Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności ZDUŃSKA WOLA. IMPREZY W MDK-u

ZDUŃSKA WOLA. IMPREZY W MDK-u

W Miejskim Domu Kultury Ratusz odbędą się następujące wydarzenia: Gotowi na prawdziwy zastrzyk energii?

 

4 kwietnia 2024 roku, legendarny zespół punkowy Sub Zero z Nowego Jorku wraz z hardcorowym bandem Bloki i Wieżowce wkraczają na scenę Miejskiego Domu Kultury Ratusz, aby rozpalić ogień buntu! Przygotujcie się na szalony wieczór!

Sub Zero to nie tylko zespół – to instytucja w świecie punk rocka. Od samego początku Sub Zero eksploruje granice surowości, tworząc niezapomniane hymny generacji buntowników. Energetyczne występy i pełne pasji wykonania zapierają dech w piersiach. Wokalista prowadzi publiczność przez burzliwe morze dźwięków, podczas gdy gitarzyści rzucają się w wir riffów, tworząc muzyczną burzę, której nie da się zapomnieć.

Zespół BLOKI I WIEŻOWCE jest kontynuacją hardcorowej grupy Knockdown, która powstała w Łodzi w 1997 roku. Dwa ostatnie wydawnictwa KD “Niepokonane lato” oraz nowy materiał zatytułowany “Bloki i wieżowce” odbiegają od hardcore’owego stylu, z którym utożsamiany jest Knockdown.

Koncert ,,Sub Zero/Bloki i Wieżowce” odbędzie się dzisiaj o godzinie 19:30, sala kameralna MDK Ratusz.

Bilety: 70zł  do nabycia w kasie MDK Ratusz oraz online: https://bitly.ws/3dJkj

---------------------------------------

Zapraszamy na otwarcie kolejnej wystawy. Tym razem podziwiać będziemy malarstwo Pawła Duraja.

Artysta urodził się w 1955 r. w Łodzi. W latach 1975–1980 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki, dyplom uzyskał w 1980 r. w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka i Juliusza Narzyńskiego. Od 1981 roku mieszka w Poddębicach. Jego twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, grafikę wydawniczą i ilustrację książkową. Jest wydawcą kilkunastu druków bibliofilskich.

Brał udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Miał ponad trzydzieści wystaw indywidualnych.

Wernisaż wystawy malarstwa pt. ,,Człowiek jaki jest każdy widzi” odbędzie się 5 kwietnia 2024 r. o godz. 18.00 w foyer MDK (I piętro). Prace artysty zostaną z nami do 5 maja.

Zachęcamy do odwiedzania strony autora: www:pawelduraj.pl

------------------------------------------

„NA PRZEKÓR” – pod takim tytułem odbędzie się spotkanie poetów i miłośników poezji.

Zapraszamy wszystkich chętnych, młodzież i osoby dorosłe, ze Zduńskiej Woli i okolicznych miejscowości, do prezentacji wierszy własnych albo ulubionych autorów lub przeczytania krótkiego fragmentu prozy. Można też po prostu przyjść i posłuchać.

– Zduńskowolski licealista Szymon Koropacki jest „odkryciem” ubiegłorocznych „Warsztatów w TOPOLI” i właśnie jesteśmy świadkami jego debiutu. W piśmie literackim ReWiry ukazały się cztery jego wiersze, które zaprezentuje. To początek poetyckiej drogi Szymona. W spotkaniu wezmą udział członkowie Klubu Literackiego TOPOLA, którzy podzielą się nowymi i tymi znanymi już strofami wierszy, albo fragmentem prozy – w imieniu Klubu Literackiego TOPOLA zaprasza poetka Anna Andrych.

Poezja i poeci dobrze czują się w towarzystwie muzyki. W Kawiarni Literackiej o klimat spotkania „NA PRZEKÓR” zadbają uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Zduńskiej Woli.

10 kwietnia, godzina 17.00, Kawiarnia Literacka MDK Ratusz.
Serdecznie zapraszamy!

 

----------------------------------------

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się nasze warsztaty z cyklu Eko Deko, na które zaprosiliśmy Was 20 marca. W kwietniu chcemy zaproponować coś innego.

– Ponieważ tworzenie betonowych dyni sprawiło Wam wiele radości, postanowiliśmy znów zaproponować sensoryczne warsztaty. Stworzymy betonowe w wyglądzie i strukturze ozdoby do ogrodu lub domu. Możemy wspólnie stworzyć kule, świeczniki, ptaki, czy doniczki. Na pierwszych warsztatach powstaną prace, które będą musiały wyschnąć. Na drugim spotkaniu będziemy mogli nasze dzieła ozdobić – mówią animatorki MDK Wioletta Jagiełło i Sylwia Zbijewska.

Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe, od 16. roku życia.

Warsztaty odbędą się w sali konferencyjnej MDK w następujących terminach:
– 11.04.2024 godz. 18.00 – 19.30 – I część
– 16.04.2024 godz. 18.00 – 19.30 – II część

Warsztaty poprowadzą animatorki MDK – Wioletta Jagiełło i Sylwia Zbijewska.
Wejściówki w cenie 40 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/3gtLG

--------------------------------------

Tym razem w MDK Ratusz wybrzmiewać będzie m. in.: mieszanka muzyczna zakorzeniona w tradycji flamenco, latin, jazz, world music i tango w połączeniu z poezją śpiewaną.

Zapraszamy na pierwszy po długiej przerwie ,,Wieczór z Wawrzynem”.

,,Wieczór z Wawrzynem” ewoluuje, i zmienia swoją formułę. Od tej edycji gospodarz wieczoru Andrzej Wawrzyniak gościć będzie znakomitych muzyków nie tylko ze Zduńskiej Woli i okolic, ale z całej Polski.

Pierwsza część koncertu ,,Wieczór z Wawrzynem” – 40-lecie pracy Andrzeja Wawrzyniaka w Miejskim Domu Kultury odbędzie się 11 kwietnia.

Gwiazdą Wieczoru będzie zespół QUE PASSA, jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu Flamenco Fusion, utworzony w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia, lidera, gitarzysty i autora większości utworów

Jako Młody Gość zaprezentuje się trio wokalne w składzie – Marysia Wrąbel, Julia Błaszczyk, Kornelia Gołębiowska.

Wystąpi także Klub Piosenki A PRIORI z ulubionymi autorskimi piosenkami Andrzeja, a o oprawę muzyczną zadba znakomity ,,Wawrzyn Band”.

Zapraszamy Was 11 kwietnia o godzinie 19.00, sala widowiskowa MDK Ratusz.

Bilety: 40 zł do nabycia w kasie MDK oraz online: https://bitly.ws/3fPwr

QUE PASSA to jeden z czołowych polskich zespołów z nurtu Flamenco Fusion , utworzony w Krakowie z inicjatywy Jarosława Dzienia, lidera, gitarzysty i autora większości utworów . Zespół prezentuje mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, latin, jazz, world music, tango…. naznaczonej indywidualnością każdego z muzyków. Wirtuozeria i pasja porywają słuchaczy a perfekcja wykonania i bogactwo rytmów nadaje ich kompozycjom niepowtarzalny, witalny charakter, czyniąc styl zespołu rozpoznawalnym i unikatowym. Na repertuar Que Passa składają się głównie autorskie kompozycje oraz utwory artystów tj: J.McLaughlin, A.Meola, Ch.Corea, E.Gismonti, G.Kings, A.Piazzola, Acoustic Alchemy.. Skład zespołu: Jarosław Dzień – gitara akustyczna i flamenco, śpiew Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, cajon Mirosław Hady – cajon, instrumenty perkusyjne.

----------------------------------------------

Wiemy, jak ogromnym zainteresowaniem cieszą się wśród Was warsztaty muzyczne. Mamy nową, ciekawą propozycję. Z cyklu ,,Ratusz inspiruje” i w ramach współpracy z Łódzkim Domem Kultury zapraszamy Was na wojewódzkie warsztaty słuchania muzyki improwizowanej. Będą to warsztaty połączone z koncertem, czyli „JAZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM”.

Jazzowa jazda to cykl ciekawych wykładów i koncertów wprowadzających słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej.

– Chcemy pokazać jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa. Jazz jest sztuką interakcji, zarówno tej zespołowej, ale szczególnie tej interakcji z słuchaczem. Zaprosimy uczestników do muzycznego warsztatu jazzowego. Wyjaśnimy, co w tym jazzie się w ogóle dzieje, na co skierować nasze uszy i jak powinniśmy słuchać jazzu żeby czerpać radość – podkreślają organizatorzy z Łódzkiego Domu Kultury.

Warsztaty poprowadzi słynny gitarzysta jazzowy dr hab. Marek Kądziela – Kierownik Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. Współprowadzącymi będą Kacper Kaźmierski ( perkusja ), Michał Rutkowski (kontrabas ), Julia Oleksa ( saksofon ).

Jazzowa Jazda wprowadzi słuchaczy w tajniki muzyki improwizowanej. Muzycy będą chcieli pokazać, jak wielki potencjał i radość tworzenia niesie ze sobą muzyka jazzowa.

Jazz jest sztuką interakcji zarówno zespołowej, jak i interakcji ze słuchaczem.

