Strona główna Artykuły Aktualności Sportowy weteran ze Zduńskiej Woli w świetnej formie w Hiszpanii!

Sportowy weteran ze Zduńskiej Woli w świetnej formie w Hiszpanii!

kikowskoszczepemZduńskowolanin Wojciech Kikowski zajął siódme miejsce w skoku wzwyż w kategorii wiekowej 70-75 lat na Mistrzostwach Świata Weteranów w Lekkoatletyce w Maladze, w Hiszpanii. Pokonał poprzeczkę na wysokości 1,33 m. Zabrakło 12 centymetrów do 1,45m, czyli do brązowego medalu. Złoto w tej kategorii wiekowej wywalczył Niemiec Gerhard Wenzke, który skoczył 1,51 m. W środę 12 września Pan Wojtek będzie stratował w rzucie oszczepem.

Trzymamy kciuki za wielokrotnego Mistrza Polski Weteranów. Ostatnio z Torunia przywiózł cztery złote medale (bieg na 80 m przez płotki, w rzucie oszczepem, skoku w dal i skoku o tyczce ) i jeden srebrny (w skoku wzwyż; http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/8466-master-senior-z-5-krkami-wojciech-kikowski-z-torunia-przywioz-4-zota-i-srebro ) oraz tytuł supertrenera paraolimpijczyków! Jeden z nich, Mariusz Sobczak odsłonił w miniony weekend swoją gwiazdą w Alei Paraolimpijczyka i Olimpijczyka na Rynku w Wieruszowie. A inni, jak Karol Kozuń oraz małżeństwo Marta i Paweł Piotrowscy, wywalczyli w sierpniu medale na Mistrzostwach Europy Osób Niepełnosprawnych w Berlinie. Zimą tego roku pan Wojtek zdobył złote krążki na mistrzostwach Polski Masters w Toruniu w biegu na 60 m przez płotki (11.35 s.), w skoku w dal (4,07 m.) i w skoku wzwyż (1,39 m.). W skoku wzwyż poprawił rekord Polski w kategorii M 70 (więcej na: --> http://siewie.tv/artykuly/aktualnosci/7889-weteran-wojciech-kikowski-z-trzema-zotymi-medalami). Niech oszczep w środę poleci jak najdalej! Panie Wojtku, zaciskamy paluchy, całe piąchy! Jesteśmy z Panem! 70 lat na karku i 70 metrów w rzucie!