Reklama
menuvideotvomenuartykulymenugaleriamenulogo2menureklamaonasmenu 20lat
Strona główna Artykuły Aktualności Co, gdzie, kiedy w regionie?

Co, gdzie, kiedy w regionie?

maximu34_plakatWIELUŃ  
Wieluńskie Towarzystwo Numizmatyczne organizuje 6 listopada o godz. 17 imprezę promującą numizmatykę i kolekcjonerstwo w regionie. Jedną z atrakcji spotkania będzie aukcja rzeczy starych i nowych ze zbiorów członków Towarzystwa. Spotkanie odbędzie się w sali widowiskowej Wieluńskiego Domu Kultury przy ul. Krakowskie Przedmieście 5. W imieniu Zarządu Wieluńskiego Towarzystwa Numizmatycznego na aukcję zaprasza Cezary Wróbel.

 

8 listopada (czwartek) o godz. 17 w sali widowiskowej WDK odbędzie się uroczystość promocji II tomiku poezji „Spacer po linie” Janiny Pawlaczyk. Autorka urodziła się 3 lutego 1943 roku w Wierzchlesie, w powiecie wieluńskim. Absolwentka LO im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu i Uniwersytetu Wrocławskiego, kierunek filologia polska. Na tej uczelni ukończyła też studia podyplomowe z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Po ukończeniu studiów w 1967 roku osiedliła się w Wieluniu, i tutaj mieszka do dziś. Pracowała jako polonistka i nauczyciel – bibliotekarz, najpierw w Zespole Szkół Budowlanych, potem w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Długosza (potocznie w ,,Mechaniku’’). Pierwsze próby poetyckie opublikowała Nina Pawlaczyk w piśmie studenckim ,,Agora’’. Pisywane w okresie pracy zawodowej wiersze okazjonalne trafiały ,,do szuflady’’. Po przejściu na emeryturę częściej sięgała po pióro, publikując swoje wiersze na portalach poetyckich. Jest członkiem Wieluńskiego Towarzystwa Naukowego. W roku 2011 z inicjatywy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieluniu ukazał się drukiem pierwszy tomik autorstwa Niny Pawlaczyk ,,Chwile ulotne’’, dedykowany ,,Moim Dzieciom’’. Tomik ,,Spacer po linie’’ jest drugim z kolei wydarzeniem wydawniczym dla Autorki i środowiska kulturalnego Wielunia. Wydawcą jest Wieluńskie Towarzystwo Naukowe.

SIERADZ

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zaprasza do obejrzenia wystawy fotograficznej „Nie chodź z gołą głową". Autorem prezentowanych zdjęć jest Leszek Szczasny. Wystawę można podziwiać w bibliotece do 25 listopada.! Leszek Szczasny jest raciborzaninem (ur. 1975), z wykształcenia politologiem i filozofem (UJ), a z zamiłowania społecznikiem, fotografem i przede wszystkim niezależnym globtroterem. Na kawę zbożową i daktyle zarabia, m.in. podróżując ze swoimi slajdowiskami po bibliotekach i domach kultury w całej Polsce. Ma mnóstwo energii, zmysł obserwacji i swoje zdanie. W październiku 2010 roku wydał książkę „Świat na wyciągnięcie ręki”, której wciągająca esencjonalna narracja wyznacza nowy styl podróżniczego reportażu.
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży PBP w Sieradzu zaprasza serdecznie na spotkanie on-line z Gają Kołodziej 6 listopada o godz. 11.40 do czytelni PBP. Gaja Kołodziej urodziła się w Warszawie 23 listopada 1989 roku w rodzinie artystycznej. Posiada wiele talentów: gra na fortepianie, maluje, rysuje, haftuje, występowała także na scenie w szkolnych przedstawieniach i brała udział w warsztatach teatralnych organizowanych przez różne instytucje. Przygodę z pisaniem zaczęła w wieku 12 lat. Pierwszą swoją powieść napisała w gimnazjum. Jednak książka została utracona w wyniku... awarii komputera. Druga wersja książki o przygodach Melanii Korzeniowskiej powstała w liceum, jednak nie spodobała się autorce. Trzecia wersja powstała, gdy Gaja miała 18 lat. Pierwszy tom przygód Melanii „Wystrzałowa licealistka" został wydany nakładem wydawnictwa Lucky w 2010 roku, drugi: „Wystrzałowa maturzystka" w roku 2011. W tym roku ukazała się trzecia powieść Gai pt.: „Dar". Od 14 stycznia 2012 r. Gaja Kolodziej jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Takie spotkanie on-line książnica organizuje po raz pierwszy.

ZDUŃSKA WOLA

2 listopada – Koncert zaduszkowy z klubie muzycznym Centrala. Zagrają znani i lubiani zduńskowolscy (i nie tylko) artyści, wykonując utwory wielkich, którzy odeszli. Godz. 19.

Klub muzyczny Centrala, Zduńska Wola ul. Zielona 2, Maximum Destruction, koncert grupy. Niedziela, 4 listopada, godz. 19. Wstęp 15 zł.

"Małe... mniejsze..." - wystawa fotograficzna Mariana Kaczmarka. Poniedziałek, 5 listopada, godz. 18. Wystawa fotografii o tematyce przyrodniczej, PMDK "Na pięterku", ul. Kilińskiego 17 - sala lustrzana.

Recital Fortepianowy w wykonaniu Macieja Grzybowskiego, czwartek, 8 listopada, godz. 17. Sala Kameralna Państwowej Szkoły Muzycznej w Zduńskiej Woli, Al. Kościuszki 3. Wstęp wolny.

Zebrała: ED

Dodaj komentarz

Kod antysapmowy
Odśwież

Reklama

Najnowsze

Top 10 (ostatnie 30 dni)

Reklama

ZalogujReklama

Ostatnie komentarze

Reklama

Z krainy dowcipu

dowcipySynku, jak mogłeś...

Matka strasznie beszta syna, który wybrał się do klubu ze striptizem.
- Jak mogłeś! To straszne, to obrzydliwe! Pewnie widziałeś tam rzeczy, których nie powinieneś zobaczyć!
- Tak. - odpowiada syn - Widziałem tam ojca!

Reklama

 

partnerzybar2

tubadzin150wartmilk150

 
 
stat4u