Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Z KRONIKI POLICYJNEJ

Z KRONIKI POLICYJNEJ

laskWIELUŃ. Do wypadku drogowego doszło we wtorek rano (19 bm.) ok. godz. 7.30 na drodze ekspresowej S8 w kierunku Wrocławia na węźle Wieluń. Samochód Żandarmerii Wojskowej zderzył się tam z ciężarówką. Na szczęście nikt nie został ciężko ranny, choć droga była zablokowana przez niemal pięć godzin.

 

ŁASK. Policjanci po pościgu zatrzymali mężczyznę znajdującego się pod wpływem alkoholu i nie posiadającego uprawnień do kierowania. 17 czerwca około godziny 21.30 policjanci pojechali na jedną ze stacji paliw w Łasku, gdzie według zgłoszenia mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, miał kierować pojazdem. W chwili kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia podejrzewany odjechał ze stacji paliw w kierunku Częstochowy. Policjanci niezwłocznie pojechali we wskazanym przez świadków kierunku. W jakimś czasie zauważyli opisywanego przez zgłaszającego opla tigrę. Pirat drogowy ignorował dawane mu przez policjantów podczas pościgu sygnały nakazujące zatrzymanie się. Poruszał się ze znaczną prędkością całą szerokością drogi. W pewnym momencie na łuku stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Ranny pasażer pojazdu został przewieziony do szpitala. Jak się okazało, kierującym był 47-letni mieszkaniec gminy Buczek. Badanie potwierdziło, że miał 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu! Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że 47-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a prowadzony przez niego pojazd nie ma ważnego przeglądu technicznego ani polisy OC. Policjanci zabezpieczyli jego samochód na strzeżonym parkingu. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

WARTA. 17 czerwca na stacji paliw w Warcie roztargniony klient zostawił na ladzie swój portfel, w którym był jego dowód osobisty i... kilkadziesiąt tysięcy złotych. O zgubie zorientował się dopiero następnego dnia. Wtedy niezwłocznie udał się Komisariatu Policji w Warcie, gdzie złożył zawiadomienie o przestępstwie. Funkcjonariusze natychmiast udali się na staję i przejrzeli monitoring. Szybko wytypowano potencjalnego sprawcę kradzieży. Jeszcze tego samego dnia ustalili miejsce pobytu wytypowanego mężczyzny. Ten na widok policjantów niemal natychmiast przyznał się do kradzieży. Skradziony portfel z całą zawartością był schowany w szafie ubraniowej w miejscu zamieszkania 52 – letniego mieszkańca gminy Warta. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do komisariatu gdzie usłyszał zarzut kradzieży mienia. Podejrzany przyznał się i złożył wyjaśnienia. Stwierdził, że gdy zorientował się , że w portfelu jest spora suma pieniędzy, to nie wiedział co ma z tym zrobić. Za kradzież mienia mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Roztargniony pokrzywdzony skradzione mienie odzyskał w całości.

KaMi S

Fot. KPP Łask

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDiabeł, kobieta i sukienka

- Grażynko, ta sukienka kosztowała kroci! Nie stać nas na takie wydatki! Dlaczego ją kupiłaś? - pyta mąż żony.
- Kochanie, tak jakoś wyszło... Diabeł mnie podkusił. Tak wyraźnie szeptał mi do ucha: kup ją, kup ją, wyglądasz w niej świetnie!
- Nie mogłaś mu powiedzieć, żeby sobie poszedł precz?
- Mówiłam, mówiła wiele razy. I nawet odszedł, ale...
- Jakie ale...?
- Odszedł kawałek, ale odwrócił się nagle i powiedział, że... z daleka wyglądam w niej jeszcze lepiej?

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u