSS LOK „Sokół” w Zduńskiej Woli, ul. Szadkowska 16A) godz.10 - 16 „No jest Wysoko!” Ścianka Wspinaczkowa (hufiec ZHP, Złotnickiego 23); godz.11 - 14 „Wyspa zabaw”, czyli zabawy na wolnym powietrzu (wysepka w Parku Miejskim); godz.10 -12 „Atomowe Zabawy’’ Zajęcia z centrum edukacyjnym ATOM (Parking przed Ratuszem); godz.10 - 13 Maraton rowerowy ( Fabryka Centrum Sportu ul. Boczna 31); godz.13 - 13.30 „Ale Jazda!” Parada motocykli i samochodów terenowych (start pl. Wolności); godz.13.45 „Na ratunek!” Pokaz strażaków z OSP Zduńska Wola oraz OSP Janiszewice (PCKSiR ul. Dolna 41); godz.16 Słodka niespodzianka (hufiec ZHP Złotnickiego 23); godz.20 Światełko do nieba (Dolna 41); od godz.18 koncerty - zespoły: Zemsta Nietoperza, Bang Bang, Uliczny Opryszek – MDK Ratusz. Darmowe bilety do odbioru w MDK Ratusz, hufcu oraz w Reload Cafe. Liczba miejsc ograniczona; godz.20.30 zespół Planety – restauracja Fabryczna Kuchnia i Kultura ul. Dąbrowskiego 29.

- OFERTA PCKSIR PRZY UL. DOLNEJ 41: Sztab przy Dolnej czynny będzie o godz. 8. Na placu przed sceną plenerową ustawione będzie wielkie serduszko, do którego będzie można wrzucać pieniądze. Będzie też wystawa plakatów i puszek WOŚP. Będzie się można ogrzać przy ognisku. W programie są też: godz.10 - 13 bieg „Policz się z cukrzycą” nad zalewem Kępina. W planie są m.in. pokazy ratownictwa medycznego; godz.13 przejażdżki quadem, godz.13 oklejanie WOŚP-owego samochodu naklejkami orkiestry; godz.18 koncert uczniów II LO w Zduńskiej Woli; godz.19 licytacje; godz.20 Światełko do nieba.

SIERADZ

- od 27 stycznia, kino, Teatr Miejski. Repertuar do 2 marca dostępny na: --> https://scksieradz.pl/aktualnosci

- 27 - 28 stycznia. BWA w Sieradzu. Wystawa malarstwa Przemysława Szydłowskiego "Zawsze coś". Więcej na: --> https://bwasieradz.pl/wystawa/zawsze-cos-wystawa-malarstwa-przemyslawa-szydlowskiego/

- 29 stycznia o godzinie 19.30 na naszym kanale discordowym w formule Q & A, Powiatowa Biblioteka Publiczna, prelekcjA online o Aztekach, którą przedstawi Barliman z zaprzyjaźnionego Poznańskiego Towarzystwa Miłośników Tolkiena „Drużyna Pyrlandii” w ramach cyklu „Z Sagittą przez wieki”.dz.pl/kmf/2022/01/08/134-spotkanie-klubu-milosnikow-fantastyki-sagitta/

- 2 lutego. Godz. 10, czytelnia Powiatowej Biblioteki Publicznej, kolejne spotkanie amatorów "planszówek" na I Turniej Gier Planszowych. Więcej na: --> https://pbp.sieradz.pl/zapraszamy-na-turniej,n2944.html

- 27 stycznia - 10 lutego, PBP , wystawa fotografii Janusza Ziarnika pt. MGŁA. Więcej na: --> https://pbp.sieradz.pl/mgla-wystawa-janusza-ziarnika,n2945.html

- 30 stycznia. Propozycje sztabu WOŚP w Sieradzu na: --> https://www.facebook.com/sztabsp1sieradz/

WIELUŃ

- od 27 stycznia Kino Syrena. Repertuar na: --> https://kinosyrena.pl/

- 27 stycznia - 31 marca. Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Wystawa "Rycerz, szlachcic, ziemianin... Podobieństwa i różnice."

- 27 stycznia, godz. 9, w czytelni Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu 70. spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, którego tematem będzie "Powrót z Bambuko" Katarzyny Nosowskiej . „Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”. Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans” – czytamy w opisie książki. „Powrót z Bambuko” to druga pozycja (po „A ja żem jej powiedziała”) w dorobku literackim Katarzyny Nosowskiej, wokalistki zespołu Hey. Ostatnio artystka udziela się bardzo prężnie na Instagramie, a jej filmiki są niezwykle popularne.

- 30 stycznia, 30. finał WOŚP. Lot paralotnią nad Wieluniem, dzieła malarskie, odzież i gadżety WOŚP, bon na zabiegi kosmetyczne, zestaw kawowy, zestawy książek - to niektóre propozycje z wystawionych na licytacje przez wieluński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na ulice miasta wyjdzie 150 wolontariuszy. Dodatkowo w porozumieniu ze sztabem m.in. do wieluńskich przedsiębiorstw trafiły tzw. puszki stacjonarne. Jest ich łącznie 15. Tak jak w latach ubiegłych, centrum kwesty będzie w Wieluńskim Domu Kultury. Przy siedzibie placówki stanie WOŚP-owe miasteczko ze sceną. O godz. 16 rozpocznie się program artystyczny. Wystąpią formacje After Work, Plan B, Lejdissimo, Czajebaje, Co Z Tego oraz Didżejsi. O godz. 20 przewidziano tradycyjne „światełko do nieba”. Wieluńskiemu finałowi WOŚP będzie towarzyszyć bieg na 5 kilometrów W godz. 10-12 na antenie Radia Ziemi Wieluńskiej wystartuje aukcja dziewięciu serduszek - złotych, srebrnych i bursztynowych (po trzy każdego rodzaju). Wieluńskiemu sztabowi WOŚP powierzono także licytację jednej ze stu Złotych Kart WOŚP.

