Strona główna Artykuły Aktualności MKS Zduńska Wola rozgromił Jagę Lututów!

MKS Zduńska Wola rozgromił Jagę Lututów!

DSC05120Miły akcent poprzedził ostatni mecz pomiędzy MKS Zduńska Wola a Jagą Lututów. Drużyna MKS otrzymała puchar za awans do ligi okręgowej. Przypomnijmy, że uczyniła to napięć kolejek przed zakończeniem sezonu w grupie II sieradzkiej klasy A. Z rąk Jarosława Szewczyka puchar odebrał kapitan zespołu Mateusz Witczak. Potem było jeszcze milej, ponieważ gospodarze rozgromili Jagę Lututów 8:1!

Mecz od początku układał się po myśli gospodarzy. Już w pierwszej minucie zawodnik Jagi ujrzał czerwony kartonik za faul na Dawidzie Kępniaku. Ten bowiem został sfaulowany przed polem karnym wychodząc na czystą pozycję strzelecką. Zatem od 1 minuty goście grali w dziesięciu, co natychmiast ułatwiło zadanie piłkarzom MKS. W drugiej minucie Filip Jaszczak dał prowadzenie dla gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie padły cztery gole dla MKS: po strzale w 6 minucie Michała Pietrzykowskiego, Łukasza Jendrychowskiego w 8 minucie i Dawida Kępniaka ( w 14 min. i 41 min.).

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Piotr Tomczyk zdobywa szóstego gola dla MKS. W 60. minucie goście zdobywają honorowe trafienie po rzucie karnym. Szczęśliwym strzelcem okazał się Paweł Gwiazdowski. W 70. minucie trener Romuald Solarek (MKS) wpuszcza na boisko juniora, Witolda Kubiaka. Jest to jego debiut tego zawodnika w drużynie seniorów. Kubiak odwdzięcza się trenerowi strzelając bramkę 82. minucie. Wynik meczu na 8 : 1 ustala Karol Kosecki po strzale z rzutu karnego.

MKS Zduńska Wola - Jaga Lututów 8:1 (5:0).

Tekst i fot.: Lech Kulma