Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Poszukiwani trafili za kraty

Poszukiwani trafili za kraty

269-163166Poszukiwanie osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości to jedno z głównych zadań zduńskowolskich policjantów. Niemal każdego dnia, funkcjonariusze zatrzymują osoby będące w zainteresowaniu policji, sądu czy prokuratury. W styczniu, przekonało się o tym 28 osób, które zostały zatrzymane z polecenia sądu.

 

Działania te, w każdym przypadku są inne. Policjanci muszą w odpowiedni sposób dostosować swoje czynności i metody, aby skutecznie wytropić i zatrzymać poszukiwanego. Zatrzymywaniem osób poszukiwanych oraz ukrywających się przed organami ścigania lub wymiarem sprawiedliwości w zduńskowolskiej komendzie zajmują się nie tylko policjanci Wydziału Kryminalnego, ale również Referatu Dzielnicowych, Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego, a także Wydziału Ruchu Drogowego.
W styczniu 2023 roku, policjanci wykonując polecenia sądu, zatrzymali 28 osób do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymane osoby były poszukiwane przez sąd, w związku z popełnionymi wykroczeniami oraz przestępstwami. Zostało zatrzymanych 21 mężczyzn i 6 kobiet, a także jedna osoba nieletnia, która trafiła do młodzieżowego ośrodka wychowawczego. 15 osób zostało decyzją sądu zatrzymanych za nieuregulowanie mandatów oraz innych grzywien zasądzonych przez sąd. Poniżej kilka przykładów, dlaczego sąd zdecydował o karze pozbawienia wolności:
- 3 stycznia, w Szadku zatrzymano 51-letniego mężczyznę, który zgodnie z decyzją sądu, został doprowadzony na 6 miesięcy do zakładu karnego. W kwietniu 2022 roku, kierował seatem mając 1,9 promila alkoholu w organizmie. Nie wywiązał się z nałożonej kary i za lekceważenie decyzji sądu, został przewieziony do zakładu karnego.
- 4 stycznia policjanci drogówki, zatrzymali na ulicy Łaskiej w Zduńskiej Woli, 56-letniego rowerzystę, który miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że jest poszukiwany za dokonanie rozboju. Z rowerowej wycieczki, trafił za kraty na 1 rok i 2 miesiące.
- 17 stycznia dzielnicowi zatrzymali 23-letnią zduńskowolankę. Kobieta zamiast uiścić opłatę za mandat, który dostała za dokonanie kradzieży, wolała tego nie robić. Sąd zdecydował, że karą zastępczą będzie pobyt w Zakładzie Karnym w Łodzi, gdzie spędzi 16 dni.
- 20 stycznia policjanci zatrzymali 45-letnią szadkowiankę, która między innymi w Łodzi dokonała kradzieży. Sąd zdecydował, że 45-latka będzie odbywała karę pozbawienia wolności przez 6 miesięcy.
- 23 stycznia, została zatrzymana 50-letnia mieszkanka gminy Zduńska Wola. Sąd zdecydował o pozbawieniu jej wolności na 140 dni, z powodu nie uiszczenia kary grzywny i opłat sądowych za popełnione przez kobietę w kwietniu 2021 roku przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości – miała ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Syn 50-latki okazał dowód wpłaty i dzięki temu uwolnił ją od kary pozbawienia wolności.
- 29 stycznia, policjanci zatrzymali dwóch zduńskowolan 38 i 46-latka, którzy za popełnione wymuszenia rozbójnicze, odbędą kary pozbawienia wolności: 46-latek na 2 lata i 6 miesięcy, a 38-latek na prawie 3 lata. Wytrwała praca funkcjonariuszy operacyjnych, nie umundurowanych i nie widocznych na ulicach, jak i tych w mundurach sprawia, że mieszkańcy naszego powiatu mogą czuć się bezpieczni.

sierż. sztab. Katarzyna Biniaszczyk
Oficer Prasowy KPP w Zduńskiej Woli

FORM_HEADER

FORM_CAPTCHA
FORM_CAPTCHA_REFRESH

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

Zaloguj

Reklama
Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u