Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. Przygoda z „Dezerterem”

ZDUŃSKA WOLA. Przygoda z „Dezerterem”

Spotkanie autorskie w kawiarni "Literackiej" w Ratuszu tym razem zorganizowano ze współzałożycielem kultowej grupy "Dezerter". Krzysztof Grabowski opowiada w swojej książce, jak zespół muzyki alternatywnej funkcjonował w różnych okresach działalności.

Jak funkcjonowała punkowa kapela w rzeczywistości PRL? Jak wyglądała organizacja koncertów w czasach, gdy brakowało wszystkiego? W kawiarni Literackiej także o tym Paweł Szewczyk i Paweł Perdek rozmawiali z Krzysztofem Grabowskim w piątek, 23 lutego, podczas spotkania autorskiego.

W najnowszej książce „Przyjeżdżajcie, Będzie Super!” autor tekstów i perkusista „Dezertera” tym razem na warsztat wziął koncertowe doświadczenia swojego zespołu. Zarówno te z czasów minionych, jak i te z najnowszych. „Przyjeżdżajcie, będzie super…”, to zbiór anegdot opowiadających przygody związane z podróżowaniem z punk rockiem po świecie. Czasem zabawne, czasem smutne, ale zawsze interesujące z garścią przemyśleń. Jak przyznaje autor, spisał  wspomnienia w takiej kolejności, w jakiej następowały.

Krzysztof Grabowski to nie tylko muzyk „Dezertera”, ale także grafik, autor tekstów, pisarz, prowadzący audycje w Radiu Nowy Świat. Ma już na koncie jedną książkę  „Dezerter. Poroniona generacja”, wydaną w 2010 roku. Pozycja ta była doskonałą lekcja historii Dezertera dla tych, którzy początków grupy nie znali i powrotem do przeszłości dla tych, którzy dokonania zespołu śledzą na bieżąco.

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u