Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Kto będzie starostą powiatu sieradzkiego?

Kto będzie starostą powiatu sieradzkiego?

badzior1Kto będzie starostą powiatu sieradzkiego? Tego nadal nie wiadomo. Rozmowy trwają. Sytuacja jest wyjątkowo zagmatwana, bowiem Prawo i Sprawiedliwość oraz Polskie Stronnictwo Ludowe mają po dziewięć mandatów, a Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Sieradzka pięć.

Wszystko zależy od tego, z kim w koalicję wejdzie Ziemia Sieradzka. Bliżej jej do PSL, ale w tej sytuacji wszystko jest możliwe. Kandydatem PSL na starostę jest pełniący dotychczas tę funkcję Mariusz Bądzior. Starostą chce być także Jacek Walczak z Ziemi Sieradzkiej, były prezydent, a ostatnio sekretarz UMiG w Błaszkach.
Kto jest kandydatem PiS? Olga Kołoszczyk, szefowa struktur PiS w powiecie sieradzkim, czy Kazimiera Gotkowicz, liderka radnych powiatowych PiS w mijającej kadencji? Warto też pamiętać o tym, że zarówno PSL jak i Platforma Obywatelska, którą reprezentuje Jacek Walczak, odżegnują się od jakichkolwiek koalicji z PiS. Jednak w polityce lokalnej wszystko jest możliwe...
Wybór starosty sieradzkiego może nastąpić najwcześniej 19 lub 23 listopada na pierwszej sesji Rady Powiatu. Pewne jest jedno, że mandaty do RP w Sieradzu zdobyli:

Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe: BALIŃSKI Tomasz, BĄDZIOR Mariusz, HANKIEWICZ Jan, KOŁODZIEJCZYK Jan, ROJANEK Małgorzata, SZEWCZYK Edward, TERKA Michał, WZGARDA Michał i ŻUBROWSKI Krzysztof.
Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: BRUŚ Sławomir, DĘGA-FRĄTCZAK Sylwia, GOTKOWICZ Kazimiera, JOACHIMIAK Daniel, KOŁOSZCZYK Olga, ŁAWNICZAK Michał, PALMA Daniel, STERNA Artur i WARDĘGA Grzegorz.
Komitet Wyborczy Wyborców Ziemia Sieradzka: CZYŻAK Andrzej, PŁÓCIENNIK Marek, SULGAN Maciej, WALCZAK Jacek i WILCZYŃSKI Konrad. (opr. KJB)

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyPrzygoda księdza z nastolatką

Przez miasto jedzie zatłoczony tramwaj.
Nagle motorniczy gwałtownie hamuje. Atrakcyjna nastolatka traci równowagę i z impetem wpada na księdza, który siedzi obok niej.
Tak niefortunnie, że siada mu na kolanach.
Po chwili zdumiona spogląda na kapłana i z podziwem i mówi:
- Ho, ho, ho, proszę księdza...!
- To nie jest żadne ho ho ho, tylko klucz od zakrystii..

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u