Strona główna Artykuły Aktualności II Maksy Mila za nami! Zwyciężył sieradzanin Artur Kozłowski!

II Maksy Mila za nami! Zwyciężył sieradzanin Artur Kozłowski!

10712916_828804497151154_88231289933746407_nSieradzanin Artur Kozłowski, zwyciężył w II Międzynarodowym Bieg Masowym Maksy Mila, którego organizatorem był Miejski Dom Kultury w Zduńskiej Woli oraz zduńskowolski MOSiR. Wielokrotny mistrz Polski w biegacg był faworytem, bowiem ma już na swoim koncie udział w wielu maratonach i znaczącą ilość zwycięstw.

Wśród kobiet jako pierwsza wbiegła na metę łodzianka Sylwia Badowska. Jak podaje prezes MOSiR ,,Relaks'' w Zduńskiej Woli, Mirosław Nowiński, spośród gospodarzy najlepsze miejsce zajął Sylwester Rębacz. Był piaty z czasem z czasem 1 godzina 5 minuty 32 sekundy. To czas gorszy od zwycięzcy aż o 4 minuty i 55 sekund!

Druga edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego Maksy Mila odbyła się w minioną niedzielę w Zduńskiej Woli. Ponad setki zawodników w kategorii seniorów nie odstraszył nawet deszcz! Podobnie blisko 400 uczniów miejscowych szkół! Starsi mieli do pokonania sto mil maksymilianowych czyli 16 km 670 metrów, Młodsi 1.667 metrów. Mimo padającego deszczu, jednym i drugim dopingowali liczni widzowie. Niebawem pokażemy relację filmową z tych zawodów.