Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ile będzie kosztowała budowa krytych basenów w Zduńskiej Woli: 22 czy 31 mln zł? Czy miasto na nie stać?

Ile będzie kosztowała budowa krytych basenów w Zduńskiej Woli: 22 czy 31 mln zł? Czy miasto na nie stać?

Basen4Nie idzie tak gładko jak się spodziewano przetarg na wyłonienie wykonawcy budowy krytych basenów przy ul. Kobusiewicza w Zduńskiej Woli. Grzegorz Szmyt, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i kanalizacji szacował, że ta inwestycja kosztować będzie ok. 22 mln zł (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6452-trwa-przetarg-na-wyonienie-wykonawcy-krytych-basenow-w-zduskiej-woli#comments). Na ogłoszony przetarg zgłosiła się tylko jedna firma, która zaproponowała cenę drastycznie przekraczającą wcześniejsze szacunki MPWiK. Czy zatem baseny kryte w Zduńskiej Woli powstaną?

 

Odpowiedzi na razie trudno szukać na stronie "wodociągów" czy Urzędu Miasta Zduńska Wola. Póki co spółka wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym czytamy: „Uprzejmie informujemy, że dziś (13 marca - przyp. siewie.tv) nastąpiło otwarcie ofert na budowę basenu krytego. Wpłynęła jedna ofertę na kwotę 31 146 656,54 zł netto (38 310 387,55 zł brutto). W związku z tym, że złożona oferta przewyższa wstępnie zakładany kosztorys, w najbliższych dniach przeprowadzona zostanie dodatkowa analiza finansowa, w wyniku której przygotowany zostanie zaktualizowany model finansowania tej inwestycji. Propozycja ta zostanie przedstawiona mieszkańcom oraz radnym na najbliższej sesji Rady Miejskiej 7 kwietnia”.

Przypomnijmy, że jednym z wcześniejszych pomysłów na pozyskanie pieniędzy na tę budowę miałby być m.in. obligacje wewnętrzne, o czym siewie.tv informowało w styczniu: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/6286-budowa-krytej-pywalni-w-zduskiej-woli-coraz-bliej.

ReKs

Podobne: http://www.siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5705-baseny-w-zduskiej-woli-coraz-bliej-koca-jest-ju-wizualizacja-w-padzierniku-dokumetacja

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyWspominki myśliwych

W parku na ławce siedzą dwaj starsi panowie i rozmawiają:
- Miał pan w młodości jakieś hobby? - pyta jeden z nich.
- O, niejedno! Ale najważniejsze to kobiety i polowanie.
- A na co pan polował?
- Na kobiety, szanowny kolego, na kobiety...!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u