Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Młode Siewie Dlaczego warto mieć pasję?

Dlaczego warto mieć pasję?

PIORNIK1Warto mieć pasję, przede wszystkim dla samego siebie. Wpadając w bezlitosny wir pracy, naprężenia obowiązków i brudów cywilizacji, jesteśmy poirytowani, zapominamy o własnych potrzebach, czasie fantazji, w którym możemy zająć się sobą. O chwili odprężenia, wyciszenia i przyjemności, momencie, gdy bez namysłu oddajemy się temu, co najbardziej lubimy, co dodaje nam chęci do życia.

Jedni kochają spać i leniuchować, drudzy mają fiksację na punkcie sportu. Dla mnie to teatr jest jedną z rzeczy, które pozwalają mi zapomnieć o ferworze dnia. W natłoku spraw, minii stresu, uporczywych nerwów i ogromu nauki, cierpimy na brak wolnego czasu. Ja jednak, swoje ostatnie kilka godzin postanowiłem przeznaczyć na coś, co mnie ekscytuje i jest dla mnie zbawienne w chwilach amoku i rozdrażnienia. Wbrew nudzie, poświęciłem je swojej największej pasji. Przyniosło mi to bardzo wiele korzyści. Poznałem wspaniałych ludzi, zyskałem większą świadomość ruchu i większą pewność w kontaktach z innymi. Miałem okazję poznać trochę świata.

Niedawno nasza grupa teatralna występowała w Niemczech, gdzie gościliśmy na zaproszenie brandenburskiej policji. Przez cały tydzień braliśmy udział w warsztatach teatralnych, gdzie mieliśmy szansę przekonać się na własnej skórze, jak ciężka jest praca aktora, z czym musi się aktor zmagać i jak sprawnie musi operować wachlarzem emocji, by stworzyć prawdziwą sztukę. Dzięki przynależności do profilaktycznej grupy teatralnej, wzrosła także moja samoocena, bo poprzez sztukę, uświadamiamy ludziom, jak szkodliwe dla naszego zdrowia, a nawet życia, są nałogi i nieodpowiednie towarzystwo. Poprzez grę na scenie, mogę wyładować swoje napięcie, wzburzone emocje, oczyścić i wyciszyć umysł – osiągnąć katharsis. Pasja, to w potocznym rozumieniu czynność wykonywana dla relaksu w czasie wolnym. Ma ona naładować nasze mentalne akumulatory, zmotywować nas i przywrócić kreatywność. Pozwala wyskoczyć w tzw. dołka i nabrać energii, aby usprawnić nasze funkcjonowanie. Jest lekiem na szarą i monotonną rzeczywistość. Każdy człowiek powinien spróbować i przekonać się, co przyniesie mu satysfakcję. Bieganie, jazda konno, pływanie, wspinaczka górska, skoki ze spadochronem, sztuki walki, podróżowanie, „muzykowanie”, akwarystyka, a może czytanie książek, pisanie wierszy, oglądanie filmów, czy robótki na drutach – to tylko kilka propozycji hobby, kopalni naszych sił. Podejmujmy wyzwania i cieszmy się życiem!

Filip Jaźwiński

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u