Strona główna Artykuły Aktualności Takie mecze powinno się wygrywać! Gatta Active - Rekord Bielsko Biała 2:3!

Takie mecze powinno się wygrywać! Gatta Active - Rekord Bielsko Biała 2:3!

DSC00122Co prawda, Gatta grała z aktualnym mistrzem Polski, ale przecież u siebie, a i mistrzowie z Bielska okazali się być jakby nieco przemęczeni sezonem. Świadczyła o tym nieco bezbarwna pierwsza połowa meczu ekstraklasy futsalu w Zduńskiej Woli.

Oczywiście bez bramek, bo obie drużyny grały dość ostrożnie. Te zaczęły się sypać w 24. minucie, kiedy to Daniela Krawczyka sfaulował Dmytro Kameko. Za to przewinienie zawodnik gości dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Grając w przewadze Gatta wreszcie okazała się skuteczna. Efektownym strzałem w lewy dolny róg bramki Krystiana Brzenka Daniel Krawczyk zdobył pierwszego gola. Gospodarze okazali się skuteczni po kolejnym faulu na Krawczyku. Rzut wolny w wykonaniu Michała Szewczyka przyniósł drugą, równie efektowną bramkę. W 30. minucie znów czerwona kartka dla zawodnika gości Andrzeja Szłapy, który faulował bardzo aktywnego Krawczyka. Szkoda, że Gatta nie wykorzystała gry w przewadze. A że niewykorzystane sytuacje mszczą się w futbolu, goście zdobyli bramkę w 34. minucie. Jej strzelcem był Wojciech Łysoń. To uskrzydliło mistrzów Polski. Rekord atakował niemal non stop, Gatta się broniła. Skutecznie do 37. minuty, kiedy na 2:2 wyrównał Artur Popławski strzelając sprytnie z dalszej odległości. Goście nadal atakowali i w minutę później było już 2:3. Do bramki Gatty trafił Jan Janovsky, czeski gracz Rekordu. Co prawda, Gatta miała jeszcze szanse na wyrównanie, bowiem w końcówce meczu grała w przewadze, ale ataki okazały się nieskuteczne i gospodarze przegrali 2:3. Szkoda, bo była realna szansa przynajmniej na remis! Po tym meczu zduńskowolanie są nadal na drugim miejscu w ligowej tabeli i mają pięć punktów przewagi nad Rekordem. Jednak strata Gatty do prowadzącej Wisły Kraków wzrosła do sześciu punktów, bowiem lider wygrał w tej kolejce 3:1 z AZS w Gdańsku.

Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko Biała 2:3 (0:0)

Rekord: 4. Łukasz Biel, 7. Piotr Szymura, 8. Kamil Kmiecik, 9. Artur Popławski, 10. Rafał Franz, 11. Wojciech Łysoń 12. Bartłomiej Nawrat, 13. Radek Polasek, 14. Łukasz Mentel 15. Michał Marek, 17. Andrzej Szłapa, 19. Krystian Brzenk, 20. Jan Janovsky, 22. Dmytro Kameko

Gatta: 1. Dariusz Słowiński, 4. Krzysztof Adamski, 6. Marcin Stanisławski, 9. Daniel Krawczyk, 10. Marcin Olejniczak 11. Igor Sobalczyk, 14. Michał Marciniak, 17. Rafał Niewiadomski 18. Mariusz Milewski, 27. Jan Rojek, 49. Michał Szymczak, 78 Marcin Szewczyk

Bramki: 1:0 Daniel Krawczyk (24 min) 2:0 Michał Szymczak (28) 1:2 Wojciech Łysoń (34) 2:2 Artur Popławski (37) 2:3 Jan Janovsky (38)