Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Zielony Budżet Zduńskiej Woli ma swoją drugą edycję. Rusza głosowanie

Zielony Budżet Zduńskiej Woli ma swoją drugą edycję. Rusza głosowanie

IMG-6565Sześć proekologicznych projektów zgłoszonych już do Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli zostanie poddanych ocenie mieszkańców. Opiniowanie przyrodniczych, proekologicznych pomysłów startuje w najbliższy czwartek, 1 czerwca.

 

Samorząd Zduńskiej Woli ponownie zrealizuje proekologiczne pomysły mieszkańców. W czwartek startuje opiniowanie projektów zgłoszonych do drugiej edycji Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli. Najwyżej ocenione zielone inicjatywy zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Na ich realizację z budżetu miasta pójdzie minimum 250 tys. zł. Zielony Budżet Zduńskiej Woli ma charakter konsultacyjny. Przez cały czerwiec na specjalnie przygotowanej stronie internetowej mieszkańcy będą mogli wyrazić opinię na ich temat. Pierwsza edycja Zielonego Budżetu Zduńskiej Woli odbyła się w roku ubiegłym. Do oceny przez mieszkańców poddanych wówczas zostało jedenaście przyrodniczych pomysłów. Pierwsze miejsce w głosowaniu zajęły Kwiatowe Kaskady w Karsznicach, które już ubogaciły Plac Zwycięstwa oraz ulicę 1 Maja w sąsiedztwie filii Miejskiego Domu Kultury. Drugim projektem było Zielone Osiedle Jana Pawła II-go Zielony Zakątek, które jeszcze w tym roku powstanie na działce przy ulicy Paprockiej. Ekologiczne pomysły mieszkańców, które zostaną poddane pod opiniowanie (szczegóły pomysłów dostępne są wraz z planami na: --> https://zdunskawola.pl/zielony-budzet/zgloszone-zadania/) :
1/ Pielęgnacja drzewostanu i kaskady kwiatowe przy ulicy Grunwaldzkiej - koszt 169,2 tys. zł;
2/ Park kieszonkowy na Ogrodowej - 120 tys. zł;
3/ Zielone wrota Kępiny - ok. 90 tys. zł;
4/ Ogród społeczny w Inkubatorze Inicjatyw Społecznych - ok. 15 tys. zł;
5/ 100 drzew dla Zduńskiej Woli - koszt ok. 61,3 tys. zł;
6/ Zielone Przystanki Zduńskiej Woli - mowa o 10 przystankach - koszt ok. 190 tys. zł.

Harmonogram konsultacji przewiduje: Zbieranie opinii od Mieszkańców potrwa od 1 do 30 czerwca, Ogłoszenie wyników konsultacji zaplanowano najpóźniej do 7 lipca. Przypomnijmy, że właśnie mieszkańcy Karsznic mogą cieszyć już oczy zadaniem, które realizowane jest w ramach I Zielonego Budżetu Miasta Zduńska Wola. Kompozycje kolorowych kwiatów ubogaciły plac Zwycięstwa oraz ulicę 1 Maja. Propozycje instalacji donic z roślinami zgłosili właśnie karszniczanie i to licznie. Na wciśniętym między budynkami osiedlowym skwerze oraz ulicy 1 Maja w okolicach filii Miejskiego Domu Kultury ogrodnicy zamontowali duże donice z kolorowymi kompozycjami kwiatów. Rośliny są niezwykle estetyczne i dodają niepowtarzalnego uroku. Uprawiane w kaskadach pełnią ważną funkcję w zachowaniu bioróżnorodności. Przyciągają owady zapylające, takie jak pszczoły i motyle, co wpłynąć powinno na zwiększenie ilości owoców i nasion. Kwiatowe kaskady w Karsznicach w pierwszym Zielonym Budżecie Zduńskiej Woli otrzymały 293 pozytywnych opinii i zajęły w głosowaniu pierwsze miejsce. Karszniczanie się nie poddają i ponownie walczą o "zielone" na osiedlu, co widać zresztą wśród projektów, które przeszły wstępną weryfikację. Mając w pamięci, że to kolejarskie osiedle świętuje 90-lecie, a społecznicy wszelkimi sposobami dążą, aby zapomniane przez dekady odzyskało swój blask - ponownie można się spodziewać wielkiej mobilizacji "za torami".

KaMi S

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u