Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2011 także w Zduńskiej Woli!

Międzynarodowy Tydzień Bliskości 2011 także w Zduńskiej Woli!

mtbzdunskaZduńskowolski Klub Kangura, świętujący w tym roku swoje drugie urodziny, podobnie jak inne takie kluby w całej Polsce, włączył się do obchodów Międzynarodowego Dnia Bliskości. W tym roku akcja, która w Zduńskiej Woli rozpocznie się już w sobotę, odbywać się będzie pod hasłem „Świat nieograniczonych (roz)wiązań!”.  
- Niektórzy koajrzą nas tylko i wyłącznie z tym, że rozpropagowaliśmy noszenie dzieci w chustach. A to nie jedyny krąg naszych zainteresowań i akcji. W ubiegłym tygodniu zorganizowaliśmy w siedzibie hufca szafing. To takie troszkę zangielszone słowo. A w praktyce to po prostu robienie czystek we własnych szafach i wymiana najczęściej bezgotówkowa lub za maksimum dziesięć złotych dobrych ubrań domowników. Głównie dziecięcych i noszonych przez mamy. W Zduńskiej Woli jeszcze ta akcja nie jest tak popularna jak w dużych miastach. Ale my przecież, jak małe dzieci, jeszcze raczkujemy - śmieje się Martyna Chwiałkowska-Fogel z Klubu Kangura w Zduńskiej Woli.

Jak świętować będą członkienie i członkowie klubu oraz jego sympatycy?
Zaczynają spacerem chustowym w sobotę 8 października o godz. 11. "Start z motaniem" na pl. Wolności (poza chustami i nosidłami uczestnicy proszeni są przyniesienie balonów, dużo uśmiechu i sił, by przemaszerować ulicą Łaską ). W poniedziałek zaplanowano warsztaty ruchu rozwojowego metodą Weroniki Sherborne, które poprowadzi Karolina Filipczak. Warszaty odbędą się o godz. 17 w sali hufca ZHP Zduńska Wola, ul. Złotnickiego 23.
- To zajęcia przede wszystkim dla rodziców z dziećmi powyżej roku życia. Mamusie i tatusiowie maluchów w takim właśnie wieku powinni przyniesć na nie kocyki lub chusty - dodaje pani Martyna.
Z kolei, jak wiązać chusty, by dziecko było w nich bezpieczne dowiedzą się wszyscy, którzy pojawią się w środę o godz. 17 w przedszkolu ,,Maluszkowo'', przy ul. Spacerowej. Podczas szkolenia obowiązuje zmiana obuwia. Poprowadzi je Martyna Chwiałkowska-Fogel. W piątek warto wybrać się na projekcję filmu „Narodziny jakie znamy”. Pokaz jest bezpłatny. Odbędzie się w sali lustrzanej DK Lokator, ul. Łaska 46. A sobota to już jubileusz Klubu Kangura Zduńska Wola!!! Drugie urodziny rodziny w nim zrzeszone świętować będą od godziny 17 w ,,Maluszkowie''.
Wszystkie wydarzenia są otwarte dla zainteresowanych. Organizatorzy proszą jedynie o potwierdzenie przybycia mailem na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Obowiązuje opłata koszyczkowa w wysokości 5 zł na rodzinę. To, jak wyjaśnia Martyna Chwiałkowska-Fogel, drobne wpłaty na pokrycie kosztów organizacji oraz wsparcie działalności Klubu Kangura Zduńska Wola.
- Liczę także, że uczestnicy spotkań zabiorą na nie ocieplacze atmosfery w postaci chust, kocyków, domowych smakołyków, wypieków, owoców, napojów - dodaje szefowa zduńskowolskiego klubu.

Więcej szczegółów na www.klubkangura.com.pl


Ewa Dobrowolska
korespondnet siewie.tv ze Zduńskiej Woli
współpraca Anna Skotnicka

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama
Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipy...i ćwicz zdziwienie

Wakacje. Przed wyjściem na plażę żona mówi do męża:
– Chciałabym założyć coś, co wszystkich zadziwi!
– Załóż łyżwy...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u