Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Marsz "Nie bądźmy obojętni" w Łasku. Protest po samobójstwie byłego pracownika szpitala

Marsz "Nie bądźmy obojętni" w Łasku. Protest po samobójstwie byłego pracownika szpitala

czarna-wstazkaW najbliższą środę, 20 marca o godz. 12 spod siedziby szpitala w Łasku ma się rozpocząć marsz protestacyjny pod hasłem "Nie bądźmy obojętni!". Jego organizatorzy: portal laskonline.pl i Mój Łask liczą na to, że wezmą w nim udział obecni, jak i byli pracownicy łaskiej lecznicy oraz mieszkańcy miasta i powiatu. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę władz powiatu łaskiego na sposób odnoszenia się do załogi i łamanie praw pracowniczych w szpitalu.

 

Marsz ma być protestem po tym, jak w miniony czwartek (15 marca), na terenie łaskiego szpitala doszło do tragedii! Były pracownik placówki 54-letni Andrzej, zatrudniony wcześniej jako informatyk, odebrał sobie życie. W murach szpitala powiesił się w czwartkowy wieczór, o czym pisaliśmy szerzej na: http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/1441-byly-pracownik-laskiego-szpita-powiesil-sie-w-jego-murach. Laskonline.pl wraz z Moim Łaskiem namawia do udziału w marszu "Nie bądźmy obojętni!", którego celem ma być zwrócenie uwagi miejscowych włodarzy, głównie starosty łaskiego Cezarego Gabryjączyka na stan służby zdrowia w Łasku po reorganizacji szpitala i powierzenie usług medycznych prywatnej spółce! To także odpowiedź lokalnych mediów na liczne, krytyczne komentarze, jakie pojawiły się w sieci po tragicznym samobójstwie 54-latka.

- Marsz kierujemy do wszystkich, którym los łaskiego szpitala oraz ludzi w nim pracujących nie jest obojętny! Spotykamy się 20 marca przed łaskim szpitalem. Około godziny 12 będzie miał miejsce przemarsz do siedziby Starostwa Powiatowego w Łasku. Nie zapomnijcie przypiąć do ubrań czarnych wstążeczek! Pokażmy włodarzom, że nie jesteśmy obojętni! - piszą w apelu o udział w nim jego pomysłodawcy.

Apel już ma wielu zwolenników. Oto kilka wypowiedzi internautów (zachowano pisownię oryginalną - przyp. siewie.tv):

lolek: Tak właśnie już dawno powinniśmy to zrobić

łukasz: To ma być Szpital ?...Ech... dajcie spokój to są jakieś jaja... spłacić zaległości kosztem ludzi ?? NA tym to ma polegać ?? ;]a niby ile spłacą tego długu ?? Skoro 20 mln złotych jest dłużny szpital.... Kiedyś pamiętam to było coś a teraz niedługo będzie to budynek widmo. Skoro starosta ma pod sobą szpital i tam mało tego, że ludzie prawie umierają z takowej opieki medycznej i popełniają samobójstwo, a szpital mógłby dać pracę znacznej ilości ludzi , a ich wywala to po prostu jedyne wyjście jest takie, że Starosta musi odejść albo go trzeba wywalić. Inaczej będą gorsze tragedie. To on w końcu wpadł na genialny pomysł dializy , a dializa zwalnia ludzi - logiczne po co ma jeszcze tracić na interesie. W końcu to on też chciał zamknąć Ekonomik. Jeśli ktoś jest złym gospodarzem to nie narzeka na to, że mu psy źle pilnują. W końcu on został wybrany z jakąś misją. Nie żeby się migał i bimbał a pracował. By był z niego pożytek, a nie stawał się pośmiewiskiem Polski i czarną owcą Powiatu Łaskiego. Bo ja na jego miejscu bym podał się do dymisji. nic innego lepszego nie wymyśli. Jednak pieniążki za dobrze pachną i siłą się go nie wypchnie stąd bo musi mieć przypływ gotówki z nic nie robienia. Bo w końcu człowiek uczciwy, normalny i który coś sobą prezentuje nie pcha się do polityki gdyż politycy nie są dla ludzi tylko dla siebie by zarobić. Stąd zawsze będzie źle. Jednak to lud ma władzę i powinien nagradzać i karać ludzi na stołkach. a nie przyglądać się i patrzeć biernie.

NoToCiach: czas na Cezarego nadszedł. Bóg osądzi, co dla Nas zniszczył na pewno! ;) oliwa sprawiedliwa, więc czarusia też czekają żniwa.

bolek: trzeba cos robic...ludzie bede sie wykanczac....co zes zrobil starosto???????nie wstyd ci chodzic po lasku/ 'jak mozesz????spojrzec ludziom w twarz???

magda: No fajnie!? szpital był wybudowany za pieniadze ludzi, a szanowny starosta włada nim jak swoim. Coraz lepiej w tym Łasku. I do tego jeszcze taka tragedia.

kolo: nasz starosta ma już przyszykowaną posadke w wieśniako-zdrajco partii PSL daleko od Łasku-pewnie w Warszawie i ma wszystko gdzieś:-)

k.: Czy wreszcie Łask "pęknie"? Czy wreszcie mieszkańcy zareagują tak jak to winno być zrobione juz dawno? Tragedia człowieka i jego rodziny, choc to fatalnie brzmi, może byc okazją do zamanifestowania swojego stanowiska. Zbierzcie się, ale nie 10 czy 20 osób. Władz w tym grajdole za punkt honoru najwyraźniej postawiła sobie wyniszczenie własnych "żywicieli". I to nie tylko dotyczy starosty ale i burmistrza.

sylwester gawron: Przez ile lat ludzie giąć będą kark? Przez ile łez, ile bólu i skarg, przejść trzeba i przeszło się już? Jak blisko śmierć musi przejść obok nas by człowiek zrozumiał swój los? - śpiewał Bob Dylan... Jak długo jeszcze będziemy się oburzać i poprawiać samopoczucie atakując anonimowo gangsterów politycznych i moralnych, którzy są odpowiedzialni za większość dramatów szarego człowieka?! Odszedłem z Rady Powiatu, bo byłem osamotniony, moje apele i ostrzeżenia przed Dializą i koalicją C. Gabryjączyka i A. Banaszczyka, tolerowanie przestępcy na stanowisku dyrektora przez nich i ich pomagierów zapowiadały od samego początku tragedię łaskiego szpitala. Właśnie mamy do czynienia z jej apogeum. Tragedię pracowników, pacjentów, ich rodzin mają na sumieniu wszyscy przedstawiciele samorządu powiatowego w Łasku, na czele z C. Gabryjączykiem i A. Banaszczykiem. Z premedytacją dorzucę Mój Łask, który od dłuższego czasu zmienił "linię" i moje demaskowanie czynów i ludzi odpowiedzialnych za dramat nazywa "ryczeniem i podrygiwaniem wszy na grzebieniu" - czym zastrasza potencjalnych krytyków starostwa...

ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u