Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Ekologia w filmowym wydaniu uczniów z regionu!

Ekologia w filmowym wydaniu uczniów z regionu!

Trzy zespoły uczniowskie ze Zduńskiej Woli i jeden z Łasku rywalizują o cenne nagrody dla swoich szkół w konkursie ekologiczno-filmowym "Ekorewolucja", organizowanym przez Tesco Polska.
Uczniowie musieli zrealizować krótki filmik, dotyczący problemów związanych z ochroną środowiska. Każdy z widzów siewie.tv może im pomóc w zdobyciu nagrody. Wystarczy tylko zagłosować na ich dzieło.  
W konkursowe szranki stanęły placówki z naszego regionu: Szkoła Podstawowa nr 9 w Zduńskiej Woli im. Jana Pawła II ((Eko_jest trendy i Ekomani), Publiczne Gimnazjum nr 2 w Zduńskiej Woli (EkoMocni) oraz Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 4 w Łasku (Odpowiedzialni). Do tej pory najwięcej głosów na prezentacje przygotowane przez uczniów z tych szkół otrzymało zduńskowolskie gimnazjum - 1.130. Na zespoły z "dziewiątki" zagłosowało odpowiednio: 59 i 98 osób. Na Łask oddano już 356 głosów. Nie są jak na razie powalające liczby, zwłaszcza, że liderzy "Ekorewolucji" - uczniowie z Gorzowa Wielkopolskiego w Lubuskiem otrzymali ich już ponad 6 tys. Gonią ich filmowcy z Pilawy Górnej w Dolnośląskiem z 5.717 głosami. Jednak nie wszystko stracone!!! Liczymy na solidaryzm lokalny i wsparcie młodych filmowców. Głosowanie bowiem trwa do 9 grudnia!!! Każdy może oddać jeden głos dziennie.

Filmiki można obejrzeć na specjalnej stronie Tesco dla Szkół, gdzie można oddawać na nie głosy. To bardzo ważne, bo tylko prace z największą ilością głosów mają szanse na nagrody. A to bardzo atrakcyjne pomoce dydaktyczne, wśród nich m.in. tablica multimedialna i czytniki książek elektronicznych oraz możliwość zdobycia pieniędzy na szkolną imprezę ekologiczną.

Poniżej linki do filmów:  
- Film SP nr 9 w zduńskiej Woli Eko_Jest Trendy
- Ekomani film SP 9 w Zduńskiej Woli
- EkoMocni PG2 Zduńska Wola
- Odpowiedzialni, Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 4 w Łasku


Ewa Dobrowolska

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u