Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kontrowersyjna toaleta za niemal 350 tys. zł już stoi w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli. Ale jest nieczynna

Kontrowersyjna toaleta za niemal 350 tys. zł już stoi w Parku Miejskim w Zduńskiej Woli. Ale jest nieczynna

IMG_1466Pomysł, aby postawić w rewitalizowanym Parku Miejskim w Zduńskiej Woli szalet za 350 tys. zł od początku budził kontrowersje. Najpierw w grupie radnych z Prawa i Sprawiedliwości, a potem wśród mieszkańców. Ci ostatni twierdzili, że za takie pieniądze można na przykład wyremontować którąś z ulic w mieście.

 

Ostatecznie toaleta, a wykonawcę po przetargu wyłoniono już w maju - została właśnie postawiona w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4 (dawne Gimnazjum nr 1) przy ul. Parkowej. Widok, choćby z zewnątrz nie powala, bo toaleta przypomina szary bunkier. Kontrowersyjne są też koszty budowy. Ponad 348 tys. zł za nieco więcej niż sześć metrów kwadratowych! Daje to ponad 58 tys. zł za jeden metr! Co znajdą wchodzący tam jesienią (październik, listopad?), bo raczej sierpniowego terminu, czyli 31 bm. oddania Parku nie uda się dotrzymać firmie Ziel-Bud. Odwiedzający szalet będą mieli do wykorzystania dwie kabiny: ogólnodostępną oraz drugą dla osób niepełnosprawnych. Będzie tam także pomieszczenie techniczne. Obiekt jest wykonany z prefabrykatów betonowych pomalowanych na szaro. Drzwi są metalowe. Kabiny wyposażone są w automatycznie czyszczące się muszle. Jedna z kabin jest wyposażona w przewijak dla małych dzieci. Druga ma być w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kabiny posiadają nierdzewne elementy, m.in. lustra, dozowniki mydła i papieru. Będą też miały w czasie jesieni i zimy podgrzewanie podłogowe, czujnik temperatury regulujący temperaturę tak, by nie była nie mniejsza niż 16 stopnia, automatyczne odświeżacze powietrza oraz przycisk alarmu umożliwiający wezwanie pomocy zintegrowany z systemem telefonii komórkowej. Na elewacji znalazł się tez informacyjny panel, w tym kasometr na monety, od nominału od 10 groszy do 2 złotych. Wykonawcą zadania jest firma Ziel-bud Wojciech Rukat z Warszawy, która zajmuje się rewaloryzacją parku, ale budowa toalety jest oddzielnym zadaniem. Dodajmy, że taką samą kwotę, bo prawie 350 tys. zł miasto wyda na zainstalowanie monitoringu w Parku. Tam będzie strzegło bezpieczeństwa spacerowiczów aż 14 kamer.

Zadanie „Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Zduńskiej Woli” kosztować będzie w sumie blisko 10 mln zł (http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7913-odnawianie-parku-miejskiego-w-zduskiej-woli-coraz-drosze-moe-przekroczy-10-mln-z ). Zgodnie z umową rewitalizacja powinna się zakończyć 31 sierpnia, ale już wiadomo, że ze względu na poślizgi z monitoringiem i wyłonieniem wykonawcy nawodniania nasadzonych tam tysięcy roślin; kwiatów, krzaków i drzew, termin raczej nie będzie dotrzymany.

KaMi S

Fot. FB/ https://mojazdunia.pl/toaleta-350-tysiecy/

Podobne w temacie:
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5470-ze-zduskowolskim-parkiem-nie-jest-tak-jak-zapewniali-samorzdowcy
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5417-andrzej-brodzki-byy-wiceprezydent-miasta-ostro-o-wycince-drzew-w-parku
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/5221-rewitalizacja-z-wycink-drzew-mieszkacy-ju-protestuj
http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/4858-na-rewitalizacj-parku-w-zduskiej-woli-pojdzie-8-mln-zotych

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyDupa nie czarodziej

Do baru wchodzi mężczyzna i zamawia setkę czystej. Z kieszeni wyciąga naparstek, odlewa do niego trochę wódeczki, a z drugiej kieszeni wyjmuje małego, kilkucentymetrowego ludzika. Stawia go na barze i podaje naparstek. Barman patrzy na to zdziwiony:
- Panie, skąd pan takiego krasnala wytrzasną?
- Wie pan, byliśmy razem z kolegą Staszkiem w Afryce. Idziemy tam przez dżungle, idziemy i nagle widzimy jak tubylcy tańczą dookoła ogniska. A w środku koła taki wymalowany na kolorowo wywija grzechotnikami. I jak ty mu wtedy, Stachu powiedziałeś? Że on jest dupa a nie czarodziej?!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u