Strona główna Artykuły Aktualności Finiszowała Miejska Amatorska Liga Siatkówki w Zduńskiej Woli

Finiszowała Miejska Amatorska Liga Siatkówki w Zduńskiej Woli

valleyballMecze ostatniej, 10. kolejki rozgrywek siatkarskiej ligi były bardzo ciekawe i emocjonujące nie tylko ze względu na stosunkowo dobry poziom sportowy, ale również ze względu na możliwe jeszcze zmiany w końcowej klasyfikacji.

Trzy drużyny z góry tabeli potwierdziły, że nieprzypadkowo znalazły się w tej części klasyfikacji i wszystkie trzy wygrały swoje spotkania pieczętując swoją końcową lokatę w rozgrywkach.

Zespół Amatora pokonał Sagmę 2:0 w setach 28:26 i 25:20. Szczególnie pierwszy set dostarczył wiele emocji. Wygrana dawała Amatorowi do czasu rozstrzygnięcia ostatniego meczu możliwość zdobycia mistrzostwa.

W meczu Damisu z Bessu Team było 2:1. Zespół Damisu po przegranym pierwszym secie i mimo kontuzji zawodnika, grając w drugim secie w piątkę doprowadził do tie breaku, w którym wygrał 15:13!

Mecz pomiędzy Amixem i Spedycją Dawid rozpoczął się bardzo widowiskowo i emocjonująco, drużyny rozgrywały solidne, długie akcje wymieniając się nieznacznie na prowadzeniu. Ochoty do walki nie brakowało, zespół Amixu musiał wygrać mecz aby utrzymać się na fotelu lidera rozgrywek. Spedycja Dawid grała nie tylko o prestiż. Wygrana dawała temu zespołowi jeszcze szanse awansu na wyższą pozycję. W środkowej fazie seta zarysowała się już wyraźna przewaga Spedycji (20:15), która jednak utknęła na tym 20. punkcie... Amix zdołał odrobić straty i wygrał seta do 23. W drugim secie, jak się okazało zwycięskim 25:18 dla Amixu, jakość widowiska nieco spadła. Spedycja nie potrafiła nawiązać do poziomu swojej dobrej gry z początku pierwszego seta i Amix wygrał mecz 2:0.