Warsztaty odbędą się w dniu 12 kwietnia 2024 r. w sali kameralnej MDK i będą się składały z 3 części:

17:00 Pierwsza część będzie audiowizualną prezentacją pt. ,,Bardzo krótka historia jazzu”, która w zwięzły i obrazowy sposób przybliży ewolucję muzyki jazzowej od jej początków po jazz współczesny.

18:00 Druga część warsztatów będzie dotyczyć tego jak słuchać muzyki jazzowej. W tej części zespół zaprezentuje style i metody wykonawcze oraz przebieg pracy nad repertuarem, prezentując te elementy w zrozumiały dla słuchacza sposób.

19:00 Warsztaty zwieńczy koncert Marka Kądzieli oraz ,,Łódzkiej grupy jazzowej”, studentów i absolwentów Instytutu Instrumentalistyki Jazzowej Akademii Muzycznej w Łodzi. (Czas trwania koncertu ok. 60 min.)

Zapraszamy do wzięcia udziału w całym cyklu. Warsztaty skierowane są dla każdego, kto chciałby spędzić z nami kilka godzin, odkrywając piękno muzyki jazzowej.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie MDK Ratusz.

Organizatorem cyklu „JAZZOWA JAZDA PO ŁÓDZKIEM” jest Łódzki Dom Kultury, współorganizatorem Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli.

----------------------------------------------------

To będzie wyjątkowa okazja, by zobaczyć jak wygląda praca tancerza – choreografa – aktora. Będziecie mogli doświadczyć tej niezwykłej atmosfery, jaka panuje podczas przygotowań, próby do spektaklu, a także spotkać się z artystami ,,Maciej Kuźmiński Company”.

Zapraszamy na próbę otwartą spektaklu tanecznego ,,Every Minute Motherland”.

Every Minute Motherland to dokumentalny spektakl taneczny. Przedstawia zewnętrzny i wewnętrzny punkt widzenia na wojnę i uchodźców.

Projekt jest tworzony przez zespół 7. tancerzy z Polski i Ukrainy, w tym uchodźców. Językiem tańca wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszonego między pamięcią o przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie drogi wzajemnego zrozumienia ze światem.

Choreograf Maciej Kuźmiński uważa wojnę za potężną siłę, która raz za razem wprowadza świat w fizyczny i egzystencjalny ruch, kwestionując nasze wartości, tożsamość i idee bezpieczeństwa i domu. W Every Minute Motherland przeżycie wyryte w ciałach tancerzy zostanie uwolnione na scenie w emocjonalnej, a zarazem filozoficznej opowieści o podróży ludzkiego ciała i ducha w czasie i przestrzeni.

Od Mariupola po Charków i w wielu innych miejscach, gdzie wybuchła wojna, kultura i artyści stali się celami, w świadomej próbie zniszczenia Ukraińskiego narodu. Projekt ten jest aktem oporu wobec tych zbrodni i wyrazem solidarności z Ukrainą.

Maciej Kuźmiński, urodzony w 1985r., jest polskim choreografem tworzącym od 2014 roku. Jego spektakle, doceniane przez krytyków w Europie, operujące dynamicznym, wielowarstwowym ruchem, obracają się wokół tematyki egzystencjalnych i filozoficznych. Od 2014 r. Twórczość artysty była prezentowana ponad 300 razy w 22 krajach, stopniowo zyskując międzynarodowe uznanie.
Kuźmiński tworzył również spektakle na zaproszenie Staatstheater Kassel, Landestheater Linz, Scapino Ballet Rotterdam, Polskiego Teatru Tańca, czy konserwatoriów Codarts, Trinity Laban, ArtEZ czy Pera.
Jego prace zrealizowane w ramach niezależnego zespołu Maciej Kuźmiński Company, zdobyły ponad 30 nagród za choreografię, co czyni Kuźmińskiego jednym z najczęściej nagradzanych polskich twórców tańca.

Every Minute Motherland
MACIEJ KUŹMIŃSKI COMPANY

choreografia, reżyseria oświetlenia, opracowanie muzyczne
Maciej Kuźmiński

dramaturgia
Paul Bargetto

asystentka choreografa
Monika Witkowska

zdjęcia, film dokumentalny
Anna Semenova

wideo i montaż
Paweł Szymkowiak, Aleksander Joachimiak

produkcja
Polina Bulat, Maciej Kuźmiński

kreacja | orygonalna obsada
Daria Koval, Anna Myloslavska,
Vitaliia Vaskiv, Anastasia Ivanova,
Monika Witkowska, Szymon Tur,
Omar Karabulut, Judyta Pakulska (staż)

obsada
Daria Koval, Anna Myloslavska,
Vitaliia Vaskiv, Anastasia Ivanova,
Monika Witkowska, Szymon Tur,
Maciej Kuźmiński, Judyta Pakulska (2 obsada)

czas trwania
55min

premiera
25 sierpnia 2022, Gdańsk, Klub Żak

producenci
Maciej Kuźmiński Company w ramach projektu rezydencja/premiera 2022 Klub Żak W partnerstwie z Materią Łódź (program Przestrzenie Sztuki), fundacją Creators for Ukraine (założoną przez CIAS i ZAIKS) oraz Instytutem Ukraińskim.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operator: Materia, partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury, Centrum Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi.

