Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ambasador jazzu w sieradzkiej szkole muzycznej

Ambasador jazzu w sieradzkiej szkole muzycznej

ARTUR29Ambasador gościł w szkole muzycznej w Sieradzu! Ambasador polskiego jazzu – znakomity polski pianista, Artur Dutkiewicz w piątkowy wieczór (27 bm.) dał niezapomniany koncert. Artyście towarzyszyli na scenie wyborni muzycy – Andrzej Święs na kontrabasie i Adam Zagórski na perkusji.

 

Palce Artura Dutkiewicza wydobyły z koncertowego Steinwaya PSM w Sieradzu cała paletę barw, która ułożyła się w piękne melodie uwiecznione na najnowszej płycie „Traveller”. Muzyczna podróż rozpoczęła się prezentacją tytułowego utworu z poprzedniej płyty „Prana”. Reminiscencje wielu podróży słychać było wyraźnie w „Tańcu słonia” czy tytułowym „Travellerze”. Publiczności bardzo przypadły do gustu kompozycje oparte na polskich motywach muzycznych „Satvic Mazurka” i „Pińczów Mazurka”. Na bis muzycy wykonali utwór „Hey Hania”, dedykowany żonie pana Artura – Hannie Dutkiewicz. Koncerty jazzowe, które od jesieni 2017 pojawiły się w ofercie szkoły muzycznej, gromadzą coraz więcej słuchaczy. Cykl dorobił się już hasła „Poliż jazz”, które nawiązuje do wydawanej przez ponad 20 lat płytowej antologii „Polish jazz”. Miłośników improwizowanej muzy cieszy zapewne fakt, że po wielu latach przerwy seria ta została wznowiona i ukazało się już kilka płyt z nagraniami współczesnych muzyków jazzowych. Sieradzanom, którzy chcą liznąć trochę jazzu obiecujemy, że w tym roku przed nami jeszcze kilka wspaniałych koncertów, o których będziemy informować.

Organizatorzy koncertu - PSM I st. w Sieradzu i Towarzystwo Muzyczne FERMATA dziękują Prezydentowi Sieradza za objecie wydarzenia patronatem, MPWiK w Sieradzu za finansowe wsparcie oraz rozgłośni „Nasze Radio” za patronat medialny.

Sławomir Cieślak

Foto: PSM w Sieradzu

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPolityczny i sentymentalny

Dawno, dawno temu kancelaria Sejmu zorganizowała wycieczkę autokarową dla liderów partii, które stały wysoko w rankingach popularności. Do podstawionego pod gmach Sejmu autokaru dwupokładowego jako pierwsi wsiedli posłowie płci obojga z Samoobrony i zajęli miejsca na piętrze. Na dolnym pokładzie zasiedli posłowie Platformy Obywatelskiej.
Kiedy autokar ruszył, jak to bywa na wycieczkach, wyciągnięto butelki z bajkowymi napojami wszelkiej maści. Po kilkudziesięciu minutach zapanował pełny luz.
Ale działo się tak tylko na dolnym pokładzie. U góry grobowa cisza. Po przejechaniu kilku kilometrów któryś z platformersów postanowił zajrzeć na piętro, aby "zasięgnąć języka". Wchodzi patrzy, a wszyscy siedzą równo jak w samolocie z głowami opartymi o zagłówki.
- Co się dzieje?! - pyta siedzącej najbliżej Renatki B.
- Co? Wy macie kierowcę, a my nie... - wyszeptała drżącym głosem posłanka.

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u