Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Po służbie uratował życie 16-latce!

Po służbie uratował życie 16-latce!

264-153818Policjant z wieluńskiej komendy, w czasie wolnym od służby uratował życie 16-latki, która chciała popełnić samobójstwo. Przypadek sprawił, że policjant znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie Dzięki temu zapobiegł tragedii.

 

Służba pełniona w Policji nie kończy się w momencie zdjęcia munduru. Udowodnił to asp. Damian Grobelny, który jest zastępcą dyżurnego w wieluńskiej komendzie. 17 sierpnia, w czasie wolnym od służby przejeżdżał skuterem w okolicach obwodnicy Wielunia. Jadąc mało uczęszczaną boczną drogą, pod wiaduktem zobaczył leżącą na ziemi młodą dziewczynę. Podejrzewając, że może ona potrzebować pomocy, bez chwili wahania zareagował. Nastolatka leżała nieprzytomna, jej oddech był płytki. Miała zaciśnięty na szyi pasek. Obok leżały puste opakowania po lekach. Aspirant wiedząc, jak ważna jest każda minuta w takiej sytuacji, zdjął pętlę i monitorował funkcje życiowe kobiety. Na miejsce wezwał służby ratunkowe. Dzięki jego szybkiej i profesjonalnej pomocy 16-latka na czas trafiła pod opiekę medyków.
Pamiętajmy, że jeśli potrzebujemy pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. W trudnych chwilach możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Kontakt ze specjalistami dyżurującymi pod podanymi niżej numerami telefonów jest bezpłatny, a porady i pomoc udzielane są anonimowo. Nie musimy być sami z naszymi problemami.
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numerem 116 111
• Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numerem 116 123
• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numerem 800 121212
• W sytuacji zagrożenia życia zadzwoń na numer alarmowy 112.
Co powinno stanowić dla nas alarm?
Jeśli dziecko: jest coraz smutniejsze, mówi o śmierci, rozdaje swoje rzeczy, np. oddaje koledze ulubioną książkę, bluzę lub inną cenną dla niego rzecz, mówi wprost, że chce sobie odebrać życie: „chcę się zabić” lub „lepiej jak mnie nie będzie”, „chcę z tym skończyć”, „nie będę cię już więcej martwić, powinniśmy jak najszybciej okazać mu wsparcie i zaoferować pomoc, a następnie podjąć kroki zabezpieczające przed tragedią. Myśli samobójcze mogą się przytrafić każdemu, kto czuje, że przerastają go jego problemy, nie widzi sensu pokonywania trudności, i myśli, że nikt nie jest stanie mu pomóc. Nie należy lekceważyć smutku i problemów dziecka.

asp.sztab. Katarzyna Grela Oficer Prasowy KPP w Wieluniu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyTrzeba ufać

Ostatnio żona mi zakomunikowała:
- Więcej to ty już z kumplami pić nie będziesz.
A ja patrzę na nią, uśmiecham się i myślę sobie:
- Tyle lat po ślubie a w niej wciąż tyle optymizmu

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u