Wszystkich miłośników tańca zapraszamy 17 kwietnia (środa) o godzinie 19.00.

Sala widowiskowa MDK Ratusz. Wstęp wolny.

------------------------------------------

Wielkie teatralne święto ponownie odbędzie się w gościnnych murach Miejskiego Domu Kultury Ratusz.

W sali widowiskowej zaprezentują się grupy teatralne z całej Polski: z Zabrza, z Chodzieży, z Opoczna, z Pszczyny. Zobaczymy spektakle w wykonaniu teatrów z Łodzi, z Bielsko-Białej, z Garwolina, z Głogowa i ze Zduńskiej Woli.

– WTOOPA nie ma formuły konkursowej, co bardzo mocno pragniemy podkreślić, bowiem głównym celem tej imprezy ma być rozwijanie u młodych ludzi ich pasji, jaką jest teatr. Służyć temu mają liczne warsztaty teatralne, prezentacje spektakli, a także wspólne szczere dyskusje. Aby to osiągnąć, istotny jest udział zaproszonych zespołów w całej WTOOPIE, a nie jedynie w dniu prezentacji spektaklu – podkreślają organizatorzy ze Stowarzyszenia WTOOPA.

WTOOPA – Ogólnopolskie Spotkania Teatralne, to wspólne święto wszystkich, którzy kochają teatr.

– WTOOPA ma być czasem pracy i radości dla wszystkich, którzy teatr kochają i bez którego ich życie byłoby uboższe. Dlatego właśnie celowo zrezygnowaliśmy z formuły konkursowej, uważamy bowiem, że już samo obcowanie ze sceną, tekstem, rekwizytem i słowem będzie dla wszystkich uczestników największą nagrodą – dodają.

Ogólnopolskie Spotkania Teatralne odbędą się już po raz dwudziesty trzeci. Sympatyków teatru gościć będziemy w MDK Ratusz od 18 do 20 kwietnia (czwartek-piątek-sobota).

Wstęp na wszystkie trzy dni wolny.

Zapraszamy!

------------------------------------------

Maluszki z grupy rytmicznej, wokaliści, tancerki z formacji ,,Agat”, występy solowe i grupowe, akrobatyka taneczna i street dance. Zapraszamy na Koncert Wiosenny z udziałem wychowanków MDK.

Taneczne i wokalne umiejętności zaprezentują młodzi artyści z Miejskiego Domu Kultury.

Wystąpią maluszki z grup rytmicznych Aleksandry Dombrow, które uczęszczają na zajęcia do MDK Ratusz i filii MDK os. Karsznice . Przedstawią widzom swoje umiejętności do utworu ,,Letkiss” Roberto Delgado.

Podziwiać będziemy również Formację Taneczną AGAT Agaty Nowak w układach: „Kowbojka” , „Taniec Eleny” i ,,Wariacje na temat Gladiatora”.

Akrobatykę taneczną i street dance zaprezentuje starsza grupa ,,ZIOMKI SQUAD”, prowadzona przez instruktora Marka Paszkiewicza.

Na scenie w MDK Ratusz zaśpiewają również wokaliści z Ratuszowego Studia Piosenki prowadzonego przez Andrzeja Wawrzyniaka oraz z sekcji wokalnej Witolda Furmańczyka.

Solo zaprezentuje się Anna Królewiak z młodszej grupy tanecznej ,,ZIOMKI SQUAD”.

Na koncert zapraszamy 23 kwietnia o godzinie 17.00.
Bilety: 15 zł do nabycia w kasie MDK Ratusz i online: https://bitly.ws/3gNnu

-----------------------------------

Ahoj przygodo! Przed nami majówka i wakacje, warto zapoznać się z pięknymi zakątkami Polski!

Dlatego już teraz w ramach cyklu ,,Ratusz inspiruje” organizujemy dla Was ciekawe spotkanie z przewodnikiem, który zachęci do pieszych wędrówek po Beskidach, zabaw przy ognisku, muzyce ze świetnym towarzystwem

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u