Strona główna Artykuły Aktualności Dwa medale mistrzostw młodzików dla zawodników sekcji sportów walki przy SP we Włyniu

121814169_1251874385169372_7374773837539561397_oUdany start - tak można skromnie określić udział zawodników sekcji sportów walki przy Szkole Podstawowej we Włyniu, w gminie Warta, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w zapasach stylu wolnego i zapasach kobiet. Te najważniejsze w roku zawody dla tej grupy wiekowej, objętej Ogólnopolskim Współzawodnictwem Dzieci i Młodzieży, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu, rozegrano w miniony weekend w Zgierzu. Zawodnicy klubu z Włynia zdobyli tam dwa medale i dwa piąte miejsca.

Tak o tym występie swoich podopiecznych pisze na FB trener Paweł Pawełczyk: ,,Słowa uznania i pochwały należą się obu medalistom, którzy byli absolutnymi debiutantami w zawodach tej rangi, byli debiutantami w tej grupie wiekowej, dodatkowe oboje zadebiutowali w nowych, wyższych kategoriach wagowych. Na drugim stopniu podium w kategorii wagowej do 54 kg zawody ukończyła Maja Piątkowska (SP we Włyńiu). Walkę o złoty medal przegrała bardzo nieznacznie na punkty, choć 10 sekund przed zakończeniem walki miała akcję, która dawała jej zwycięstwo i złoty medal. Niestety, brak doświadczenia i tak zwanego owalczenia, spowodowany przerwą pandemiczną, przeszkodził jej w skutecznym zakończeniu akcji.
Brązowy medal w pięknym stylu wywalczył Szymek Szcześniak (SP w Słomkowie Mokrym), który również miał wielką szansę na walkę w finale, ale podobnie jak w przypadku Majce, braki w doświadczeniu i owalczeniu zadecydowały, że zabrakło go w finale. Swoje walki o brązowe medale przegrali Patrycja Kozica i Wiktor Domaradzki, (oboje Słomków Mokry), którzy zajęli dobre, punktowane piąte miejsca, choć w ich wypadku brak medali to spore rozczarowanie, gdyż oboje to owalczeni i doświadczeni zawodnicy, a swoje walki, które mogły fać medale, przegrali po błędach, które nie powinny im się przytrafić. Oczywiście gratulacje i podziękowania dla zawodników za zajęte miejsca i ciężką pracę, którą wykonali, mimo bardzo trudnej sytuacji, jaką mamy nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Trenujemy dalej, przed nami za tydzień kolejne starty i oczywiście jak zawsze liczymy na kolejne medale.''. Siewie gratuluje i życzy dalszych sukcesów!