ŁASK

- od 27 stycznia. Łaski Dom Kultury. Czynna jest kostiumeria. Wtorki, środy, czwartki, w godz. 14 – 16. Bezpośredni kontakt do osoby odpowiedzialnej za Kostiumerię teatralną ŁDK – 667466314.

- od 27 stycznia. KinoINO przy Łaskim Domu Kultury. Repertuar na: --> https://kinoino.pl/repertuar

- 27 - 30 stycznia, Łaski Dom Kultury, wystawa "Morskie Opowieści" przygotowana w ramach XV wojewódzkiego konkursu plastycznego. Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Łasku. Ekspozycja w "Galerii z Fortepianem".

- 30 stycznia, 30. finał WOśP z Łaskim Domem Kultury. Jak informuje placówka: Wystartowały aukcje Allegro WOŚP – link do naszych propozycji: https://allegro.pl/uzytkownik/Rafsta90

- Systematycznie dodajemy nowe aukcje. Jeżeli chcesz coś przekazać do zlicytowania na rzecz WOŚP – daj znać! - Na terenie naszego miasta działają już puszki stacjonarne (Basen CSiR, Retro Cafe, Grande Pizza, Wenecja, Columna Medica, Ogumieni.pl, Łaski Dom Kultury oraz Atletix) https://www.wosp.org.pl/wspieraj/mapa-puszek Obserwujemy z uwagą sytuacje dotyczącą obostrzeń i zaleceń sanitarnych związanych z trwającą pandemią COVID-19. Finał przeprowadzimy w formie hybrydowej. Na pewno nie zabraknie aktywności artystycznych i zabaw z niespodziankami. W tym roku gramy na holu ŁDK oraz w poszczególnych pracowniach. Podziałamy także w plenerze (przed budynkiem ŁDK od ul. Narutowicza).

- 2 lutego, godz. 19, Łaski Dom Kultury. Śląski industrial metal zawita do Łasku! Przygotujcie się na ostre brzmienia w środku zimy! Już 2 lutego koncert zespołu Oberschlesien. Grupa powstała w 2008 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy Marcela Różanki. W swej twórczości formacja posługuje się Językiem Śląskim. W 2012 roku zespół wziął udział w czwartej edycji talent show “Must Be the Music. Tylko muzyka” emitowanego na antenie telewizji Polsat. Grupa zajęła drugie miejsce w tymże konkursie. Zespół zagrał setki koncertów na wszystkich największych festiwalach w Polsce i za granicą gdzie jest entuzjastycznie przyjmowany krzewiąc Ślaską Tożsamość, Kulturę i Język Śląski co jest głównym założeniem grupy jak mówi pomysłodawca, kompozytor i producent całej muzycznej twórczości zespołu – MARCEL RÓŻANKA.

OBERSCHLESIEN ma na koncie cztery płyty, z których ostatnia, wydana niedawno (grudzień 2021) Oberschlesien IV zebrała bardzo dobre recenzje. Oto fragment jednej z nich: „IV to najlepszy materiał od czasów debiutu. Wciąż rządzą dobitna „germańska” rytmika i fabryczne riffy, jeszcze więcej jest jednak i klawiszowych urozmaiceń i hipnotyzujących żeńskich wokali.” (Jordan Babula, TERAZ ROCK) . Bilety w kwocie 40 zł.

KaMi S

 

WOSPDZIALOSZYN

WOSPDZIALOSZYN2

WOSPSOKOLNIKI

wospszadek

WOSPWIELUN

WOSPWIERUSZOW

WOSPzdunskawola

1WIELUN

27KSIAZKI

27prezentacja

27RATUSZ

 

28PStyczniowe

28SIERADZ

30EZD

30LASK

30wieruszow

31WYSTAWA

3SIERADZ

KINOLUTY

PTTK2022

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyRóżne mogą być prezenty dla nauczycieli

Jeszcze nie tak dawno powszechnym zwyczajem w polskich szkołach było dawanie prezentom wychowawcom klas. Tak też było w klasie IIIB w Szkole Podstawowej w Brzęczyszczykowicach.
Zosia, której mama ma kwiaciarnię, przyniosła pudło. - Zosiu, tam na pewno są kwiaty - mówi wychowawczyni.
- Oj, skąd pani wie...
Kolejnym darczyńcą był Marcinek, którego tata był cukiernikiem.
- W tym pięknym pudełku na pewno są smakowite ciasteczka? - zapytała nauczycielka.
- Tak, zgadła pani - odpowiedział Marcinek. Następny w kolejce z prezentem był Stasio, którego tatuś prowadził ekskluzywny sklep alkoholowy.
- Oj, z tego pudełka coś przecieka - powiedziała pani i polizała ciecz.
- To na pewno wino? - Nie odpowiedział Stasio. Więc pani polizała jeszcze raz mówiąc:
- Że też nie poznałam, to koniak?
- Nie odpowiedział Staś - świnka morska...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u