menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Artur Kozłowski trzeci w 5. Orlen Warsaw Marathonu'2017. Obronił tytuł Mistrza Polski Maratonu!

kozlowskiNie tak udanie, jak rok temu, kiedy to Arutur Kozłowski wygrał Orlen Warsaw Marathon, przebiegał tegoroczny biega dla biegacza z Sieradza. Artur był trzeci. Nie dał rady Kenijczykom i silnym podmuchom zimnego wiatru.

Po strzale z pistoletu startowego Anity Włodarczyk na ulice Warszawy wyruszył kolorowy, kilkunastotysięczny tłum maratończyków i niewiele od niego mniejszy zawodników i zawodniczek biegu Oshee 10 km. Wszystko za sprawą 5. Orlen Warsaw Marathon 2017. Bieg zakończył się zwycięstwem Kenijczyka Feliksa Kimutaia z czasem 2:10:34. Tytuł mistrza Polski na królewskim dystansie obronił Artur Kozłowski z Sieradza (2:12:38), który w stanął na trzecim stopniu podium. Zwycięzcę i Polaka rozdzielił drugi z Kenijczyków Alex Saekwo (2:12:01). Kolejni Polacy, Przemysław Dąbrowski, Andrzej Witek i Grzegorz Gronostaj, uplasowali się na miejscach 9-11.
- Bardzo dobrze rozłożyłem siły - podsumował swój występ dla Polskiego Radia Artur Kozłowski. Mistrz polski dodał, że druga część trasy była niezwykle wymagająca. - Bardzo przeszkadzał wiatr - tłumaczył zmęczony, ale szczęśliwy Artur Kozłowski. W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Białorusinka Nastassia Iwanowa (2:28:42), a za nią, ze stratą ponad jednej minuty uplasowała się polska zawodniczka, Izabela Trzaskalska (2:29:55).