Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności SIERADZ. Przebudowa stadionu przy "Dziesiątce". Nowe możliwości dla mieszkańców i klubów sportowych

SIERADZ. Przebudowa stadionu przy "Dziesiątce". Nowe możliwości dla mieszkańców i klubów sportowych

Sieradz szykuje się do gruntownej modernizacji stadionu przy Szkole Podstawowej nr 10. Inwestycja, której start przewidziano na przyszły rok, ma na celu rozbudowę i ulepszenie lokalnej infrastruktury sportowej.

 

Podczas  spotkania w Urzędzie Miasta, które zgromadziło przedstawicieli klubów sportowych, radnych oraz prezydenta miasta Pawła Osiewałę dyskutowano nad kluczowymi elementami projektu, nad którym prace dobiegają właśnie końca. Jego efekt to przede wszystkim ogólna zgoda, że płyta główna stadionu będzie wyposażona w sztuczną nawierzchnię. - Umożliwi to korzystanie z obiektu przez cały rok. Trawiasta ma oczywiście swoje zalety, ale ma ograniczenia czasowe związane z jego eksploatacją i oczywiście klimatem panującym w Polsce. Boisko trawiaste byłoby wyłączone z użytkowania od listopada do kwietnia - wyjaśniał prezydent. W projekcie modernizacji jest także budowa trybun na ok. 200 miejsc, budowa dodatkowych, mniejszych boisk trawiastych, wybudowanie bieżni z nawierzchnią syntetyczną oraz boisk do siatkówki plażowej i kortu tenisowego. Stadion będzie również oświetlony.

 

Efektem spotkania było również uwzględnienie głosów przedstawicieli lekkoatletyki, którzy zaproponowali stworzenie wokół głównej płyty opaski z naturalnej trawy oraz 100 m też z naturalnej nawierzchni, do wykorzystywania przez zawodników trenujących dyscypliny lekkoatletyczne.

 

Warto przypomnieć, że modernizacja stadionu przy "Dziesiątce" to jedna z kilku inwestycji w infrastrukturę sportową. W latach 2025-25 Miasto Sieradz przeznaczy na nią ok. 28 mln zł. 90 proc. środków to wsparcie z Programu Inwestycji Strategicznych, które pozyskał Urząd Miasta.

Dodatkowo, w planach jest również modernizacja starej hali sportowej na terenie MOSiR Sieradz oraz budowa nowej hali przy SP nr 1, a także budowa krytych kortów przy ul. Sportowej.

 

Opr. KaMi S

 

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u