Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Mieszkańcy Zduńskiej Woli z obawą patrzą na opłaty za c.o. i ciepłą wodę. Czy słusznie?

Mieszkańcy Zduńskiej Woli z obawą patrzą na opłaty za c.o. i ciepłą wodę. Czy słusznie?

imagesInflacja szaleje. Ceny żywności, paliw i prądu idą w górę! W regionie sieradzkim wzrosły opłaty za śmieci. Niemal - poza Wieluniem - w każdej gminie. Co jeszcze może zdrożeć? Mieszkańcy Sieradzkiego - o czym sami informują w mediach społecznościowych - oszczędzają już na czym się da. Omijają restauracje i ograniczają zakupy dań na wynos. Rzadziej się kąpią. Zmywanie odbywa się w wodzie po makaronie, czy ziemniakach. Wodą z kąpieli myją podłogi i spłukują toalety. Jednak, jeśli nadejdzie surowa zima, oszczędzanie można między bajki włożyć. Nie tylko w domkach jednorodzinnych, ale i w blokach.

 

Publikowane w ostatnich dniach przez media z różnych zakątków kraju informacje o drastycznych, sięgających już nawet 400 procent w różnych spółdzielniach i wspólnotach podwyżkach cen za ciepło w najbliższym sezonie grzewczym dały też do myślenia zduńskowolanom. Lotem błyskawicy rozeszły się wieści, że od września przyjdzie im płacić za centralne ogrzewanie więcej od 200 do nawet 300 procent. Rzekomo wieść ta wyszła z Miejskich Sieci Cieplnych. A gdyby pogłoski miały się potwierdzić rosnące ceny uderzyłyby głównie w mieszkających w blokach Spółdzielni Mieszkaniowej Lokator, tych w kamienicach, które niedawno przeszły remont w zasobach TBS Złotnicki oraz we właścicieli domków jednorodzinnych, którzy postanowili - namawiani przez lokalny samorząd - korzystać z usług MSC.

Jak w sytuacji, kiedy wsparcie od rządu, póki co, otrzymać mają wyłącznie ci, którzy swoje domostwa ogrzewają węglem, a liczyć mogą na 3 tys. zł wsparcia, wygląda sytuacja odbiorców ciepła z MSC w Zduńskiej Woli. Na zapytanie siewie.tv w tej sprawie odpisał prezes spółki (treść oryginalna - przyp. siewie.tv):
"Proszę nie słuchać plotek. Tak najkrócej jak można: - cena ciepła u odbiorcy finalnego składa się w ok. 1/3 z ceny dystrybucji i przesyłu (to ten składnik za który odpowiada MSC) i w ok. 2/3 z ceny wytworzenia (wytwarzanie jest po stronie Elektrociepłowni Zd. Wola.) -nasze ceny, czyli MSC zmieniły się od 01.06. i wzrosły średnio o ok. 12%, czyli skutek u odbiorcy był nastepujacy: 1/3 x 12% =4% -ceny Elektrociepłowni zmieniają się 15.08 i rosną średnio o 24%. Skutek u odbiorcy 2/3 x 24% = 16%. To wyliczenie jest dość ogólne, po to aby było zrozumiałe, natomiast jest oczywiście prawdziwe. Co do drugiej kwestii – Spółka nie traktuje inaczej mieszkańców SM Lokator i TBS Złotncki w stosunku do pozostałych odbiorców. Wszyscy traktowani są jednakowo, a przy obecnej inflacji, nasza podwyżka, czyli w tej części za która odpowiada MSC (średnio 12%) wskazuje na to że robimy DUŻO, aby ceny ciepła dla naszych odbiorców nie były dokuczliwe. Pozdrawiam. Waldemar Czarnecki Prezes Zarządu MSC Zd. Wola Sp. z o.o."

Czy to wyliczenie MSC można uznać za proste? To pozostawiamy ocenie naszych Czytelników. Miejmy nadzieję jednak, że stanowisko prezesa nie przyłoży się na drastyczny wzrost cen za c.o. i ciepłą wodę. Oby. Jak wynika z odpowiedzi dla siewie.tv po 15 sierpnia odbiorcy usług z MSC muszą się liczyć z podwyżką rzędu 16 procent. Tylko, czy w tym roku na tym się skończy?

KaMi S

Zapytanie o plany cenowe i politykę cieplną przy wzrastających cenach węglą wysłaliśmy także do Elektrociepłowni Zduńska Wola, która jest dostawcą ciepła dla MSC. Niestety - w przeciwieństwie do MSC - od EC nie nadeszłą żadna odpowiedź.

KaMi S

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u