Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Budżet Obywatelski „Łódzkie na Plus”

Budżet Obywatelski „Łódzkie na Plus”

lodzkieDo 23 kwietnia można składać wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Na pomysły mieszkańców Województwo Łódzkie ma 8 milionów złotych. Przedstawiamy te, które zdobyły najwięcej głosów w minionych edycjach i z jakim efektem zostały zrealizowane. Załączamy też linki do spotów promujących BO Łódzkie na Plus.

W III edycji Budżetu Obywatelskiego „Łódzkie na Plus” można zgłaszać i głosować na zadania wojewódzkie i powiatowe (24). W pierwszej puli będą to zadania inwestycyjne i remontowe, a w drugiej wydarzenia sportowe, edukacyjne czy kulturalne. - Złożenie wniosku jest bardzo proste, a jeżeli ktoś ma problem może zawsze zadzwonić do urzędu i podpytać – zachęca Aleksandra Marciniak, autorka dwóch zgłoszonych i zwycięskich zadań w BO. W tym roku samorząd WŁ realizuje 40 pomysłów, które mieszkańcy zgłosili w poprzedniej edycji Budżetu. Oto pomysły, które cieszyły się największym powodzeniem podczas głosowania:

Rawska Korona Spotkań z Kulturą (pula wojewódzka)
Mieszkańcy Rawy i turyści będą mogli wziąć udział w cyklu wystaw, panelach dyskusyjnych, koncertach muzyki organowej i występach artystycznych, które z założenia nie tylko zintegrują lokalną społeczność, ale również wypromują wyremontowane Muzeum Ziemi Rawskiej.

Łódź miastem super dzieciaków (subregion Łódź)
Dzieci z Łodzi będą miały super okazję, aby nauczyć się sztuk walki, poćwiczyć podczas zajęć fitnessu i tańca, wziąć udział w kreatywnych warsztatach prozdrowotnych i ekologicznych.

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Łowiczu (subregion północny)
Powstanie boisko otwarte nie tylko dla słuchaczy Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu, ale również pozostałych mieszkańców.

Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu (subregion wschodni)
Dzieci z rodzin dysfunkcyjnych wyjadą na półkolonie i wycieczki, będą uczyć się komunikacji z rówieśnikami, uczestniczyć w warsztatach psychoterapeutycznych.

WprowadzaMY zamiany! (region południowy)
Mieszkańcy powiatu piotrkowskiego i radomszczańskiego będą mogli uczyć się sztuki samoobrony inspirowanej brazylijskim Jiu-Jitsu. 20 osób z biednych rodzin pojedzie na obóz sportowy.

Bezpiecznie nad wodą (subregion zachodni)
Przedszkolaki i uczniowie z powiatu łaskiego, sieradzkiego i zduńskowolskiego będą uczyć się jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i unikać zagrożeń. Oto najpopularniejsze zrealizowane pomysły z I edycji Budżetu Obywatelskiego.

Sprzęt ratowniczy nad Zalewem Sulejowskim
Prawdopodobnie już 1 maja na szerokie wody Zalewu Sulejowskiego wpłynie nowy sprzęt ratowniczy WOPR-u w Piotrkowie Trybunalskim i Tomaszowie Mazowieckim. Ten projekt zwyciężył w subregionie południowym. Jednostki wzbogaciły się o łódź ratowniczą, ponton hybrydowy, bus do przewożenia osób i sprzętu, skuter ratowniczy, defibrylator, koła ratunkowe, ubrania ratownicze, w tym pianki nurkowe i kafandry ratownicze, sprzęt do akcji w trudnych warunkach np. na zalodzonym zbiorniku i umożliwiający poszukiwania pod wodą oraz ułatwiający akcję ratunkową podczas podnoszenia łodzi.
– Mamy po kilka interwencji w sezonie, kiedy ewakuujemy osłabionych pływaków lub żeglarzy z wywróconymi łódkami – mówi Andrzej Tomicki, pomysłodawca projektu. – Liczymy na to, że sprzęt będzie działał również prewencyjnie, tak dzieje się kiedy ludzie widzą, że patrole „kręcą się” po zbiorniku - dodaje instruktor ratownictwa z rejonowego WOPR w Piotrkowie Trybunalskim.

„Cyrkowce idą”. 110 lat historii ŁKS-u
„Cyrkowce idą! – krzyknęła jakaś baba. Druga pokiwała z dezaprobatą głową i jęknęła pod nosem: - Wariaty. – Ale oni maszerowali dalej, równym krokiem, za nic mając złośliwe docinki. Boisko coraz bliżej…” Tak rozpoczyna się opis pierwszego meczu, który ełkaesiacy rozegrali z nieznanym rywalem w 1909 roku. Autorem książki o najstarszym łódzkim klubie sportowym jest Remigiusz Piotrowski. Pomysł wydania albumu zdobył najwięcej głosów w subregionie Łódź. Fani Rycerzy Wiosny walczyli o niego równie zaciekle.

Mundialito
Pomysł zorganizowania Mistrzostw Świata dzieci w piłce nożnej zwyciężył w subregionie zachodnim. Turnieje piłkarskie złożone z eliminacji i Finału Subregionalnego zintegrowały młodych zawodników z różnych klubów, szkół i osiedli. Młodzi miłośnicy futbolu mieli okazję przekonać się jak wygląda organizacja wielkiej imprezy sportowej i uczuli się idei fair play.

Siłownia w Łowiczu
Lada chwila ma ruszyć siłownia, która powstała w wyremontowanej nieużywanej przestrzeni szkolnej Łowickiego Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Łowiczu. Siłownia wyposażona w sprzęt do ćwiczeń aerobowo-siłowych będzie dostępna także dla osób spoza placówki.

Promocja Łódzkiego w gminie Poświętne
Cykl spotkań z kulturą i historią w gminie Poświętne to zadanie, które cieszyło się największą popularnością w subregionie wschodnim. Mieszkańcy zagłosowali na trzydniowe święto, które upamiętniło 50-letni jubileusz koronacji Cudownego Obrazu w Studziannie.
A oto linki do filmów promujących BO i instrukcji wypełniania wniosków: https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/videos/541311136694728/ https://www.facebook.com/BudzetObywatelskiLodzkie/videos/1259653114203312/

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipyGdy mi ciebie zabraknie...

Autobus z wycieczką zbliża się do granicy.
– Piwo! Siku! – po raz któryś z rzędu rozweseleni wycieczkowicze zmuszają kierowcę do zatrzymania.
Po dłuższej chwili, gdy już z powrotem zajęli miejsca w autokarze, kierowca pyta głośno:
– Czy kogoś nie brakuje?
Cisza. Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i lekko bełkocząc mówi:
– Kurde, nie ma mojej żony...
– No przecież – mówi ze złością kierowca – przed odjazdem pytałem, czy kogoś wam nie brakuje!
Na to facet:
– Ale mnie jej nie brakuje, tylko mówię, że jej nie ma...

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u