Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie NIETYPOWE ŚWIĘTOWANIE

NIETYPOWE ŚWIĘTOWANIE

PIORNIK1W miniony piątek 11 października w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sieradzu odbył się apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Jak co roku, przy tej wyjątkowo uroczystej okazji oficjalnie przyjęto uczniów klas pierwszych do szkolnej społeczności “Żeroma”. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, przyrzekając godnie reprezentować swoją szkołę, dbać o jej dobre imię, uczyć się i rozwijać.

 

Kolejnym punktem apelu było przedstawienie uczniów, przygotowane przez panie Aleksandrę Mielczarek-Hofman i Marzenę Woźniak - Pipię. W swoim przedstawieniu uczniowie poruszyli m. in. temat pierwszego rozbioru Polski, powstania KEN i Towarzystwa do Ksiąg Elementarnych. Przywołanie tych ważnych dla Polski wydarzeń było pretekstem do pokazania, jak na przestrzeni lat kształtował się polski system szkolnictwa, jaka była jego historia oraz jak ważna jest rola szkoły, bez której nie ma wolności narodu. Również w dzisiejszych czasach uzmysłowiliśmy sobie, że tylko jak najdoskonalsze, mądre wykształcone, a co za tym idzie - świadome społeczeństwo jest gwarantem istnienia państwa.
Na ten temat wypowiadały się wielkie osobowości, choćby Hugo Kołłątaj, ks. Antoni Popławski, czy Stanisław Konarski. A tak do naprawy społeczeństwa nawoływał Hugo Kołłątaj: “Jeżeli się dziś nie dźwigniemy, będzie to znakiem, że nie chcemy, że ojczyzna i wolność są u nas rzeczą obojętną, że zepsucie narodu do tego przyszło stopnia, iż nie wart jest dłuższej na ziemi egzystencji”. Po krótkim przedstawieniu historii, prowadzący zaprosili zebranych na finał konkursu piosenki klasowej, który został ogłoszony na początku roku szkolnego przez klasę I csp. Występy uczniów oceniało sześcioosobowe jury. W konkursie wzięło udział siedem klas. Szczególnym zaangażowaniem wykazały się klasy pierwsze, co wywołało wielką radość wśród grona pedagogicznego. Komisja oceniała przede wszystkim oryginalność tekstu, wykonanie oraz wrażenie artystyczne. Trzeba przyznać, że uczniowie „Żeroma” bardzo się postarali, a ich piosenki były na najwyższym poziomie. Niemal wszyscy na trybunach śpiewali i bawili się w rytmie melodii. Zwłaszcza, że zwycięzcy zaprezentowali oryginalną choreografię. W tekstach utworów znalazły się wzmianki o poszczególnych nauczycielach, wychowawcach, życiu szkoły oraz o jej patronie – Stefanie Żeromskim.
Jury miało niezwykle trudny wybór – każda piosenka była zaśpiewana z sercem, energią i widać było ogromny wkład pracy uczniów. Po krótkiej naradzie ogłoszono werdykt. Jednogłośnie zwyciężyła klasa 2b, otrzymując w nagrodę wielki tort. Oczywiście, był bis. Konkurs ten pokazuje, że społeczność "Żeromskiego" potrafi się bawić, tworzyć niesamowite rzeczy i żyć ze sobą w zgodzie. Nie tylko uczniowie, ale też nauczyciele mają ogromny dystans do siebie. Warto wspomnieć, że po raz kolejny z inicjatywy nauczycieli wsparliśmy akcję „Niosę pomoc zamiast kwiatka”. Widziecie; w mojej szkole nie ma czasu na nudę!

Kinga Tokarska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u